Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Naruto

Sevgili Kishimoto’da Oda kadar sallamayı hak eden bir mangakadır. Sasuke seri başından sonuna kadar net Naruto’dan güçlüydü. Seriyi iki başrol oyuncusu olarak tasarladım diye bir açıklaması vardı ama serinin adını Naruto koyup Naruto’nun hokage olma hikayesini işledi. Gitti Sasukeye Danzo gibi ensesi kalın adamı öldürttü falan. Tabi sayılacak çok şey var Edo Tensei olsun Tobi-Madara-Zetsu-Kaguya zinciri olsun falan. Benim asıl eleştirdiğim nokta kendileriyle çelişmeleri. Bu arada Naruto’da çok kötü başroldü.
Naruto kötü bir başrol müydü ? Hala daha pain savasının sonunda omuzlardayken geçen flashbacklerde duygulanıyorum. Ne bleach de ne one piecede hikayenin başından sonuna kadar böyle bir duygusal işleniş yok.

Naruto kötü bir başrol müydü ? Hala daha pain savasının sonunda omuzlardayken geçen flashbacklerde duygulanıyorum. Ne bleach de ne one piecede hikayenin başından sonuna kadar böyle bir duygusal işleniş yok.
Kesinlikle genelde OP'da da bir köyün, ülkenin vesaire Luffy'e olan hayranlığını görürüz ama aynı arc içinde başlayıp bittiğinden fazla derin olmaz. Naruto'nun Pain savaşından sonraki hikaye akışı şahanedir. Fazla kasmadan oralarda bitirmesi lazımdı seriyi.

Sasuke ana karakter , narutoda genelde takım savaşları mevcut ,bleach'da ichigo herşeyin bir türü ana karakterliliğin hakkını verdi genelde teke tek dövüştü,luffy de hakkını verecek.

Instada şöyle bir şeye denk geldim.

Tobirama,su tekniklerinde ustalığı ile Uchiha klanının ateş tekniklerini,hiraishin ile sharinganın hamle okumasını etkisiz kılarak kendini Uchihaların doğal avcısı yapmıştır.

Adam paso uchihalara çalışmış edo yuda bir zaman hepsini öldürürmem gerekebilir diye bulmuştur.

Sevgili Kishimoto’da Oda kadar sallamayı hak eden bir mangakadır. Sasuke seri başından sonuna kadar net Naruto’dan güçlüydü. Seriyi iki başrol oyuncusu olarak tasarladım diye bir açıklaması vardı ama serinin adını Naruto koyup Naruto’nun hokage olma hikayesini işledi. Gitti Sasukeye Danzo gibi ensesi kalın adamı öldürttü falan. Tabi sayılacak çok şey var Edo Tensei olsun Tobi-Madara-Zetsu-Kaguya zinciri olsun falan. Benim asıl eleştirdiğim nokta kendileriyle çelişmeleri. Bu arada Naruto’da çok kötü başroldü.
Öyle olmasa Naruto olmaz çakma Dbz,One Piece olurdu.
Biz Naruto'yu çeşitliliği için seviyoruz her türlü karekter hikaye mevcut bir kişiye takılıp kalmamış.
Ana karekter diye serilere sokulan Peygamber tipli şeylerden ne zevk alıyorsunuz.
NAruto Shippuden ile tamamen japon prangalarından kurtulup şahaser çizdi bize.

Konan vs Tobi tüm serinin en iyi savaşı bile olmaya aday. Tam bir şinobi savaşıydı.
Kabuto vs İtaçi de esaslıydı ama Uçihafanboyluğuna kaybetti reyiz. Bunu hissetmek kötüydü.
Son savaşlardan örneğin Kakaşi vs Obito mesela pek iyi değildi ama duygusal açıdan güzel olduğu için sardı. Özellikle anime şaşırtıcı bir biçimde olduğından başarılı yansıttı bu savaşı.
Gaara vs Lee gibi bir mefhum varken, Konan ve Obito'nun versusu El Classico varken FB, GS derbisi gibidir, net.

Öyle olmasa Naruto olmaz çakma Dbz,One Piece olurdu.
Biz Naruto'yu çeşitliliği için seviyoruz her türlü karekter hikaye mevcut bir kişiye takılıp kalmamış.
Ana karekter diye serilere sokulan Peygamber tipli şeylerden ne zevk alıyorsunuz.
NAruto Shippuden ile tamamen japon prangalarından kurtulup şahaser çizdi bize.
Hocam shonen serilerin tamamında baş karakterin gelişimi,yaşadıkları görece kötülerle savaşı akıcı biçimde resmedilirken hikaye ilerledikçe okuyucu ve ile baş karakter arasında bağ kurulması için bu yöntem kullanılıyor. Karakter çeşitliliği ve tasarımlarının farklılığı konusunda katılıyorum. Fakat japon prangalarından sıyrılabilmiş bir seri olduğunu düşünmüyorum. Serisinin sınırlarını belirleyemeyen bir mangaka görüyorum ben.

Gaara vs Lee gibi bir mefhum varken, Konan ve Obito'nun versusu El Classico varken FB, GS derbisi gibidir, net.
Gaara vs Lee ilk dönemin güzel savaşalarında zirvelerde oynar ama o dönemde birçok güzel savaş var. Oturup yazmaya kalksam koca bir liste çıkar ortaya. Gaara vs Lee'ye benzer birkaç örnek ile Hinata vs Neji var, Naruto vs Neji var. Neji vs Kidomaru, Chojji vs Jirobu, Akamaru/Kiba vs Sakon/Ukon, Naruto vs Sasuke'nin ilk savaşı, Zabuza vs Takım 7, Kimimaro vs Lee/Gaara birçok savaş var. Bu liste uzar gider. Zirve belirlemek zor ilk dönem için.

Gaara vs Lee ilk dönemin güzel savaşalarında zirvelerde oynar ama o dönemde birçok güzel savaş var. Oturup yazmaya kalksam koca bir liste çıkar ortaya. Gaara vs Lee'ye benzer birkaç örnek ile Hinata vs Neji var, Naruto vs Neji var. Neji vs Kidomaru, Chojji vs Jirobu, Akamaru/Kiba vs Sakon/Ukon, Naruto vs Sasuke'nin ilk savaşı, Zabuza vs Takım 7, Kimimaro vs Lee/Gaara birçok savaş var. Bu liste uzar gider. Zirve belirlemek zor ilk dönem için.
Bence net Gaara vs. Lee zirvedir. Gaara'yı hype'layıp göklere çıkardıktan sonra Lee'in çalışması ile elde ettiği başarısı, bu başarıyı yavaş yavaş arenanın içinde dillendirmesi falan, duygusal anlamda zirveye oynar. İlk dönem savaşları taktiksel bakımdan çok üst düzeydi gerçekten ama Gaara vs. Lee'nin ki kadar atmosfer hiçbirinde yoktu bence.

Beni vs kidomaru harika yahu.Tekrar tekrar okumak bile eksiltemiyor dövüşü.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık