Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] One Piece Evreninin Adalet Yükünü Sırtında Taşıyan Adam Filo Amirali Sakazuki

Akainu'yu nasıl bilirsiniz?

• Kullanılan toplam oy
    335
Akainu hiç düşünmüş müdür acaba "Ulan biz Oharalılara neden saldırıyoruz, saldrımasak bunlar ne yapacak, insan mı kesecek?" diye?

Akainu hiç düşünmüş müdür acaba "Ulan biz Oharalılara neden saldırıyoruz, saldrımasak bunlar ne yapacak, insan mı kesecek?" diye?
Devlete karşı geldiler.Yüzyıllık suç olan kitabeleri okumaya çalıştılar.Bunları kendi kötü emelleri için kullanabilen birisi çıkardı aralarından... Diye uzar liste.O yüzden asker soru sormaz emri uygular.

Eline sağlık @sensey
Değerlendirmelerini Akainu sevgin sebebiyle yanlı buluyorum. Bu anket şıklarına da yansımış. Ama saygı duyuyorum.

Akainu iyi bir insan değil bozuk adalet anlayışı sebebiyle kötülük yapan biri. Ancak zevk için kötülük yapan biri de değil. Akainu yaptığını mutlak adalet için yaptığını zannettiği için kötü davranışlar sergileyen bir karakter. İnandığı mutlak adalet doğrultusunda yobaz bağnaz bir adam olmuş. Sorgulama yeteneğini kaybetmiş. Aklıyla, vicdanıyla değil bozuk mutlak adalet inancıyla yargılama yapar olmuş.

Forumda çoğunluğun iyiliği diye bir cümleye çok rastlamaya başladım. Bu öyle her olayda uygulanabilecek şey değildir. Bunun belirli zorunluluk şartları vardır. İlk gereken şey de bir tehlikeyi kaldırmak için başka bir yolun ÇOK ZOR bile olsa olmaması gerekir. Bu önemli detay gözden gelindiği için. Dünyamızın da içine edilmektedir.

Akainu Ohara'da açıkça kötü davranış sergilemiştir. Emir'i uygulamış olması insanlık suçu işlediğini değiştirmiyor. Tabi bunu bozuk adalet anlayışı sebebiyle yapıyor onu da söyleyelim çünkü içinin kan ağladığına vurgu var. Saul çoğunluğun iyiliğini düşünmeyen bir insan mı yani?

Tabi yine de yüz ifadesinden bunu zevkine değil bozuk adalet anlayışıyla yaptığı açıkça vurgulanmıştır. Her şeye rağmen o da üzülüyor. Acı vermekten zevk duyan bir psikopat değil.

Bu Akainu'yu iyi bir insan yapmıyor. O ayrı mesele. Ki 5 Kadim bile yıkım emrini verirken üzülüyor.

Bu ara da Belki bu kareden onların da emir aldığını iradesini başkasına teslim ettiği için bu emri vermek zorunda kaldığını anlamalıydık.

Teşekkürler saygı duyduğun için. :sapkali:
Evet zevkine kötülük yapmakla kötülük yaptığını bilmeden kötülük yapmak farklı şeyler. Ankete ekleyebilirdim bu ayrımı.

Sence 5 Kadim Im-sama'dan mı aldı o emri? Olabilir.

Teşekkürler saygı duyduğun için. :sapkali:
Evet zevkine kötülük yapmakla kötülük yaptığını bilmeden kötülük yapmak farklı şeyler. Ankete ekleyebilirdim bu ayrımı.

Sence 5 Kadim Im-sama'dan mı aldı o emri? Olabilir.
Ben teşekkür ederim anlayışın için.:sapkali:
Olabilir Akainu'nun yüz ifadesini ararken fark ettim. Daha önce Im'i bilmediğimiz için böyle bir şey aklımıza gelmezdi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık