Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] One Piece Rpg

• Konbuyu başlatan Roronoa Zoro
  • Başlangıç tarihi

4 Deniz mi Grand Line mi?

• Kullanılan toplam oy
    70
  • Anket kapatılmış .

Roronoa Zoro

Tarihi falan ayarla da hikayemizi yazarken daha kolay olsun.
Ya da yakın geçmişte önemli olaylar falan varsa onların tarihlerini de belirle bence.
Bir de One Piece'teki her güç var değil mi? Haki, meyve vs.
Bir de şu an yeni karakterler oluşturulurken atyorum iki kişi aynı meyveyi istedi, ne olacak?
Haki ve şeytan meyvesi olacak, Haki açmak kolay değil tabi ki, anmak için Grand Line'ın sonlarına gelmek lazım.

Kronolojimiz olack tabi ki ama ilk safhada o kadar etkin olmayacaktır.
Berk'i gören oldu mu?
Berk yok. Siteye üye olduğunu da sanmıyorum? Hayırdır, borcu mu var sana?
Heh bir tane daha önemli konu buldum. Şuan ki hikayede mesela tetikleyici unsur olarak "Korsan Çağı" gösterilebilir. İnsanlar Roger'ın hazinesi için denize döküldüler. Elbet düşünmüşsündür ama Rp evreninde böyle bir unsur olacak mı yani insanlar niye durduk yere Grand Line a gitmek istesinler gibi.
Çoğu site ana kurguyu farklı yapar, bazısı kendi korsan kralını yapar oradan devam eder, bazısı Luffy'lerin zamanından ileri yapar. Ben kurguyu Roger üzerinden yapacağım. Ama diğer hiç bir One piece karakteri seride olmayacak. Alternetif bir evren.
İşin içinde hikâye yazmak olduğu için belki bende katılabilirim.
Hoşgelirsin.
Ooo millet Dof'a sulanmış, ittifaklar şimdiden kurulmuş. Ne iş bilelim.

@Roronoa Zoro Bir kaç sorum var izninle, şimdi bu forum üzerinden anlaşıp beraber hareket edecek kişiler olursa bu diğerleri için dezavantaj oluşturmaz mı? Bir kaç gm mi olacak bizi hikaye olarak ilerletecek. Bu kadar kişiye tek kişi yetişemez ve 4-5 kişiye bir kişi mi bakacak?
Ben mesela denizcilere yakalandım ve hapishaneye girdim, hikaye olarak ya oradan kaçmam gerekiyor yada serbest bırakılmam. Oyunda süre nasıl işleyecek. 2 sene geçene kadar ben sadece hapis hikayesi mi yazabileceğim? Ben 2 sene geçti içeriden çıktım yazsam ve başkası hikayesinde 6 ay ilerlese zaman kavramı nasıl oturacak?
Oyuna başlar başlamaz, marineford gibi bir savaşa düşmeyeceksiniz haliyle, o yüzden ittifaklar size bariz bir üstünlük sağlamaz, onun dışında eğer korsansanız bir tayfaya katılmak istiyorsanız gm sizi tayfaya yönlendirir. Npc tayfalarımızda çok güçlü.

Diğer konu zaman . Rplerde en zor kondur, bu yüzden zaman herkese ortak. Ne zaman yazarsan o gündesindir. One piece'te 20 günde gidilecek ada yok zaten. Hapise düşersen, kendini oraya sokmak için yaptığın hatalara bakacağız, çok bariz şekilde abi alın beni demişsen kalırsın , ama genelde çıkmak için seçenek sunarız.
Bu işte gm olmak çok zor ve emek isteyen bir durum. 1 tane kişi herkese yetemez, gm farklılıkları ana gidişatı etkiler. Şimdi 480 yılında hepimiz oyuna başladık diyelim. Ben biraz hızlı ilerlemek istedim ve başkası çok yavaş gitmek istiyor bunu nasıl çözecekler?Herkese 1 kere olsun kaçma fırsatı sunulursa işin caydırıcılığı kalmaz gibi. Şimdi ben birisini elime geçirdim atıyorum ve işkence yapmak istiyorum. 1 hafta eziyet edeceğim. Bir başkası da o sırda 1 ay sürecek gemi yolculuğuna çıktı. Hikaye olarak beni mi bekleyecekler. Beklemez onu ilerletirler dersek şöyle bir sıkıntı var. Ben A kasabasındayım birine 1 hafta eziyet yapıp, C kasabasına gideceğim. O kasabaya gitmem de 20 gün sürüyor diyelim. Başka bir oyuncuda S kasabasından 1 ayda C kasabasına gitti ve bir şeyler yaşadı. Sıkıntı şurada ben ondan 3 gün önce oraya gittiğim için onun senaryosunu etkiliyorum. Ama o bir hikaye yazıp geçtiği için benim hikayemi kısıtlıyor.
@Roronoa Zoro Üste anlatmaya çalıştım. Bize şehirler ve ulaşım süreleri falan verilecek mi? Her şey hayal gücümüze mi kalacak.?
Biriyle aynı adaya gidecek olursanız,gm sizi karşılaştırmayı düşünürse ortk rp başlar, sırayla yazmanız gerektiği için zaman farklılıkları ortadan kalkar.
Göreviniz açıldığında anlatıcı sizden pasiflik süresi istiyor. 2 gün dediniz mesela 2 gün geçtiği halde yazmamışsa uyarı alıyor. başka sitelerde 3 kez uyarı alınca görevden çıkarılıyord ve gelişim puanı alamıyordu. Ama bu sitede nasıl olcak bilmiyorum anlatıcıya bağlı.
Ortak rpler dışında pasiflik süresi olmayacak. Kimseyi zorlayamayız.
Son bir soru sorayım. Şimdi seri şimdiki zamanda mı geçecek yoksa bundan 40-50 yıl sonra falan mı? Karakterimi ona göre oluşturacağım. Birde atıyorum karakterim WB'nin soyundan geliyor ama ben bunu başta açıklamak zorunda mıyım. Dofy gibi sonradan seri içinde açıklayabilir miyim? Karakterime biraz gizem katmak istiyorum.
Wbear diye bir karakter yok. Ama pos bıyıkl bir devin kanından gelebilirsin.
Katılmak istiyorum yalnız bi süre için sadece geceleri yazabilirim askerde olduğum için.bide cep telefonundan yazıyorum noktalama imla yazım bozuklukları çok sorun olurmu. Hazır yazmışken aklimdaki diğer Şeyleri de soram. Aşağı yukarı çoğu şeyi kurguladim karaktere yönelik yalniz ben kendi tadarladigim bi şeytan meyvasi ile baslamak istiyorum tabi olur denirse hikaye ye ona göre eklemeler yapacam zayıflıklarını ve yapabildiklerinide söyleyeceğim
Rp'de imla çok önemli. O yüzden dikkat etmeni istemek durumundayım. Zaten seride ki şeytan meyvelerini alamıyorsunuz. Kendi şeytan meyvelerinizi oluşturmanız lazım.

Açıkçası bu kadar talep beklemiyordum. Şu an ben hariç 3 kişiyi gm yapmaya zorluyorum. Daha fazlası lazım tabi ki.

Unknown

Karakter geçmişinin ve ada hikayesinin %90'ı tamamlandı sonradan eklenicek veya çıkartılacak şeyler olur diye tahmin ediyorum.

Roronoa Zoro

Farketmiyor aslinda, 3. tekil sahis ve Tanri gozuyle yazmak daha hos oluyor bence, ama 1. den de yazabilirsin. Onemli olan basladigin gibi devam etmen, Ondan ona atlamak hos olmuyor.

@Roronoa Zoro dediğin şeylerle çelişiyorsun bak haber vereyim. İlk başta diyorsun ki serideki şeytan meyveleri olmiyacak kendi meyvenizi ortaya çıkaracaksın sonradan diyorsun ki seride ki güçlü meyveleri öyle hemen alamassın yani serideki meyveler olucak mı olmicak mı ona göre başlangıçtaki meyvemi ayarlamaya bakim ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık