Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] One Piece Evreninin Adalet Yükünü Sırtında Taşıyan Adam Filo Amirali Sakazuki

Akainu'yu nasıl bilirsiniz?

• Kullanılan toplam oy
    335
Sakazuki kötüdür ön koşulu ile yorum yapıyorsun, çoğuı Saka sevmeyen kişi gibi. Ne desem bir kulp bulursun. Zaten Kaido ya da Karasakal diyerek hevesimi kırdın, bunlar kötü resmedilen insanlar, bunlarla Saka'yı kıyas etmen hoş değil. Saka kötülük derdinde değil, kendince adalet derdinde. Saka korsan olsa iyilik meleği olmayan ama kötülük timsali de olmayan bir korsan olurdu.
Kardeş ben kulp mulp bulmuyorum. Bu adam kötü biri net.
Ama öncesinde Doflamingo gibi biri de değil dedim. Çünkü kötü biri olmak ayrı, psikopatın teki olmak ayrı.
Ayrıca Kaido ve Blackbeard kötü resmedilen insanlar olsalar da kötülük yapmış olmak için kötülük yapan, çocuk filmi kötüleri değiller.
Özellikle Blackbeard muazzam bir kötü. Adamın bir hedefi, planı var. Bu yolda durmadan sabırla ilerliyor. Kimseye saldırdığı, sataştığı falan yok. Ama planını destekleyen bir konu varsa bulduğu fırsatı kaçırmıyor, tuttuğunu koparıyor. Öldürmekten de çekinmiyor haliyle.
Sakazuki tam da böyle biri. Hakuba gibi durup dururken körlemesine kimseye saldırır demiyorum ben. Ama kendince bir algısı var adamın ve bu algıyı tehdit eden ya da edebilecek herhangi bir şey oldu mu yaptığı doğrudur, yanlıştır, iyidir, kötüdür umursamadan, sorgulamadan acımadan o şeyi yokediyor.
Bak adamı kötü yapan şey bu. Saul diyor mesela "Bana gerekçesini söyleyin, gidip o adadaki herkesi ben öldüreceğim." diye.
Şu kadar bile sorgulamayan, umursamayan adamın nesine "kötü" değil diyoruz?

Hükümet ve Denizcilerin farklı olduğunu,Amirallerin Kutsallarla olan tek muhabbetinin onları acil durumda korumak olduğunu neden kabul etmiyorsunuz.Akainu diyoz direk Kutsalların ağız kokusu be adam Aokiji de Amiral Fujitora da Amiral.Bu Amiraller yeri geldiğiinde korumadı mı korumayacak mı Kutsalları.Akainu Hükümete sert bir darbe vuacak o yakındır.
Ya şimdi sen diyorsun ki Akainu hükümete hizmet etmiyor? Oharadaki o kadar insanı kendi adalet duygusu yüzünden öldürdü ?
Buna katılmıyorum.
Akainu hükümetin emirlerini yerine getirdi ve yaptı. Akainunun dünyanın sırlarını bildiğini düşünmüyorum neden bu kadar körü körüne uyguluyor emirleri.
Lütfen bizim dünyamızla karşılaştırma çünkü Akainu istese başkaldırabilecek bir güce sahip kendisi.

İyi ve kötü durduğun yere göre şekil değiştirir.
Kendi açımdan söylemem gerekirse kötü biri denilebilir mi bilmiyorum ama kesinlikle iyi biri değil.

Herkes kendi çıkarları doğrultusunda hareket eder ve inandığı/doğru olduğunu düşündüğü şeyleri yapar. İşte bu kısım da işler değişiyor çünkü bazı insanların doğru anlayışı farklılık gösterebiliyor. Akainu Ohara'da sadist bir ruhla davranmadı. Görevini yaptı. Görev anlayışı Kuzan gibi de olabilirdi ama o ona göre "doğru" olan şeyi yaptı diye direk kötü kalıbına sokamayız.

Ayrıca saf iyi saf kötü karakterler sadece hikayelerde olur. Böyle hikayeler veya karakterlerde gerçekten sıkıcı olur ve eseri basitleştirir. Karakter dediğinin her tonunu görmen lazım. Net.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık