Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Namikaze Minato vs Uchiha İtachi

Kim yener?

• Minato kazanır.

Kullanılan: 128 68.1%
  • İtachi kazanır.

Kullanılan: 60 31.9%

• Kullanılan toplam oy
    188
İtachi serinin enlerinden biri.
Minato gençliğin ve gücünün doruklarında olabilir fakat , İtachiye göz atarsak ;
Totsuga Sword - Mükemmel saldırı , tek dokunuşla kitle.
Yata Mirror - Her saldırıyı yansıtan bariyer . Mükemmel Savunma

Sussano - başlı başına savunma + yata mirror = Savunma fışkırması.
İzanagi - İzanami - Ameterasu -Tsukuyomi -Genjutsu konusunda nam salmış olması ... bunları saymıyorum.

7-8 yaşlarında bilgeliğe kavuşmuş biri.
Minato kardeşimiz , gerçekten güçlü fakat İtachiyi yenebileceğini sanmıyorum.

Edit ; 5 Kage Sussanoyu aşamıyor , Sasukenin Sussanosuna bile zarar veremiyorlar iken
Minato - Yata Mirroru kıracak , Sonra Sussonaya ulaşıp onu geçecek tüm bunları yaparken , Totsuga kılıcınan kurtulacak. Ve hiçbir göz tekniklerine yakalanmıyacak İtachiyi Rasengan ile yenecekse lanet olsun :/

Biraz gerçekçi olun ya. :( Minato tamam güçlüde bahsettiğimiz adam Itachi. Kushina olmasa mühürleme teknikleri falanda olmayacaktı bir uzay zaman bir de rasenganı olacaktı. Itachi'ye bakıyoruz genjutsuda aşmış, taijutsu'su mükemmel, mangekyo sharinganı zaten çok iyi. Kabuto'ya karşı izanami kullanmasının sebebi de edo tensei'yi durdurmaktı. Edo tensei faktörü olmasaydı görürdüm ben o zaman Kabuto'yu. 7 yaşında akademiyi bitirmiş, 8 yaşında sharinganı uyandırmış, 10 yaşında anbuya girmiş, 13 yaşında ise anbu kaptanı olmuş. Böyle bir adamı Minato hayatta yenemez.

İtachi serinin enlerinden biri.
Minato gençliğin ve gücünün doruklarında olabilir fakat , İtachiye göz atarsak ;
Totsuga Sword - Mükemmel saldırı , tek dokunuşla kitle.
Yata Mirror - Her saldırıyı yansıtan bariyer . Mükemmel Savunma

Sussano - başlı başına savunma + yata mirror = Savunma fışkırması.
İzanagi - İzanami - Ameterasu -Tsukuyomi -Genjutsu konusunda nam salmış olması ... bunları saymıyorum.

7-8 yaşlarında bilgeliğe kavuşmuş biri.
Minato kardeşimiz , gerçekten güçlü fakat İtachiyi yenebileceğini sanmıyorum.

Edit ; 5 Kage Sussanoyu aşamıyor , Sasukenin Sussanosuna bile zarar veremiyorlar iken
Minato - Yata Mirroru kıracak , Sonra Sussonaya ulaşıp onu geçecek tüm bunları yaparken , Totsuga kılıcınan kurtulacak. Ve hiçbir göz tekniklerine yakalanmıyacak İtachiyi Rasengan ile yenecekse lanet olsun :/
senin söylediklerinin olması için itachininde edo olması madara gibi full chakra takılması,kan kusmaması lazım.daha o haldeyken bile rinnegana dönmese alıyorlardı madarayı asgaıya,tsunade ezigi bile catlattı susanoyu.danzounun komple etkisiz kıldıgını saymıyorum bile.

ha desenizki itachi accak susanooyu 1 saat boyunca hiç canı yanmadan,kan kusmadan durucak verin garanti,bende itachiye oy verirdim ama maalesef.son manga sayısındada gördügümüz üzere kishinin dünyasında senjular ve ateşin iradesini takip edenler uchihaları habire dövüyor :ehe:

Edo kageler boş konuşup kaybolsun istiyordum ama arkadaşların Minato'yu bir iki ekşın yaparken görmeye ihtiyacı var sanırım sadece ışınlanma ve rasengandan ibaret biri olduğunu sanmıyorum yetenek olarak seride onu geçebilecek bir ninja görmedik bi kendi oğlu var Naruto oda çakrasının hayvani boyutta olmasından dolayı saf yetenekte onunda Minato'yu geçeceğini sanmıyorum

senin söylediklerinin olması için itachininde edo olması madara gibi full chakra takılması,kan kusmaması lazım.daha o haldeyken bile rinnegana dönmese alıyorlardı madarayı asgaıya,tsunade ezigi bile catlattı susanoyu.danzounun komple etkisiz kıldıgını saymıyorum bile.

ha desenizki itachi accak susanooyu 1 saat boyunca hiç canı yanmadan,kan kusmadan durucak verin garanti,bende itachiye oy verirdim ama maalesef.son manga sayısındada gördügümüz üzere kishinin dünyasında senjular ve ateşin iradesini takip edenler uchihaları habire dövüyor :ehe:
Gençliklerinin ve güçlerinin doruklarında bir İtachi ve Minato kıyasladım.
Sasukenin Sussanosunun okları , Danzouyu ölüme sürükledi. Ameterasu Raikageyi kolundan etti.
İtachinin daha iyi bir savunması ve daha iyi bir saldırısı var.
Totsuga and Yata .
Çok kolay olmayacak en ufak hata özellikle uzaktan saldırısı yoksa , çok çok zor.
Tabi herşeyini tam görmedik.
Ama bana göre İtachinin sahip olduğu teknikler kıyaslama kapsamında daha ürkütücü.
Ametarasuyu bile küçümsüyoruz şuan tanrısal teknikler gördüğümüz için fakat Ameterasu bile Kageleri ölüme sürükleyecek tekniklerden.Herkes Orochimaru gibi beden değiştirme tekniklerini bilmiyor mağlum :cool:

Yetenek konusunda Itachi'nin Minato'dan eksik kalır yanı yok bana göre, çakrası devasa değil ve göz yeteneklerini kullandığında yoruluyor. Üstelik hastaydı adam.
Itachi'yi kendisi değil, şartlar kısıtlıyor. Minato o bakımdan daha avantajlı.
Ben Itachi'nin de sağlıklı olduğunu göz önünde bulundurarak yorumluyorum vsyi hocam. İkisininde çakra miktarı azçok aynıdır bu konuda bi aşmışlıkları yok yetenek olarak bana göre Minato bir Itachi ikidir seride. Geriye zeka ve teknikler kalıyor. Zeka desen gene hemen hemen aynılardır ama minato vs tobiyi okuduktan sonra çıkıpta şu adam minato'dan daha zeki diyemem açıkcası öyle birini görmedik daha seride teknikler desen itachi'de muhteşem ms justuları var bunu kabul ediyorum ama bu jutsular su yakmıyor hepsi çakradan yiyor ne kadar sağlıklı olursa olsun itachi bu jutsuları kullanmasınında bi sınırı var hatta ems açsa bile çakrasıyla bağlantılı olarak uzun süre kullanabileceğini zannetmiyorum o justuları. Minato'nun da hemen yenileceğini düşünmüyorum ayrıca daha görmediğimiz çok şekil teknikleri olduğunu düşünüyorum şaaşalı sharingan güçlerinin yanında rasengan ve ışınlanma tırt gelebilir arkadaşlara ama adam akıllı bir iki ekşın görelim Minato'dan milletin fikri değişecektir bence.

Gençliklerinin ve güçlerinin doruklarında bir İtachi ve Minato kıyasladım.
Sasukenin Sussanosunun okları , Danzouyu ölüme sürükledi. Ameterasu Raikageyi kolundan etti.
İtachinin daha iyi bir savunması ve daha iyi bir saldırısı var.
Totsuga and Yata .
Çok kolay olmayacak en ufak hata özellikle uzaktan saldırısı yoksa , çok çok zor.
Tabi herşeyini tam görmedik.
Ama bana göre İtachinin sahip olduğu teknikler kıyaslama kapsamında daha ürkütücü.
Ametarasuyu bile küçümsüyoruz şuan tanrısal teknikler gördüğümüz için fakat Ameterasu bile Kageleri ölüme sürükleyecek tekniklerden.Herkes Orochimaru gibi beden değiştirme tekniklerini bilmiyor mağlum :cool:
zaten sıkıntı orda,ameterasudan kurtulmanın yolu gösterildi bize. ne bunlar ? bir shinra tensei jutsusu,iki gaaranın chakra gömülü kumu,üç orochiramu tarzı beden degişim jutsusu,dört hız.dördüncüyü kimden gördük yıldırım chakrasını aktifleştiren raikageden,ne yaptı amterasudan cok kolay kurtuldu.sasuke itachiden yetenekli olup,ameterasuyu bedenine kaplamasa raikage yerden yere vurcaktı onu susanoo musanoo kar etmezdi.

ama itachinin ameterasuyu işledigini görmedik.üstelik biliyoruzki minato raikageden daha hızlı.yani ameterasu önemli deil.mühim olan susanosunu ne kadar aktif tutabilecegi.diyorumki işte bana garanti verin, 1 saat kesintisiz, yata aynalı, totsuka kılıclı ,susanosunda, yani full formunda aktif kalsın, bende sizinle aynı fikre dönerim.ama itachi 5-10 dakika aralıgında kan kusmaya basladı.sasuke söyledi susanoo tüm hücrelerde agrıya yol acıyor.üstüne gözleri bulanıyor itachinin.o yüzden yüzde 50.5 minato derim.adam o kadar savas görmüş gecirmiş çizik almamıs nerdeyse.oonoki bile adamlarına demişki,sarı yıldırımı görürseniz kac kişi oldugunuzun önemi yok kacın. :ehe:

üstelik minatonun gücünün sınırını görmedik.bence minato aynı anda sennin,çünkü oda buntayı cagırabiliyor.jiraiyayı narutoyu egiten,minato gibi potansiyeli egitmezmi? ve yine bence naruto atalarını gecti dendiginde pain dövüsünde,kurbagalar senjutsu ustalıgını saydılar.çünkü daha naruto babasının hızına yeni ulastı.minato narutonun kuramayı kontrol etmeden önceki halini, 3 saniyede öldürürdü.o yüzden minato azıcık daha agır basıyor.itachi diyenleri anlarım, ama minato diyenleri daha iyi anlıyorum :ehe:

zaten sıkıntı orda,ameterasudan kurtulmanın yolu gösterildi bize. ne bunlar ? bir shinra tensei jutsusu,iki gaaranın chakra gömülü kumu,üç orochiramu tarzı beden degişim jutsusu,dört hız.dördüncüyü kimden gördük yıldırım chakrasını aktifleştiren raikageden,ne yaptı amterasudan cok kolay kurtuldu.sasuke itachiden yetenekli olup,ameterasuyu bedenine kaplamasa raikage yerden yere vurcaktı onu susanoo musanoo kar etmezdi.

ama itachinin ameterasuyu işledigini görmedik.üstelik biliyoruzki minato raikageden daha hızlı.yani ameterasu önemli deil.mühim olan susanosunu ne kadar aktif tutabilecegi.diyorumki işte bana garanti verin 1 saat kesintisiz yata aynalı totsuka kılıclı susanosunda yani full formunda aktif kalsın bende sizinle aynı fikre dönerim.ama itachi 5-10 dakika aralıgında kan kusmaya basladı.sasuke söyledi susanoo tüm hücrelerde agrıya yol acıyor.üstüne gözleri bulanıyor itachinin.o yüzden yüzde 50.5 minato derim.adam o kadar savas görmüş gecirmiş çizik almamıs nerdeyse.oonoki bile adamlarına demişki,sarı yıldırımı görürseniz kac kişi oldugunuzun önemi yok kacın.

üstelik minatonun gücünün sınırını görmedik.bence minato aynı anda sennin,çünkü oda buntayı cagırabiliyor.jiraiyayı narutoyu egiten,minato gibi potansyeli egitmezmi.ve yine bence naruto atalarını gecti dendiginde pain dövüsünde,kurbagalar senjutsu ustalıgını saydılar.çünkü daha naruto babasının hızını yeni ulastı.minato narutonun kuramyı kontrol etmeden önceki halini 3 saniyede öldürürdü.o yüzden minato azıcık daha agır basıyor.itachi diyenleri anlarım ama minato diyenleri daha iyi anlıyorum :ehe:
Raikage Raiga bomb yaparken , Sasuke full mod Sussanoyu geç yarımında bile değildi hatırlarsan.
Ben sağlıklı halinden bahsediyorum. Sağlıklı ve güçlerinin doruklarında bir İtachi.
Kan kusmayı bırak şimdi :D . Sasuke yeni yetme olduğu halde Sussanosu epey sürdü.
İtachinin S rank aşmış adamın. Sasuke kadar chakrası ve dayanıklılığı yoksa ölsün gitsin .
Minato gördüğümüz kadarıyla Taijutsu ağırlıklı değil mi ? Görüldüğü kadarıyla öyle.
Şimdi , İtachi Full Sussano and Yata and Totsugalı Gladyatör gibi Minatoya (yarım sussano kadar savunması ) olmayan. Gördüğümüz kadarıyla, durmadan ışınlanıp kaçıp bu dev savunmayı aşması biraz tuhaf kaçıyor.
Sonuçta ışınlanma , kaçma Sussanoyu Kırma işlemi bile Chakra harcatacak.
Oysa , İtachi Mükemmel savunması içerisinde tek atabilecek bir pozisyonda olacak.

Buntayı çağırıyorda Totsuga gibi tehlikeden bahsediyoruz. O cüsseli birinin Totsugadan kolay kaçabileceğini veya Ameterasudan kaçabilmenin kolay olduğunu düşünüyor musun ? .
Orochimaru , bile Totsugayı aniden yedi . Yani öyle bir yavaşlık söz konusuda değil.
Bunun Genjutsu oyunları var Sussanosunu kırma ve Totsugadan kaçma ...
Sonuçta hep saldırıya açık pozisyonda olacak.
Bilemedim. İlerde görürüz farklı tekniklerini herhalde.

Raikage Raiga bomb yaparken , Sasuke full mod Sussanoyu geç yarımında bile değildi hatırlarsan.
Ben sağlıklı halinden bahsediyorum. Sağlıklı ve güçlerinin doruklarında bir İtachi.
Kan kusmayı bırak şimdi :D . Sasuke yeni yetme olduğu halde Sussanosu epey sürdü.
İtachinin S rank aşmış adamın. Sasuke kadar chakrası ve dayanıklılığı yoksa ölsün gitsin .
Minato gördüğümüz kadarıyla Taijutsu ağırlıklı değil mi ? Görüldüğü kadarıyla öyle.
Şimdi , İtachi Full Sussano and Yata and Totsugalı Gladyatör gibi Minatoya (yarım sussano kadar savunması ) olmayan. Gördüğümüz kadarıyla, durmadan ışınlanıp kaçıp bu dev savunmayı aşması biraz tuhaf kaçıyor.
Sonuçta ışınlanma , kaçma Sussanoyu Kırma işlemi bile Chakra harcatacak.
Oysa , İtachi Mükemmel savunması içerisinde tek atabilecek bir pozisyonda olacak.

Buntayı çağırıyorda Totsuga gibi tehlikeden bahsediyoruz. O cüsseli birinin Totsugadan kolay kaçabileceğini veya Ameterasudan kaçabilmenin kolay olduğunu düşünüyor musun ? .
Orochimaru , bile Totsugayı aniden yedi . Yani öyle bir yavaşlık söz konusuda değil.
Bunun Genjutsu oyunları var Sussanosunu kırma ve Totsugadan kaçma ...
Sonuçta hep saldırıya açık pozisyonda olacak.
Bilemedim. İlerde görürüz farklı tekniklerini herhalde.
tensei daha önce reiper ve rhamanada yazdım.edo itachi veya senin dedigin gibi full saglıklı itachi dedinmi bende sizin gibi düsünürm en azından görünenlere istinaden.ama itachi öyle degil işte ve bu vs normal durumda olucak.yani itachi sen hasta degilsin diyemezsin.

buntayı cagırmayıda sundan dedim.her shinobinin ruhunu temsilen bir hayvanı var kuchiyose için.minatoda kurbaga.jiraiya sennin,naruto öyle.ortadakinin olmaması sacma.bence minatoda sennindi yani biz onun herseyini görmedik diye o yüzden bahsettim.sonra buntayı hafife alma,ying yang chakrası bir arada kuramayı ayagının altına alıp yerde tuttu.hiç yoktan işe yarar ;) itachinin en korkunc gücü totsuka ama minato o kunaileri etrafa attıktan sonra bir sekilde dünyadaki tüm saldırılardan kacınır.adam salisede gözünün önündeki yumruktan kactı.keske olaylar böyle olmasaydıda.itachide minatonun ardından godaime olsaydı ah ah,bir tsunadeye bak birde minato ve itachiye adamlar gencecik harcandılar :ehe:

tensei daha önce reiper ve rhamanada yazdım.edo itachi veya senin dedigin gibi full saglıklı itachi dedinmi bende sizin gibi düsünürm en azından görünenlere istinaden.ama itachi öyle degil işte ve bu vs normal durumda olucak.yani itachi sen hasta degilsin diyemezsin.

buntayı cagırmayıda sundan dedim.her shinobinin ruhunu temsilen bir hayvanı var kuchiyose için.minatoda kurbaga.jiraiya sennin,naruto öyle.ortadakinin olmaması sacma.bence minatoda sennindi yani biz onun herseyini görmedik diye o yüzden bahsettim.sonra buntayı hafife alma,ying yang chakrası bir arada kuramayı ayagının altına alıp yerde tuttu.hiç yoktan işe yarar ;) itachinin en korkunc gücü totsuka ama minato o kunaileri etrafa attıktan sonra bir sekilde dünyadaki tüm saldırılardan kacınır.adam salisede gözünün önündeki yumruktan kactı.keske olaylar böyle olmasaydıda.itachide minatonun ardından godaime olsaydı ah ah,bir tsunadeye bak birde minato ve itachiye adamlar gencecik harcandılar :ehe:
Karikatürü bulamadım ama bu durumu şöyle özetliyim :D
Jiraya - Legendary Sannin , Sennin - Ölü
Minato - Sarı şimşek , Hokage , En hızlı adam, Dahi .. Ölü
İtachi - Sharingan , Ms, ... Ölü
Hashirama - Mokuton , Senju , Üstün Fiziksel güç ,Korkunç Chakra , Sennin ... Ölü...
Sakura - Chunin, Yumruk atıyor. VE HALA YAŞIYOR.
:D Son sözüm budur

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık