Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] One Piece Güç Seviyeleri

Kaido Bm 10
Dragon 8
Shanks Akainu 7
Teach Amiraller 6
sag kollar 5.
Fikrini paylaştığın teşekkürler
Karşıt görüşte olan @Eustass Captain Kid, @Amiral Sakazuki kardeşleriminde görüşlerini merak ediyorum yazı hakkında müsait olduğunuzda bakarsanız sevinirim.
İlk kez Shanks ve Akainu'yu eşit gören biriyle karşılaşıyorum :D Normalde Shanksı yere göğe sığdıramazlar

Teach'in ben hala bir Yonko olduğunu düşünmüyorum.O meyvelere rağmen hala değil yolu var.Ama sağ koldan yüksek bir seviye.

Dragonun güçlü çıkmasını bekliyorum ama benim için daima en doğru kanı "Amiral=İmparator=Dragon=Mihawk"tır.

Xebec/
Garp Wb Sengoku Roger Ryuma/
4 yonkou ve Aka /
Kizaru Kuzan Mihawk Köramiral Ryo Kong ve Reyliegh Oden /
Ben beckman Marco/
Katakui Luffy Kid King Shiryuda bidaha gördüğümüzde bu seviyede olacak/
Ace Yc2 ler Law Zoro /
Dofy vista yc3 ler /
9 kından Ashura ve civcivsamuray kedi ve köpek jinbei /
Kalan novalar aralarında çok fark yok bence kim kimi yerse olur yani benim gözümde/
Sanji de yazalım ayıp olmasın...

Çok fazla gereksiz karakterler koymuşlar ve cidden o sütunlar yetersiz olmuş ekstra 3,4 sütun olsaymış iyi olurmuş.
Şöyle birşey karaladım. Genellikle soldaki adamlar daha güçlüdür herhalde diye düşündüm ama üstüne fazlada düşünmedim. Fakat atıyorum D grubundaki herkes eşittir diye kaide yok. Aralarında ciddi fark olan adamları aynı gruba yerleştirmek zorunda kaldım.

One Piecede taş kağıt makas sistemide dönüyor çok fazla.Yaşlanan kşiler veya potansiyeli olan gençler var sürekli yer değiştiriyorlar. Yazı güzel olmuş
Güzel olmuş keşke kendin sutün ekleseydin ve Teşekkür Ederim.
Güzel yazmışsın eline sağlık.
Teşekkür Ederim

Sakazuki'nin Kuzan ve Kizaru'ya göre Marco'ya karşı daha üstün bir tablo çizmes
Şurayı düzelteyim. Anime izleyicileri böyle sanabilir ancak mangada Sakazuki hiçbir sahnede Marco'ya üstünlük kurmuyor. Her karşılaştıklarında Marco durduruyor Akainu'yu. Animede Akainu'nun magmayı kökleyip Marco'yu uçurduğu bir sahne var genelde ona atıf yapılıyor galiba ama bu sahne filler.

Şurayı düzelteyim. Anime izleyicileri böyle sanabilir ancak mangada Sakazuki hiçbir sahnede Marco'ya üstünlük kurmuyor. Her karşılaştıklarında Marco durduruyor Akainu'yu. Animede Akainu'nun magmayı kökleyip Marco'yu uçurduğu bir sahne var genelde ona atıf yapılıyor galiba ama bu sahne filler.
Evet biliyorum ama şundan dolayı yazdım. Aokijiye tekme attı kan aldı. Kizaruya tekme attı. Blokladı Kizaru Vista ile beraber Saka'ya daldı. Pek bir etki edemedi ondan dolayı yazdım.

Filo Amirali Konusu bence biraz karışık.Çünkü bu bir rütbe ve bu rütbenin kime verildiği önemli.

Örneğin Beyazsakal (ki kim ne derse desin bana göre daima MF zamanında Dünyanın En Güçlü Adamı idi,yüzlerce kılıç,kurşun,top yarası ve 1 göğüs delinmesi ile kafasının çeyreğinin parçalanması da buna kanıttır,hicbir yonkoda bu dayaniklilik yoktur.) önceki cağdan kalmış bir zirve.FA ise Sengoku.Bu ikisi Garpla birlikte önceki cağın zirveleri.Bunu WB de diyor.

FA rütbesini alan Sengoku'nun herhangi bir Imparatoru,WB'nin Akainu'yu baskiladigi gibi baskılayacagini ve yeneceğini düşünüyorum.O cağın efsaneleri hala zirve çünkü.

Lakin Akainu FA olunca bi güç artışı olacağını pek zannetmiyorum.Ayrıca Amiraller arasında güç dengesinin neredeyse esit olduğunu düşünüyorum.

Bu yüzden FA'ni bir rütbeden fazla olarak görmüyorum.İmparatorlarin bu kadar rahat hareket edememesinin yegane nedeni Amiraller.Aynı derecede canavarlar,belki de Amiraller çok daha dayanıklıdır.

Şayet öyle olmasaydı Yonkolar çoktan dünyanın ve hükumetin icinden geçmişti
Tam bu noktada ben Gorosei'lerin bizzat kendi gücünü gösterdiğini düşünüyorum. Bir önceki dönemin zirvesinde Sengoku ve Garp varken Karşıda Roger, Shiki, Newgate, Xebec bulunuyordu. Hal böyle iken senin dediğin gibi yine Hükümet çökerdi. Karşıda 4 Adam varken hükümet eksik kalıyor.. ama şöyle bir durum var. İmparatorlar istisnalar haricinde birbiri ile kanka gibi geçinen adamlar değil. Hükümet bütün bir kurum. Cp0-9, Krallıklar ve Denizciler gibi büyük bir gücü elinde tutuyorlar o yüzden bir imparator oluşumu ile bir tutulamazlar. Denicilerde Bir önceki dönemin zirveleri Sengoku, Garpken bu dönemde ; Sakazuki, Barsolino, Kuzan, Ryokugyuu ve Issho olması mantıksız geliyor. Ayrıca Garp, Sengokuya göre Wb ve Roger karşısında bir tık öne çıkıyor gibi görünüyor. Bir sonraki yani şuanki dönemde de Sakazuki ve Barsolino'nun ön plana çıkması ve Ryo ile Issho'nun arkalarından geleceğini düşünüyorum. Saka, Kuzan ve Barso üçlüsü yaşını alsada yeni dönemin adamları olarak tanıtıldı. hala güçlenmeye müsait herifler. O yüzden Sakazuki F.A olduğundan değil hala güç olarak "genç" olduğundan yükseleceğini düşünüyorum.

Son düzenleme:
Evet biliyorum ama şundan dolayı yazdım. Aokijiye tekme attı kan aldı. Kizaruya tekme attı. Blokladı Kizaru Vista ile beraber Saka'ya daldı. Pek bir etki edemedi ondan dolayı yazdım.
Hocam yazdığından öyle anlaşılmıyor işte. Marco'nun saldırısından onlar kadar etkilenmedi Akainu, savunması daha iyiymiş diyebilirsin. Ancak Akainu, Marco'ya üstünlük kurdu dersen yanlış olur. Öyle bir şey yaşanmadı çünkü.

(Amirallerin net olarak sağ kollardan üstün olduğunu düşünüyorum yanlış anlaşılmasın)

Hocam yazdığından öyle anlaşılmıyor işte. Marco'nun saldırısından onlar kadar etkilenmedi Akainu, savunması daha iyiymiş diyebilirsin. Ancak Akainu, Marco'ya üstünlük kurdu dersen yanlış olur. Öyle bir şey yaşanmadı çünkü.

(Amirallerin net olarak sağ kollardan üstün olduğunu düşünüyorum yanlış anlaşılmasın)
Düzeltelim kral
Saka'nın orada vurgulamak istediğim asıl yönü Marco'nun saldırılarından daha az etkilenirken aynı zamanda daha Ofansif ve güçlü bir meyveye sahip olması iki yöndende bana Kizaru ve Kuzandan güçlü hissettirdi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık