Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Dragon age serisinin yeni çıkacak oyunu. Bişey belli değil daha. Ama saydığın şeyler eski oyunlarında vardı bunda da vardır.

gameplay gösterdikleri yerler bile oyun içi değil. Boş alanda bi savaşçının 2-3 skill atışını göstermişler. Kameraya falan bakarsak önceki oyunlardan farklı olacak.

bilgisayarda daha iyisi olabilir ama konsolda dragon age inquisition’dan daha iyi mage gameplay’ine sahip rpg bilmiyorum ben. Savaşçı pek iyi değildi. rogue da zevkliydi.

solo mümkündü ama takımla gezmek daha mantıklıydı. Solo ilk denemede zor baya. Crafting’e ve class’lara baya hakim olmak gerekiyor.
Güzelmiş inqusisition'u indiricem bi ara Grim Dawn'a benzettim hikayesi daha iyi bide çok karakterli .Torclight tarzı izometrik rpgleri daha çok seviyorum gerçi ama artık o tarz çıkmyor.

GOW'ın da çok büyük oyuncu kitlesi var ama özel kalıyor, XBOX çok fazla oyuna sahip oldu pc ve kendi platformuna özel çıkarsa ps köşesinde oturup ağlar :bilmem:
Mesele özel oyun muhabbeti değil Red böyle yüksek bütçeyle yapılmış ve fazlaca satması beklenen oyunları game passe koymanın getirisi nedir onu çözemedim ben çerez parası yani.
Kazanmıyolarki amaçları ekosistemi kurmak. Zaten başka yerlerden deli para kazanıyolar. Game pass yaptıkları ileriye dönük bir çalışma. 7-8 yıl sonra çok karlı olucak. 15 milyon üyeden son 6 ayda 25 milyona çıkmış. Hala zarar ettiklerinide belirtiyolar. Ama 10 yıl sonra Sony'nin 3 katı filan kar yapıcaklar.
Bilemiyorum dostum sistemden umarım istediklerini alırlar çünkü oyuncular için çok kullanışlı bir şey game pass değiştirmelerini veya geri plana atmalarını istemem. Alan razı veren razı olsun ki tadımız kaçmasın.

BB ve Gow markaları Sony'nin elinde olduğu müddetçe sırtı yere gelmez. Microsoft'nun eli kılıç tutmaya başladı artık adil bir dövüş olacak yoksa PS tarafının elinde yıllardır excalibur var zaten.

Güzelmiş inqusisition'u indiricem bi ara Grim Dawn'a benzettim hikayesi daha iyi bide çok karakterli .Torclight tarzı izometrik rpgleri daha çok seviyorum gerçi ama artık o tarz çıkmyor.
Update’lerle epey değişmişti. Bir de son dlc’si her skille yeni bi upgrade veriyor. Mümkünse dlc’yi de indir.

Oyunun sonunda dövüş tarzın tam oturuyor. O dövüş tarzınla 2-3 bölge temizliyorsun oyun bitiyor, tadı damağında kalıyor. Dlc’ler o yüzden de iyi bence. Build’i tamamlayınca doya doya kullanamıyorsun dlc’ler yokken.

Update’lerle epey değişmişti. Bir de son dlc’si her skille yeni bi upgrade veriyor. Mümkünse dlc’yi de indir.

Oyunun sonunda dövüş tarzın tam oturuyor. O dövüş tarzınla 2-3 bölge temizliyorsun oyun bitiyor, tadı damağında kalıyor. Dlc’ler o yüzden de iyi bence. Build’i tamamlayınca doya doya kullanamıyorsun dlc’ler yokken.
Updateler oyunu dahamı kolaylaştırıyor ?

Son düzenleme:
Aksiyon rpglerde genelde yeni güçlü düşmanlar eklenince ek güçler veren itemler ortaya çıkar buda düşük seviyeleri öncekinden daha kolay geçmeni sağlıyor.Update olmadan oynamak daha zevkli olur .

Update'ler oyunu dahamı kolaylaştırıyor ?
Dengelediler baya. Bozuktu bazı class’lar. Bir de dlc’yi oynayamazsın update’siz. Bence daha güzel oldu genel olarak. Bi mage class’ı mesela ışın kılıcı spamlamaktan ibaretti. kılıçla vurdukça bariyerin doluyor ve can yerine bariyerin gidiyor. Sürekli kılıcı spamlasan ölmüyorsun zaten. Az vuruyor ama eninde sonunda kazanıyorsun. Sıkıcıydı ama yenilmez diye kullanılıyordu.

Aslında normal şekilde oynasan çok zevkli class ama bozuktu. Belli bi alan içinde mesela zaman durduruyor, ejderhanın alev topu gözünün önünde duruyor ve yanından geçip gidiyorsun. İstersen saydamlaşıp dokunulmaz oluyorsun. Bunu eğer rakibin içine girip bozarsan rakip patlıyor veya ağır hasar veriyorsun.
Ama kılıç spamlayıp kazanmak varken başka şeylerle uğraşmazsın.
Kılıcı da güçsüzleştirmediler, bence son hali daha güçlü. Çoğu class eskisinden güçlü. Ama beynini bi tarafa bırakıp tek elle oynayamıyorsun ilk çıktığındaki gibi. Daha eğlenceli oldu bence.

Oyunda kazanmak zor değil. Takım arkadaşın ölünce savaş ortasında kaldırabiliyorsun. Canın yerine giden bariyer var ve tam bariyer bitince büyücün yeni bariyer basabiliyor. Can dolduran potion da var.
İyi oynarsan 10-30 saniyede kimse sana dokunmadan rakibi yok ediyorsunuz. Kötü oynarsan 30 dk’da kazanıyorsun.

son update’le bi bug geldi oyuna. Benim oyunu bırakma sebebim o. Bilgisayarda pek olmuyor diyorlar internette ama doğru mu bilemem.

Her iyi şeylerin illa bir eksisi olacaktır. Gamepass sistemi cidden güzel; ama bir Playstation özel oyunu kadar bir bütçe ve emek verilmeyecektir. O yüzden ileriki zamanlarda Xbox cephesi, kütüphanesinde bulundurabileceği oyunlarını büyük ihtimal ya kalitelerini giderek düşürecek, ya girederek triple A oyunlarını ciddi miktarda azaltacak veya ek gelir sağlayabileceği bir sistem getirecektir. Ki, bu getirecekleri sistem, oyuncuları ne kadar mutlu edecek ? Şahsen burada Playstation'u ezmek için daha çok erken olduğunu düşünüyorum. Evet kendisi aşırı derece paracı ve ketum davranışlar sergiliyorlar; Lakin bir o kadar da kaliteli oyunlar çıkarmıştır. Keşke oyuncu dostu Playstation görebilseydik... Örneğin eski oyunları da oynabileceğimiz geriye dönük uyumluluk gibi...
Bakalım Microsoft, Cd Project Red gibi oyuncu dostu politikasını sürdürebilecek mi? Çünkü cebini doldurması gereken bir sürü çalışan var.

Neyse, bana "Xbox series S" yolu gözüktü. Umarım yüzümüzü kara çıkarmaz da, dedikleri gibi ucuza iyi oyunlar oynarız :)

Mesele özel oyun muhabbeti değil Red böyle yüksek bütçeyle yapılmış ve fazlaca satması beklenen oyunları game passe koymanın getirisi nedir onu çözemedim ben çerez parası yani.
Fazla bilmişlik yapıyoruz belki burada ama benim gördüğüm Ps'yi özel kılan belli başlı oyunlarının olması ve topunu o kulvarda sürmesi bu sefer Xbox çok büyük oynamış. Bu daha çok kim topa sahip, kim işi götürüyor algısı ile ilgili ps dedin mi zaten bir kaç kaliteli oyun geliyor aklına eğer Xbox şuan sahip olduğu oyunları şimdiki sistemiyle kalitesini düşürmeden çıkartırsa kimse tlou2 gibi saçmalıklarla zaman harcamaz.

Fazla bilmişlik yapıyoruz belki burada ama benim gördüğüm Ps'yi özel kılan belli başlı oyunlarının olması ve topunu o kulvarda sürmesi bu sefer Xbox çok büyük oynamış. Bu daha çok kim topa sahip, kim işi götürüyor algısı ile ilgili ps dedin mi zaten bir kaç kaliteli oyun geliyor aklına eğer Xbox şuan sahip olduğu oyunları şimdiki sistemiyle kalitesini düşürmeden çıkartırsa kimse tlou2 gibi saçmalıklarla zaman harcamaz.
Ps o tarz oyunlar sayesinde bir kültür yaratıyor hacı. Birini beğenmezsen diğerini beğeniyorsun ve kafanda yer ediyor. Bir oyun konsolu olarak alet daha cazip geliyor. Xbox'da bu yok. Bu nesilde buna oynayacaklar gibi duruyor ama dediğim gibi game pass ile nereye kadar aaa oyun çıkartacaklar? Bekleyip görelim. TLOU 2 sıçmasaydı mesela hem bu oyun hem de ardından gelen Tsushima ile müthiş kapanış yapmış olacaktı Sony.

Ps o tarz oyunlar sayesinde bir kültür yaratıyor hacı. Birini beğenmezsen diğerini beğeniyorsun ve kafanda yer ediyor. Bir oyun konsolu olarak alet daha cazip geliyor. Xbox'da bu yok. Bu nesilde buna oynayacaklar gibi duruyor ama dediğim gibi game pass ile nereye kadar aaa oyun çıkartacaklar? Bekleyip görelim. TLOU 2 sıçmasaydı mesela hem bu oyun hem de ardından gelen Tsushima ile müthiş kapanış yapmış olacaktı Sony.
Bence 7.5 milyar gibi bir rakam verdiklerine göre bizi iki senaryo bekliyor.

Ya özel oyun kalmayacak.
ya da iki taraf kendi özel oyunlarını çıkartacak.

İkisi de bana uyar, Bethesda'yı Ps alsa hoşuma gitmeyebilirdi ama xD

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık