Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece 20. Yıldönümü [2017]

Bugün Tokyo Tower'da One Piece editörlerinin olduğu sohbet programının bir özeti. Sandman paylaştı.

Oda Marineford Savaşı Arcında Ace'in hayatını kurtarması için tonlarca mektup almış.

Editör Hattori her hafta Oda'ya, "Gerçekten de Ace'i öldürecek misin? Bunun iyi bir fikir oluğunu düşünmüyorum..." diye sormuş.

Ancak, Oda Ace'in ilk andan itibaren öleceğine karar verdiği için bu kadar çok kişinin bu konu hakkında endişe ettiğini anlamamış.

Olayların temel gidişatına genellikle arc başlamadan önce karar verilirmiş. Ancak, Oda'nın Shanks'ı Marineford Savaşı'na getirme gibi bir düşüncesi yokmuş.

Oda, editörlere takipçilerin ne tür tahminleri olduğunu sormuş. Oda tahminlerin ötesine gitmeye çalışıyormuş.

Oda editörüne, "Ace'in Roger'ın oğlu olduğu ortaya çıksaydı ne düşünürdün?" diye sormuş. Editör, bunu duyunca çok şaşırmış. Oda tepkisinden memnun kalmış ve bu fikir ile devam etmeye karar vermiş.

Oda, editör telefona cevap vermediği zaman küplere biniyormuş. Editör, Oda'ya her daim cevap verebilmek için uyurken dahi cep telefonunu ellerinin arasında tutuyormuş.

Editör One Piece dergisini 2017 yılı boyunca her ay basmak istemiş fakat Shueisha bunun çok riskli olduğunu düşündüğü için bunu reddetmiş.

One Piece dergisinin 3. ciltine ait kapak görseli açıklanmış. (Aşağıda) 1 Eylül'de yayınlanacakmış. (2. cilt ise 4 Ağustos'ta yayınlanacak.)

Oda'nın Wano arc'ı ile ilgili yorumu One Piece dergisinin 2. cildinde olacakmış.
Editör Naito ve Sugita, Wano arc'ında neler olacağını biliyormuş. İkisi de Wano arc'ındaki hikâyenin doruk noktasının mükemmel olduğunda hemfikirmiş.

Oda ailesi ve arkadaşları ile birlikte 20. yıl dönümü partisindeyken pastayı görünce ağzı kulaklarına varıncaya kadar gülümsemiş.

Çok güzel bilgiler. Harbiden Ace'in ölmesini başından beri planlamış adam. Luffy'den potansiyelliydi diye ölmüş güya. Roger'ın oğlu olması bile sonradan olan bir şey. Ki arkadaşların Ace'i daha potansiyelli olarak görmeleri bu veriye dayanıyordu. Umarım burdan sonucu çıkarabiliyorsunuz. Bazı arkadaşlar üzgün...:D

Anlatılana göre Wano fena olacakmış.:D

Tuhaf bir adam cidden. Bi karakter yaratıyorsun luffy nin abisi diye ortaya çıkıyor. Roger ın oğlu olduğunu bile sonradan düşünüyorsun. Roger ın oğlu olmasa o şekilde bir idam söz konusu da olamazdı dolayısıyla marifineford da olamazdı. Bu sonradan düşünmeyi düşünürsek Ace luffy nin gerçek abisi de olabilirdi mesela. Her şeyin daha planlı olduğunu düşünüyordum ben

Tuhaf bir adam cidden. Bi karakter yaratıyorsun luffy nin abisi diye ortaya çıkıyor. Roger ın oğlu olduğunu bile sonradan düşünüyorsun. Roger ın oğlu olmasa o şekilde bir idam söz konusu da olamazdı dolayısıyla marifineford da olamazdı. Bu sonradan düşünmeyi düşünürsek Ace luffy nin gerçek abisi de olabilirdi mesela. Her şeyin daha planlı olduğunu düşünüyordum ben
O editöre sonradan sormuş yani önceden planlamış olabilir gene.

Yok işte bu konuda yanılıyorsun. İdam olması için Dragon oğlu olması bile yeterliydi. Adam diyor başından beri Ace'i öldürecekmiş. Ayrıca anlaşılana göre MF'da olacakmış. Ama Shanks'i oraya götürmek planlarında yokmuş. Burdan MF'un da planlı bir şey olduğunu anlayabiliriz. Ayrıca Ace'in ölümü bir yandan da olabilecek en duygusal şekilde oldu.

O editöre sonradan sormuş yani önceden planlamış olabilir gene.
Öyle olmasında problem yok. Aslında takdir ediyorum çünkü bir anda başka bir şey düşünüp hikayeyi bozmadan şekillendirebiliyor.

@Alpamis öyle olsaydı yeterliydi ama değildi. Şimdi Ace i düşün sadece ikinci tümen komutanı. Her yonkouda olan adamlardan biri. Luffy nin abisi ama öz değil yani çocuğun kimden olduğu belli değil. Dolayısıyla idam olması için bir gerekçe yok. Sonuçta al bak ikinci komutanı yakaladım dese teach 6. Kata atarlardı olur biterdi. 6. Katta o seviyede adamlar olduğu pekala düşünülebilir çünkü. Sorun şurada. Oda bu soruyu ne zaman sormuş? Marineford her halükarda yapılacaksa Ace Roger ın oğlu değilse neye dayanacaktı? Ace in ölümü önem taşıyordu çünkü. Mesele yonkou indirmekse shanks daha kolay bir hedeftir wb ye kıyasla öyle değil mi? Bence Ace için sansasyonel başka bir sebep düşündü en başında ama sonra Roger ın daha etkili olacağını düşündü. Eğer wb her halükarda inmeliyse onun savaş alanına çekmen gerekir. Adamın tek adamını elinin altına alman yeterli zaten. Fakat böyle olsaydı denizci korsan dövüşünden öteye gitmezdi savaş. Wb geldi yok olurken başka bir çağı başlattı. Bu serinin devamı için önemliydi. O yüzden Marineford önceden düşünülmüş olabilir. Ama şu da var madem önceden düşünüldü bu kadar aksaklık nasıl oldu? Acaba zamanı mı yoktu? On altı sayı çıkmış diye duydum. O kadar sayıda öyle bir savaşı anlatmana imkan yok. Ne bileyim bilemedim

Öyle olmasında problem yok. Aslında takdir ediyorum çünkü bir anda başka bir şey düşünüp hikayeyi bozmadan şekillendirebiliyor.

@Alpamis öyle olsaydı yeterliydi ama değildi. Şimdi Ace i düşün sadece ikinci tümen komutanı. Her yonkouda olan adamlardan biri. Luffy nin abisi ama öz değil yani çocuğun kimden olduğu belli değil. Dolayısıyla idam olması için bir gerekçe yok. Sonuçta al bak ikinci komutanı yakaladım dese teach 6. Kata atarlardı olur biterdi. 6. Katta o seviyede adamlar olduğu pekala düşünülebilir çünkü. Sorun şurada. Oda bu soruyu ne zaman sormuş? Marineford her halükarda yapılacaksa Ace Roger ın oğlu değilse neye dayanacaktı? Ace in ölümü önem taşıyordu çünkü. Mesele yonkou indirmekse shanks daha kolay bir hedeftir wb ye kıyasla öyle değil mi? Bence Ace için sansasyonel başka bir sebep düşündü en başında ama sonra Roger ın daha etkili olacağını düşündü. Eğer wb her halükarda inmeliyse onun savaş alanına çekmen gerekir. Adamın tek adamını elinin altına alman yeterli zaten. Fakat böyle olsaydı denizci korsan dövüşünden öteye gitmezdi savaş. Wb geldi yok olurken başka bir çağı başlattı. Bu serinin devamı için önemliydi. O yüzden Marineford önceden düşünülmüş olabilir. Ama şu da var madem önceden düşünüldü bu kadar aksaklık nasıl oldu? Acaba zamanı mı yoktu? On altı sayı çıkmış diye duydum. O kadar sayıda öyle bir savaşı anlatmana imkan yok. Ne bileyim bilemedim
Öncelikle WB yaşlı ve hasta olmasından dolayı aslında en zayıf yonkou'ydu. Ayrıca adam yaşayan efsane ve korsanlar çağının sac ayaklarından biriydi. Bu sebeple Sengoku sac ayağını kırıp hem dört imparator yapılanmasına hem de korsanlar çağına darbe vurmak istedi. Tabi Karasakal'ın öne çıkıp orayı dolduracağını öngöremezdi. Hatta WB'ın ölmeden önce "One Piece gerçek!" diye bağırmasını da öngöremezdi :) Zaten orada çok şaşırıyordu, beklemediği ve planlarına sekte vuracak bir çıkıştı. Kibri ve inadı olsa da zeki adamdı WB rahmetli :D

Hasılı Ace, Roger'ın oğlu olmasa da bir şekilde yolu bulunup o senaryo işlenebilirdi. Luffy'nin öz kardeşi yani Dragon'un oğlu olsa da olurdu mesela en basitinden.

Ben Ace ve Sabo'ya işte bu yüzden hiçbir zaman tam ısınamamıştım. Hikayeye ait değilmiş, sonradan katılmış gibi sırıtıyorlardı. En baştan beri gözüme battı bu neredeyse ve hiç favori karakterlerimden olmadılar. Yeri gelmişken söyleyeyim dedim :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık