Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Narutodaki En Güçlü 10 Karakter Kimlerdir?

Kage seviyesi diye bir şey yok. Optaki Shici seviyesi gibi bir şey. Genellikle Konoha zaten üstte çizilmiş. Edo tensei ile imaj yaratıp, denge getireceğim dediği adamları da saçma sapan harcadı zaten.
Full kapı Gai ayrı saçmaydı. Genel olarak bir kısımdan sonra toparlayamadı bana göre.
Kage seviyesi gayet var. Kage olmak için alt sınır da var. O sınırda Kazekageler, Kakashi vb...

Kage seviyesi gayet var. Kage olmak için alt sınır da var. O sınırda Kazekageler, Kakashi vb...
İlk kageleri Tanrının sevilen çocukları şeklinde yapmış. Gerisi güçsüz. İkinci kageleri politik savaşsever olarak tasarlamış. Konoha'nın kuruluşu zaten şampiyonlar ligi. Kageden güçlü adamlar sık sık yetişmiş, geri kalan köylere de klasik, tek tip ayarlayıp yine de güçlü göstermeye çalışmış. Sasuke toplantı basıp kedi gibi düz duvara tırmanıyor, byakuganlı anca görüyor. Benim hoşuma gitmeyen zorlamalar ve detaylar çok fazla var. Keşke az ve öz olsaydı.

İlk kageleri Tanrının sevilen çocukları şeklinde yapmış. Gerisi güçsüz. İkinci kageleri politik savaşsever olarak tasarlamış. Konoha'nın kuruluşu zaten şampiyonlar ligi. Kageden güçlü adamlar sık sık yetişmiş, geri kalan köylere de klasik, tek tip ayarlayıp yine de güçlü göstermeye çalışmış. Sasuke toplantı basıp kedi gibi düz duvara tırmanıyor, byakuganlı anca görüyor. Benim hoşuma gitmeyen zorlamalar ve detaylar çok fazla var. Keşke az ve öz olsaydı.
Kage seviyesi amiral seviyesi gibi net birşey değil ama bunun kendi içinde sınıflandırmaları var forumlarda.

Düşük Kage
Orta sınıf Kage
Yüksek Kage

1)Gai(Tanrı karakterler hariç herkesi yener)
2)Hashirama(Tanrı karakterler ve bir başkasının gücünü kendisine ekleyenler hariç Gai'den sonra en güçlü)

Şu an sağlıklı bir liste yapamıyorum. Tekrar bir bakınıp öyle karar veririm. Ama şu da bir gerçek ki ilk sırada kesinlikle Kaguya var.

Mangayı okumayıp anime'yi izleyenlerin itachi'yi bu kadar abartması normal. Adam fan service olarak kullanıldı resmen.
Chakra'nın mangada nasıl işlendiğini, neye yaradığını da düzgün anlamak lazım. İsterlerse karakterler chakraları bitince jutsu kullanmaya devam ederler ama bu ölümleriyle sonuçlanır. İtachi sasuke karşısında susanno'yu açmadan bitti chakrası. Ölüm sebebi kirin değil susanno'yu açık tutmaktı.
Kakashi de pain'in attığı çivi yüzünden değil chakrası yokken kamui kullandığı için ölmüştü.

Orochimaru sasuke'nin zayıf diye aşağılanan genjutsusuna bile yenildi. zayıf noktası genjutsu olduğu için itachi'ye yenilmesi çok normal.

İtachi mangekyou kullanırsa zorlanarak kage yener. Ama jiraiya, minato, obito, tobirama gibi genjutsuyla savaşmayı bilen güçlü adamlar 1 değil 5 beden büyük gelir. Sadece MS kullanırken bu karakterlerle dövüşebilir. Ama sasuke vs danzou'da gördük ki susanno tam güçte değilken bile maksimum 6-7 dk kullanılabiliyor.

Amaterasu'yu da max 2-3 kereden fazla kullanamıyor. Jiraiya'nın çok basit bi jutsusu bile itachiyi amaterasu kullanmaya zorluyorsa, konohadaki bilge adamlar ve itachi'nin güçlerini bilen kakashi boş konuşmuyordur.

İtachi'nin akatsuki'de olduğu bilinirken, 2'li gruplarla dolaştıkları bilinirken jiraiya'nın naruto'yu koruyacağına inanıp köyün dışında eğitilmesine bişey denmedi. Amaterasu olmasa 2 akatsuki üyesini pakeyleyebileceğini de gördük. İtachi'nin kendisi de kisameyle beraber bile jiraiya'yı yeneceğinden emin değil.
Bunlara bahane bol tabi ama kisame'nin 5 yaşında çocuk olmadığını unutuyor herkes. itachi'nin güçlerini en iyi bilen kişi kisamedir. İtachi tek başına jiraiya'ya yetecek güçte olsa ikisinin beraber jiraiya'yı yenemeyeceğine inanmazdı bu adam.

itachi fanı değilim, jiraiya'ı da çok severim. Gerçi ben mangayı son sayıları hariç okumadım. Ama buradaki genel itachi jiraiya'yı alamaz gibi bir görüş belirtmiş. Herif tüm uchiha klanını tek başına yok etti hem de daha çocukken. Jiraiya 5 dk kaçıp sennin mod açıp ancak itachiye denk olabilir. İtachi jiraiyadan çok daha hızlı gibi hatırlıyorum. Yani jiraiya tamam summonları vs var ama bence itachi alır.

Hadi kisame + itachi kesinlikle indirir jiraiya'yı. Jiraiya belki son savaşı görse sağlam bir power up la gelirdi. Ama iyi zamanda öldü bana göre çünkü diğer seviyeler saçmaladı seride.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık