Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Overlord (Ölümün Hükümdarı)

Translate kullanma çok. Var mı az biraz ing temelin?
Yokya nerede, tr altyazılı yabancı dizi izlediğimden çok belli kelimeler var işte aklımda o kadar. Keşke zamanında öğrenseydik. Gerçi geç değil öğrenmek için ama ona sıra gelene kadar ne vakit nede nakit var. Anca translate ile okuyabiliyorum. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
yokya nerde tr altyazılı yabancı dizi izlediğimden çok belli kelimeler var işte aklımda okadar keşke zamanında öğrenseydik gerçi geç değil öğrenmek için ama ona sıra gelene kadar ne vakit nede nakit var anca translate ile okuyabiliyorum :)
Çok dizi izlediysen bazı kalıpları bilirsin ufak ufak bildiğin şeylerden başla zamanla ilerletirsin.
Edit: Yakıştı avatar. :)

Çok dizi izlediysen bazı kalıpları bilirsin ufak ufak bildiğin şeylerden başla zamanla ilerletirsin.
Edit: Yakıştı avatar. :)
Adam ayrı bi karizma olunca tabi her türlü akıyor eline sağlık tekrardan tşk ettim :)

evet gerçekten baya zamandır izliyorum tr dublaj izlemeyi hiç sevmem.
japonca ve ingilizce öğrendim diyebilirim altyazılı izleyerek özellikle japoncayı altyazısız izleyim %80 anlarım )

Sao'nun hitap ettiği yaş 15 yaş altı net. Popüler oldu ne bu diye izleyeyim dedim hayatımda bu kadar pişman olmadım bir animeye başladığıma.
Bir de En iyi animeye Sao diyenler çok fazla. Türkiye'de de yurtdışında da yorumlarda çok gördüm.
Kuroko bitsin buna bakayım sonra da.

Sao'nun hitap ettiği yaş 15 yaş altı net. Popüler oldu ne bu diye izleyeyim dedim hayatımda bu kadar pişman olmadım bir animeye başladığıma.
Bir de En iyi animeye Sao diyenler çok fazla. Türkiye'de de yurtdışında da yorumlarda çok gördüm.
Kuroko bitsin buna bakayım sonra da.
Ushio to Tora var, klasik shonen. 90ların başında çıkmış mangası henüz anime oluyor.
God Eater bir de. Çizim tarzını hiç sevemedim, başladım devam edeyim diyordum. 5. bölüm kadar efsane bölüm az gelir.
Bu ikisine başla, sonra belki Overlord izlersin.

Oyunda kapalı kalma ve başka bir dünyaya geçme vb konuları olan sürüyle novel var. Sao belki de içlerindeki en dandiği ama insanlar ilk onu gördüğü için ölçek olarak Sao'yu alıyor. Novel'den animeye çevrilmesi zor olan bir seri Overlord, Novelin içinde momon başgan tam bir gamsız sadece eski partysindeki insanlar aklına gelince tepkileri uç noktalara çıkıyor.

Not: Novel okumak isteyenler için ''tavsiye edilenler'' başlıklı serilere göz atsınlar, Çoğu seride ana karakter aşırı güçlü veya dahi olarak tasarlanıyor. Çinlilerin serilerinde bu daha çok ön planda, Japonlar biraz daha hikayeye önem veriyor.

Ilk bölümü izleyince savasci hizmetciler, Albedo ve digerlerinden dolayi epey tereddüte düsmüstüm, bu sezonun harem&ecchi serilerinden biri olacak düsüncesiyle ama yanilmisim. Oldukca iyi devam ediyor seri, gerci 13 bölüm epey yetersiz olacak gibi. Yarim kalmaz umarim bir seyler. Acilis ve kapanisi da harika, ayrica Momonga'nin seiyuusu da oldukca iyi is cikartiyor.

4 bölüm mangasını çevirip zerre kadar beğenmemiştim. Novelinde farklı bir şekilde işlemiyorsa da mangasındaki ilk dört bölüm itibarıyla oldukça boş bir seri.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık