Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Film] One Piece Film Gold [2016]

Filmi nasıl buldunuz ?

• Kullanılan toplam oy
    54
Güçlenme ile esit guclenme arasındaki farkı mi anlatayım? Açıkça Luffy kadar gelinemez demişim di mi? Croco ve Smoker nasıl ki Luffy kadar gelisemez Lucci de gelisemez. Potansiyel farkı diye bir sey var.

Luffy 6 ayda 400 m odul alan adam. Ve bu 6 ay sürekli eğitim yapmadi. Hakisi yoktu.(bu arada haki potansiyeli de en yuksek kisi) Arada rakipler çıkti Luffy de yenerek guclendi. Ama 2 senede full eğitim yaptı bu adam, 3 tip haki kullanıyor. Meyvesinden müthiş şeyler çıkarmış.

1- Gelişim hızı Lucci'yi katlıyor.
2-Haki potansiyeli Lucci'yi katlar.
3--Meyvesi gelişime daha açık. Lucci'nin yapacagi uyanış olur sadece. Ki uyanış da g4 kadar mümkün değil güç versin bana kalirsa.

Yani bu iki adamin eşit olma ihtimali Usopp'un Vergo'yu yenme ihtimali kadar benim gördüğüm.
Bugün Luffy'nin hakisi ne kadar güçlüyse meyvesi o kadar iş yapacak bir durumda. Yoksa gelişen bir skala yakalamıyor. Luffy'nin teknik bulmasıyla alakalı.Ama Lucci'nin meyvesi öyle değil. Direk meyvenin getirdiği Zoan gücü artabilir. Bu karıştırılan nokta. Luffy'nin lastiği 2 yıl önce nasılsa şimdi de öyle. Lastiği gelişti daha esnek daha kalın daha aşılmaz olmadı. Uyanış olayı meyve gelişime örnek olabilir. Ama onu daha görmedik. g4 sadece meyve değil bunu karıştırmayın artık.:S

Diğer taraftan Luffy'e eşit değildir zaten. Luffy 2 yıl öncesi gibi bir durumda olmaz. Ama yine tayfada onu karşılayacak isim Luffy olabilir. Bu olabilecek bir şey.:S

@Phoenix

Luffy'nin gelişimi ile Lucci'nin gelişim faktörleri bir değil. Luffy'nin meyvesi gelişen bir şey değil.(Uyanış hariç) Luffy'nin meyvesi kullandığı teknikler ile alakalı bir gelişim gösteriyor. Ama Lucci'nin direk Zoan olduğu için meyvesinden gelen bir artış sağlama gibi imkanı var. Yani eskiden 5x Zoan gücünde ise şu an belki de 30x'dir. Bunu nereden çıkarıyorsun dersen ID bölümlerinde ki Şeytan Nöbetçiler hakkında Crocodile'ın yaptığı yorumdan çıkarıyorum. Yani olay sandığınız gibi olmuyor. Ona rağmen ben durumun eskisi gibi olacağını düşünmüyorum. Luffy şu an eskisi kadar zorlanmadan Lucci'yi yenecektir. Yalnız tayfada yine onu karşılayabilecek tek isim yine Luffy olabilir.

Ayrıca Lucci 28 yaşına kadar kendini zorlayan bir isim ile karşılaşmamış bile olabilir. Belki de ilk defa böyle bir yenilgi alıyor. Sonrasında hırs yapmış olabilir. Yani 28 yaş o kadar da sıkıntı değil bence. Law kaç yaşında?
Ne fark ediyor yahu? Sonuçta o teknikleri meyve sayesinde yapıyor. Meyve olmadan g4 mu yapacak? G4'suz Dof karşısında etkisizken g4 ile bariz üstünlük sağlıyor. Amiral seviyesi guc diyoruz g4'e. Ne 30x'inden falan bahsediyon? Uyanis zoana amiral seviyesi doruki mi sağlıyor :( Lütfen.

Ne fark ediyor yahu? Sonuçta o teknikleri meyve sayesinde yapıyor. Meyve olmadan g4 mu yapacak? G4'suz Dof karşısında etkisizken g4 ile bariz üstünlük sağlıyor. Amiral seviyesi guc diyoruz g4'e. Ne 30x'inden falan bahsediyon? Uyanis zoana amiral seviyesi doruki mi sağlıyor :( Lütfen.
Nasıl ne farkediyor. Bugün Luffy'nin g4'ü hakisi kadar güçlü. Yani g4'ü daha az hakisi olan biri de yapabilir. Olay orda lastiği nasıl kullandığın ile alakalı. Meyve olmadan g4 yapmayacak. Ama g4 bir teknik olduğu değişmiyor. Oysa ki Lucci teknik olmadan bile sadece meyvenin getireceği güç artışı ile güç yaşayabilir. Üstüne bunun tekniğini de koyar. Haki de yapmışsa gelişmesi kaçınılmaz olur. Bu Zoanlar için Crocodile'ın yaptığı yoruma bak.:S Saiyan'dan farkları yok.

Nasıl ne farkediyor. Bugün Luffy'nin g4'ü hakisi kadar güçlü. Yani g4'ü daha az hakisi olan biri de yapabilir. Olay orda lastiği nasıl kullandığın ile alakalı. Meyve olmadan g4 yapmayacak. Ama g4 bir teknik olduğu değişmiyor. Oysa ki Lucci teknik olmadan bile sadece meyvenin getireceği güç artışı ile güç yaşayabilir. Üstüne bunun tekniğini de koyar. Haki de yapmışsa gelişmesi kaçınılmaz olur. Bu Zoanlar için Crocodile'ın yaptığı yoruma bak.:S Saiyan'dan farkları yok.
Yahu nasıl g4 hayvani saf güç, yani doruki artırıyor onun da zoani artıyor. Luffy'nin vuruşunun gucu de doruki+haki+teknikten, Lucci'nin ki de doruki+haki+teknikten gelir. Ve bu üç özellikte de Luffy koyar farkını gider. Lucci'yo Zoro ve Sanji karşılar. Bu adamlar ya bir suru Zoro-Sanji-Law ayari adamdan oluştuğu için çok guclu ya da cop, esprisi yok.

@Phoenix

Belli bir yere kadar eşit gidip bir yerden sonra Luffy farkı açamaz mı ? Potansiyeli daha yüksek diye hep önünde mi olucakmış ? Lucci belki de amiral-yonko potansiyeli var.Oraya kadar eşit giderler sonra Luffy farkı açar olamaz mı ?
6 ayda 400m ödül aldıysa nolmuş ? Kid dediğimiz adam Luffy'nin yaptığı faaliyetin yarısını yapmadı belki de ama bugün Luffy'e yakın bir güce sahip olduğunu düşünüyorum.

Gelişim hızı diye zırvalayıp duruyon da 2 yıl önceki Luffy-Zoro arasındaki farkla 2 yıl sonraki Luffy-Zoro arasındaki fark bana göre aşağı yukarı eşittir.Senin mantıkla Luffy'nin uçmuş olması lazımdı.Luffy en fazla potansiyele sahip olan adam ama o potansiyelinin sınırına ulaşana kadar onunla denk imajı çizen adamlar olabilir sonra farkı açar Luffy.

Meyvesi gelişime daha açık lafı senin düşüncen.Öyle olsa bile arada çok büyük fark yoktur.

Yahu nasıl g4 hayvani saf güç, yani doruki artırıyor onun da zoani artıyor. Luffy'nin vuruşunun gucu de doruki+haki+teknikten, Lucci'nin ki de doruki+haki+teknikten gelir. Ve bu üç özellikte de Luffy koyar farkını gider. Lucci'yo Zoro ve Sanji karşılar. Bu adamlar ya bir suru Zoro-Sanji-Law ayari adamdan oluştuğu için çok guclu ya da cop, esprisi yok.
Meyvesi gelişime Luffy'nin açık değil. Gelişime açık olan asıl meyve Lucci'de. Luffy'nin 2 yıl önce ki lastiği neyse şu an ki lastiği de aynı. Farkeden şey Luffy'nin kullanımı oldu. Ki G4'ü de hakisiz kullanamaz. Hakisi ne kadar güçlüyse bugün g4 o kadar güçlü olacak. Ama bir Zoan öyle değil. Bildiğin pokemon gibi bir şey. Yani meyve bildiğin gelişiyor olabilir. Ben bunu Crocodile'ın sözünden çıkarıyorum. Kendisi dedi. Onlar uyandıklarında daha da güçlü olacaklar. Bu meyve gelişimidir. Diğer bir meyve gelişimi örneği ise uyanıştır.

Luffy haki bakımından bence de her türlü öndedir.

@Phoenix

Belli bir yere kadar eşit gidip bir yerden sonra Luffy farkı açamaz mı ? Potansiyeli daha yüksek diye hep önünde mi olucakmış ? Lucci belki de amiral-yonko potansiyeli var.Oraya kadar eşit giderler sonra Luffy farkı açar olamaz mı ?
6 ayda 400m ödül aldıysa nolmuş ? Kid dediğimiz adam Luffy'nin yaptığı faaliyetin yarısını yapmadı belki de ama bugün Luffy'e yakın bir güce sahip olduğunu düşünüyorum.

Gelişim hızı diye zırvalayıp duruyon da 2 yıl önceki Luffy-Zoro arasındaki farkla 2 yıl sonraki Luffy-Zoro arasındaki fark bana göre aşağı yukarı eşittir.Senin mantıkla Luffy'nin uçmuş olması lazımdı.Luffy en fazla potansiyele sahip olan adam ama o potansiyelinin sınırına ulaşana kadar onunla denk imajı çizen adamlar olabilir sonra farkı açar Luffy.

Meyvesi gelişime daha açık lafı senin düşüncen.Öyle olsa bile arada çok büyük fark yoktur.
Bastan asagi sacma bir yorum. Gene de cevap vereyim.

Cidden nasıl bir mantigin var? Potansiyeli farklı olan iki adam nasıl bir süre eşit gider? Luffy ilk başta coptu Arlong gibi adamla uğraşıyordu, 6 ayda Lucci'yi yenecek güce ulaştı. Koramiral seviyesi diyelim buna.Lucci o seviyeye 28 yaşına kadar anca ulaşmış? Luffy ise 6 ayda cop halinden o hale geliyor. Bizi mi kopartiyorsun anlamadim ki?

Ödülü hak ediyor Luffy. Odul=Güç değil. Ben sadece adamin yükselişini anlatmak için söyledim. Güç olarak katettiği yolu üstte ornekledim. Kid yakın olabilir ama iki sene önce eşit olabilir, bilmiyoruz. Iki sene önce esitken iki sene sonra potansiyel farkında ötürü geride kalmış olabilir biraz.

Zoro da Luffy'e yakın potansiyelde bir adam zaten. Yakın olması doğal. Bu konuda bir sey söylemedim ki neden kel alaka örnekler veriyorsun anlamadim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık