Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Nami mi, Sanji mi?

Nami mi Sanji mi?

• Kullanılan toplam oy
    174
Nami'nin tayfada yeri daha merkezde diyebilirsin bu gayet normal de çok zorlama sayfalar atıyorsun bilgine :) Birisi çıkar o da senin gibi üşenmez Sanji ile alakalı aynı tonda veya daha net bir sürü örnek de bulup çıkarabilir yani. Hatta bence daha fazlası çıkar. Çok "straw man" işler bunlar.
Zor iş değil ki. İki dakikalık iş bulması. :/ Birisi çıkarıp bulursa da duruma göre hak verilir. Hani karşı tarafa argüman sunmak varken sadece zorlama deyip geçmek ne bileyim. :) xd

Kötü propaganda lan bu resmen :S Siz biraz gömün de günlük dozunuzu alın ne bileyim :T
Yahu manga sayfası atıyorum. Gömme oluyor. :D Nami daha önemli demek neden gömme olsun. :D Mangakanın kendisi öne koymuş işte. :p En azından Sanji daha güçlü o yüzden daha önemli demekten daha iyidir. Neyse, bir yandan iyi oluyor. İnsanların fikirlerini öğreniyoruz. Yoksa çok önemli değil yani. xd

Son düzenleme:
Zor iş değil ki. İki dakikalık iş bulması. :/ Birisi çıkarıp bulursa da duruma göre hak verilir. Hani karşı tarafa argüman sunmak varken sadece zorlama deyip geçmek ne bileyim. :) xd

Yahu manga sayfası atıyorum. Gömme oluyor. :D Nami daha önemli demek neden gömme olsun. :D Mangakanın kendisi öne koymuş işte. :p En azından Sanji daha güçlü o yüzden daha önemli demekten daha önemlidir. Neyse, bir yandan iyi oluyor. İnsanların fikirlerini öğreniyoruz. Yoksa çok önemli değil yani.
Yav ne yapalım argüman sunuyorsun diye onu süzgeçten geçirmeyelim mi? :) Çok zayıf bulduğumu belirtiyorum işte argümanını.

Nami ile alakalı şu savunma yapılabilir: Seri başındaki tayfa tasarımında bariz bir şekilde merkezde bulunuyordu, Sanji'den de öndeydi. İşte rotacılık çok önemli, bu kız olmasa bunlar batar iki adım gidemez mangaka da bunu net bir şekilde belirtti falan.

Yav ne yapalım argüman sunuyorsun diye onu süzgeçten geçirmeyelim mi? :) Çok zayıf bulduğumu belirtiyorum işte argümanını.

Nami ile alakalı şu savunma yapılabilir: Seri başındaki tayfa tasarımında bariz bir şekilde merkezde bulunuyordu, Sanji'den de öndeydi. İşte rotacılık çok önemli, bu kız olmasa bunlar batar iki adım gidemez mangaka da bunu net bir şekilde belirtti falan.
Bu da çok sığ olur. Sanji daha güçlü o zaman Nami'den önemlidir. Ayrıca kendisi bir pens ve bir ülkenin ordusunu kendilerine destek için çağırabilir. Daha bir sürü şey. Tayfadaki herkes için bunları diyebilirisin. Daha destekli ve net örnekler gerek. :)

Açıkçası Nami’nin özellikle bir rotacı olarak misyonunu unutur olduk epeydir. Önceden gözümüze sokulan şeyler artık yokmuş gibi çiziliyor.
Nami özellikle rotacı yetenekleriyle farklı bir konumdaydı. Hatta Luffy’den sonra Robin ile birlikte Raftelin bir anahtarı da bu kızdı ki artık pek öyle hissettirmiyor.

Şimdi konu hangisi yetkiyi ele alır veya tayfa kime emanet edilir ise Sanji zaten bu konumdaydı Dressrosa ve Zouda. Kıvırcık Kaş Korsanları olarak epey dolandılar ortalarda. Bunu tartışmaya lüzum yok. Üstelik kendi alanında bir aşçı olarak zirvelerde Sanji, belki de bu yönüyle tayfadaki Robin ve Franky ile beraber özel isimlerden biri. Dövüş gücü de en yüksek üyelerden biri.
Ama mevzu vazgeçilmezi ise Nami serinin kadın başrolü konumunda şimdi onu da unutmamak lazım.
He kimin gözünden baktığımız da önemli. Bir okuyucu olarak bakınca Sanjiyi daha çok severim. Ama kurgusal anlamda Sanji merkezde olacağı yerleri geçti sanki, yani Nami ile ilgili işlenecek daha fazla malzeme kaldı gibi hissediyorum. Mangaka olsaydım bundan sonra Nami’ye daha çok misyon yüklerdim, daha doğrusu zaten yüklediğim misyonları okuyucuya tekrar hissettirirdim. Şöyle Namiye has bir k. haki kullanımı bile patlatırdım :/

Bu da çok sığ olur. Sanji daha güçlü o zaman Nami'den önemlidir. Ayrıca kendisi bir pens ve bir ülkenin ordusunu kendilerine destek için çağırabilir. Daha bir sürü şey. Tayfadaki herkes için bunları diyebilirisin. Daha destekli ve net örnekler gerek. :)
O sayfaları atıp bunları demen de ilginç :D Mesele şu, bu mevzuyu kimse ispatlayamaz zaten. Çok ortada bir şey yani netliği yok. Argümanlar sığ kalacak el mecbur.

Sanji çok özel ve sevdiğim bi karakterdir ama serinin/tayfanın iskeleti Luffy/Zoro/Nami üçlüsüdür.
Normalde Nami denmesi lazım. Kadın navigatör, Luffy'den yani kaptandan sonra en önemli ikinci kişi olmalı. Ama olmadı bence. Oda en başta Nami'yi ve navigatörlüğü mantıklı olarak çok önemli bir rol olarak sunsa da sonra altı çok boş kaldı. Evet, tayfamız macerası süresince zorlu denizlerle karşılaştı sürekli ve Nami sayesinde bunları aştı falan da diğer tayfalara bakıyoruz hepsi de benzer yolları aştı, navigatörlerini bile tanımıyoruz çoğunun :) Hikaye yani. Nami de Chopper da Oda'nın önemli olarak sunmak istediği ama altını dolduramadığı karakterlerdir. Hem de doktor ve navigatör olmalarına rağmen. Bunların yeri çok rahat doldurulur gibi duruyor açıkçası. Tabi Sanji için durum böyle değil ve Sanji diyorum bu yüzden.
Totto Land Arc'ından sonra mı değişti düşüncelerin :)

Yahu manga sayfası atıyorum. Gömme oluyor. :D Nami daha önemli demek neden gömme olsun. :D Mangakanın kendisi öne koymuş işte. :p En azından Sanji daha güçlü o yüzden daha önemli demekten daha iyidir. Neyse, bir yandan iyi oluyor. İnsanların fikirlerini öğreniyoruz. Yoksa çok önemli değil yani. xd
Manga sayfası atmana bişey mi diyoruz reyiz :S çarpıtma pls. Bence hemen iki cümle arasına şeyi de sıkıştır bak, tecavüzcü abileri Nami'ye göz dikti de ordan da yürü :D Tecavüzcü abileri TECAVÜZCÜ ABİLERİNİ KORUDU falan de :D bi milyon kere okudum, bu konuda olmazsa olmaz cümle bu bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık