Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] OP'te Dünyamızdan Yansımalar

Güzel konu olmuş eline sağlık. Karakterlerden esinlenme olayı sürekli oluyor en son hatırladığım Batman :D

One Piece'den Karasakal korsanlarından biri olan Van Augur'un giriş sahnesinde 3 martıyı vurarken görüyoruz. Bu sadece bir güç gösterisi değil aynı zamanda tarihsel bir derinliğe de sahip. Britanya Adalarındaki denizciler, martılara dayalı olan batıl inançlarla doludur. Bir çok orta çağ denizcisi martıların denizde boğulan insanların ruhları olduğuna inanırdı çünkü martılar geceleri karanlık gökyüzüne karşı görüldüğü zaman bir ruhu andırırlardı. Martılar hasta veya kayıp bir denizcinin penceresinin yakınında gezerken görüldüğünde genellikle ölümün işareti olarak düşünülmüştür. Bununla birlikte, Oda'nın gösterdiği detaylardan en çok dikkat çeken şey geminin üstünden 3 martı uçurmaktır. Bu, çoğu denizci tarafından ölüm müjdesi olarak düşünülürdü. Van Augur'un o 3 martıyı vurması Karasakal Korsanlarının Hasır Şapkalara verdiği tehlikeyi sembolize ediyordu. Bunun dışında, Van Auger’ın Roma mitolojisinden türetilmiş ismine dikkat çekmek istiyorum. Van Augur ilahi mesajları doğadaki işaretlerle yorumlayan biriydi. Romalıların da Hayvan ve kuş bağırsaklarını okuyarak geleceği tahmin ettikleri biliniyordu.

Karantina boşluğunda seriye tekrar başlayınca bu yazıyı da tekrar okuyayım dedim, çok güzel bilgiler var gerçekten. Katkı sağlayan herkesin emeğine sağlık. Bu yorumla da canlandırmış olayım, ilgisini çekip görmemiş olanlar vardır belki. :sapkali:

Üye silindi 5781

Imu bu konuda ne oluyor acaba ??
Uzaylılar tarafından yönetiliyoruz yüğenim

Nedense çok benzettim.

Nagoya Kalesi.Shogun Ieayasu döneminde bitmiş,Daimyo Nobunaga'nın ise burada doğduğu iddia ediliyor.17.yüzyılın başlarında tamamlanmış.

Buda bildiğimiz şey yani...:D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık