Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] One Piece - Kaplan ve Ejderha Sembolleri

Luffy ne Kaplan ne de Ejderi temsil ediyor. Olsa olsa Maymun Kral olur. Zaten o da istediğini yapmasıyla baya bir ön plana çıkıyor. Maymun Kral mitolojisinden seriye bir çok şey çıkar aslında araştırılsa.:D

Bağlantılar güzel ama zayıf geldi bana.
Luffy'nin, Sun Wukong ile olan bağlantısı kesin zaten. Bir tek sopası yok, onun yerine uzuvlarının uzamasını sağlayan meyve yemiş. :D

Hangi bağlantılar zayıf geldi? Olasılıklar mı?

Luffy'nin, Sun Wukong ile olan bağlantısı kesin zaten. Bir tek sopası yok, onun yerine uzuvlarının uzamasını sağlayan meyve yemiş. :D

Hangi bağlantılar zayıf geldi? Olasılıklar mı?
Sabo Ejder teknikleri Fuji Kaplan felan. Hani zaten Kaplan ve Ejderha dengesini kapaklarda felan da çiziyor. Çok fazla anlam yüklemeye gerek yok demek istiyorum. Şimdi herkes bir Kaplan bir Ejderha arıyor.:)

Ama Shusui bağlantısı güzel olmuş. 23 yıl önce gittiği sıra Kaido peydah oluyor. 23 yıl sonra geri geliyor yine bir şey olacak. Bence en iyi bağlantı.:)

Sabo Ejder teknikleri Fuji Kaplan felan. Hani zaten Kaplan ve Ejderha dengesini kapaklarda felan da çiziyor. Çok fazla anlam yüklemeye gerek yok demek istiyorum. Şimdi herkes bir Kaplan bir Ejderha arıyor.:)

Ama Shusui bağlantısı güzel olmuş. 23 yıl önce gittiği sıra Kaido peydah oluyor. 23 yıl sonra geri geliyor yine bir şey olacak. Bence en iyi bağlantı.:)
Sabo örneklerini temaya uygun diye verdim. Yoksa dediğin gibi derin bir anlamı yok. :D Shusui bağlantısı cidden güzel. Diğer bir ayrıntısı ise Kaido ve Shusui isimlerinin aynı arc geçmesi. :)

Kaido'nun Seiryu olduğu netleşti. Byakko yani Beyaz Kaplan da büyük ihtimal Yamato çıkacak. Temaya gerçekten de çok uyuyor.

Kaplan ve ejderha genelikle uzak doğu mitlerinde bilinirken, daha çok denge sembolü olarak kullanılır. Bu iki karşıt enerjiyi yin ve yang anlayışına benzetebiliriz. Ejderha enerjisi daha çok İmparatorla aittir. Kaplan uzun zamandır güç olarak tutulan şeyi sezerek meydan okur. Bu zıtlık ile İmparator tutumunu yumuşatır, Kaplan durumu eşit şartlara getirmeye ve alıkonulan güce denge getirmeye yardım eder. Kaplanın amacı Ejderhanın gücünün bir kısmını almak ve dengeyi sağlamaktır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık