Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] OP'te Dünyamızdan Yansımalar

Ace eklendi.
Daha fazla görseli hakediyor ama telefonden yazdığımdan ekleyemedim. :(

Edit: İmla hataları içinde kusurma bakmayın. :respect:

Son düzenleme:
Türlü kovalamacaların ardından İzanami her gün 1000 insan öldüreceğine yemin etmiştir. İzanamide her gün 1500 tane yaratacağını söyşemiştir.
İki tane İzanami olmuş. Biri İzanagi olacak galiba.

Türlü kovalamacaların ardından İzanami her gün 1000 insan öldüreceğine yemin etmiştir. İzanamide her gün 1500 tane yaratacağını söyşemiştir.
İki tane İzanami olmuş. Biri İzanagi olacak galiba.
Hemen düzelteyim , telefondan yazdığımdan bazı hatalar oluyor. Teşekkürler düzeltme için. :sapkali:

İmla hataları ve yanlış cümleler düzeltildi.

Gözden kaçırdığım noktalar olabilir, dikkatinizi çeken hatalar mevcutsa bilgilendirirseniz sevinirim. :)

@Sogotoh konu için emeğine sağlık.

Hazar Türklerinin yaşadığı çağa Pax Hazaria (Hazar Barış Çağı) deniliyormuş. Punk Hazard ismine çok benzetiyorum ama başka bir bağlantı kuramadım :D Sence var mıdır bir bağlantısı?

@Sogotoh konu için emeğine sağlık.

Hazar Türklerinin yaşadığı çağa Pax Hazaria (Hazar Barış Çağı) deniliyormuş. Punk Hazard ismine çok benzetiyorum ama başka bir bağlantı kuramadım :D Sence var mıdır bir bağlantısı?
O konuda bir araştırma yapmam lazım, şuanda herhangi bir fikrim yok malesef. :(
Teşekkerüler bu arada. :sapkali:

@Dante13 Söylediğine baktım ama pek bağlantı kuramadım. Punk Hazard'daki Punk daha çok Punk ideolojisi/ kültürüile alakalı bir gönderme gibi. Punk ideolojisi/kültürü geleceğe karamsarlık, özgürlük ve otorite karşıtlığı içeriyor. 1970'ler de gençler arasında yaygınlaşıyor birde. Adaya baktığımızda yaşamın olmadığı yani adanın geleceğinin olmadığı, otoritenin yasaklarına uymayan işlerin yapıldığı, geleceğin olmadığı bir ada ve Hazard kelimesi de tehlike, risk anlamlarını barındıran bir kelime. Adanın oldukça tehlikeli olduğu vurgusu yapılmıştı, Luffyler adaya çıkmadan önce. Ancak Pax Hazarika ile pek bir bağını kuramadım dediğim gibi.

Edit: Çocukların özgürleştirilmesini de düşününce Punk kültürüne gönderme daha mantıklı gibi.

Son düzenleme:
@Dante13 Söylediğine baktım ama pek bağlantı kuramadım. Punk Hazard'daki Punk daha çok Punk kültürü ile alakalı bir gönderme gibi. Punk ideolojisi geleceğe karamsar bakan, otorite karşıtlığı içeriyor. Adaya baktığımızda yaşamın olmadığı yani adanın geleceğinin olmadığı, otoritenin yasaklarına uymayan işlerin yapıldığı, geleceğin olmadığı bir ada ve Hazard kelimesi de tehlike, risk anlamlarını barındıran bir kelime. Adanın oldukça tehlikeli olduğu vurgusu yapılmıştı, Luffyler adaya çıkmadan önce. Ancak Pax Hazarika ile pek bir bağını kuramadım dediğim gibi.
Peki, bilgi için teşekkürler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık