Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] One Piece Evreninin Adalet Yükünü Sırtında Taşıyan Adam Filo Amirali Sakazuki

Akainu'yu nasıl bilirsiniz?

• Kullanılan toplam oy
    335
İşte halklar hep böyle cellatlarına aşıklar :/
Kendilerinin cesareti yok çünkü.Boyle adamlar hep korkaklarin bol olduğu yerden çıkar.

Bence kotardı ya. Taa Ohara'dan belliydi. "Akainu'ya napıyor bu salak?" demesinden, Robin'i salmasından. Sengoku boşuna onu önermedi.
Bir cümle ile iki zirve denizci karşı karşıya gelmez,ölümüne dövüşmez.Altyapısı yetersiz bir hamle idi.

Hocam verdiğin örnekler baştan yanlış ama uyarayım.
Sırada öne geçme olayı kötülük değil, bencilliktir aslında. Tam olarak kötü tanımına girmiyor.
Askeriye dediğin durum da bir grup adamın zorla bir yere tıkılıp, keyiflerinin ellerinden alınıp, daha önce gördüklerinden daha ağır şartlarda yaşamaya zorlanması durumu.
Çoğu zaten 20li yaşlarında pek bir hayat tecrübesi olmayan evde çayını, suyunu bile anasından bacısından, karısından bekleyen uyanmaları için evde birilerinin 40 takla atması gereken tipler.
Evet bu tipler kötüdür. Ama bunu görmek için askere gitmeye falan gerek yok. Her evde böyle bir tane paşa olur zaten.
Sen bunları alıp askeriyenin o nispeten zor şartlarına koyarsan içlerindeki hayvan çıkar tabi.
Kaldı ki küçük yaştan itibaren suça itilmiş çocuklar da oluyor o garnizonda. En temiz aile çocuğunu bile bulandırır onlar.

Ben bu adamı anime iyileriyle kıyaslamıyorum. Öyle olsa zaten şu seride iyi diyeceğim insan çok az olurdu. Ben gerçek hayat şartlarına göre değerlendiriyorum.
Bu adamın bu kadar savunulmasının tek sebebi yaptıklarını aklayan bir pozisyon ve görevde olması.
Ve tekrar ediyorum, evet, kendisi görevini yapmıştır. Ama bu onun "kötü" biri olduğu gerçeğini değiştirmez.
Sadece hayal etmeni istiyorum şu adam Marine olmasaydı, kimseye zararı dokunmayan onurlu, namuslu biri olabilir miydi?
(Bu arada önceki mesajda Kaido demişim ama yok Blackbeard gibi olurmuş Sakazuki bence)
Sakazuki kötüdür ön koşulu ile yorum yapıyorsun, çoğuı Saka sevmeyen kişi gibi. Ne desem bir kulp bulursun. Zaten Kaido ya da Karasakal diyerek hevesimi kırdın, bunlar kötü resmedilen insanlar, bunlarla Saka'yı kıyas etmen hoş değil. Saka kötülük derdinde değil, kendince adalet derdinde. Saka korsan olsa iyilik meleği olmayan ama kötülük timsali de olmayan bir korsan olurdu.

Öldürmemişler ama yine de birbirlerini. Akainu öldürmemiş, Aokiji hiç öldürmezdi. Nefret o derecede olsaydı Karasakal-Aokiji ortaklığından bahsetmezdik.
Akainu muhtemelen bu gücü kaybetmemek için arayı bulmaya çalışmıştır.Dış görev falan bir şekilde değerlendirmiştir.Bana bu dövüş hala saçma gelir.Çok zorlama.İlla yavşanksa atar yaptırıp poz kestirecek.Sal Aokijiyi aralarına olay çözülsün .

Bak buna katılırım. Böyle adamlar anca korkakların olduğu yerden çıkar.
Gel sen de Hz.Sakazuki tarikatına.

Akainu muhtemelen bu gücü kaybetmemek için arayı bulmaya çalışmıştır.Dış görev falan bir şekilde değerlendirmiştir.Bana bu dövüş hala saçma gelir.Çok zorlama.İlla yavşanksa atar yaptırıp poz kestirecek.Sal Aokijiyi aralarına olay çözülsün .

Gel sen de Hz.Sakazuki tarikatına.
Shanks olmasa bu isim ya o ya da Sengoku olurdu herhalde. Ama Aokiji ben bu kadar ileri gitmezdim diye Saul'a açıklama yaptığından dolayı bu dövüşe şaşırmadım. Mf'de bu sorun hiç yaşanmadı mesela çünkü ortak amaçları WB idi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık