Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] One Piece - Kaplan ve Ejderha Sembolleri

Kaplan ve Ejderha Japon mitlerinin baş tacıdır. Kaplan daha çok güç ve adaleti temsil etse de, Ejderha kutsal güçleri temsil ediyor. Kaplan temasını Denizcilere ayırmış olsa gerek. Ejderha Devrimcilerdir. Korsanlar da bu ikiliyi ayıracak güçtür, bkz; Luffy aralarını açıyor. Ayrıca çoğunluğu dostlardan oluşan kapak resminde Amirallerin de çizilmesini, Denizci ve Devrimcilerin bir olup, beraber Kutsal Ejderleri indirecek şeklinde yorumlayabiliriz.

Kaplan ve Ejder zıtlığı Wano'da Samuraylar yani Kaplanlar vs Ejderler yani Ejder Zoanları olarak yansıyacak gibi. Hatta burda ying yang da var, Samuraylar tarafında Momo denen bi Ejder var :D büyük ihtimalle diğer tarafta da bir kaplan görebiliriz. Her kaplanın içinde bir ejder yatar, her ejderin içinde bir kaplan kükrer xD
Mor kaplan?

Kaidou tarafında bir kaplan olur demek istiyorum da Fuji'yi kast ediyorsan neden gelip Kaidou safında dursun ki :S Hükümet yolladı desek Dressrosa Vol 2 durumu olur Fuji için. Bana makul gelmedi ama olur mu olur.
Hee. Sen Kaido tarafını kast ediyorsun. Ben genel olarak bir kıyas yaptım.

Devrimci DRAGON, Kaplanların içindeki ejderhaysa, dünya hükümeti ejderhasındaki kaplan da Fujitora'dır diye. (Smoker'ı da es geçmeyelim yalnız. :sapkali:)

Luffy ne Kaplan ne de Ejderi temsil ediyor. Olsa olsa Maymun Kral olur. Zaten o da istediğini yapmasıyla baya bir ön plana çıkıyor. Maymun Kral mitolojisinden seriye bir çok şey çıkar aslında araştırılsa.:D

Bağlantılar güzel ama zayıf geldi bana.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık