Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Nami mi, Sanji mi?

Nami mi Sanji mi?

• Kullanılan toplam oy
    174
Ulan anlarım Kk giden yolda Nami eyvallah Sanji'den daha önemli bir rol üstlenebilir ki üstlenecekde büyük ihtimal.Ama One Piece'i tetikleyen adamların arasına Nami'yi söylersen gülerim Oda kardeş.Hemde öyle böyle değil.Güleceğim yeride değiştiririm.Zoro eyvallah One Piece izlettiren, okutturan,tetikleyen karekterler arasında Luffy'den sonra gelir.Nami ne la :DNami'nin bende tetikleyici tek yani füzeleridir başka da hiç bir etkisi yoktur.Ki bence şimdi Oda'nın düşünceleri değişmiş ki şuana kadar Sanji'ye misyon,vizyon her ne bok varsa daha çok yüklemiştir.Yani diyeceğim o ki.Nami elinin hamuruyla böyüklerin işine karışma otur meme aç.

Sanji benim Nami kadar bile sevdiğim bir karakter değil. Ben burda bir konuya kesin ve herkesin kabul edeceği bir açıklama getirmek için delilleri ile açıklamamı yaptım.

Diğer karakterlerin de sevenleri vardır , sen delilleri ile açıkladın diye konuyu kapatmak forum ağlağına sığmaz diye bir yorumu kabul etmiyorum. Madem delilleri ile bir açıklama yapıldığında bile bunu doğru kabul edebilecek kadar tartışma ahlağınız yok , o zaman lütfen , fikirlerinizin delillerle bile değişmeyecek olan kendi kişisel inançlarınız olduğunu baştan söyleyin de boşuna tartışma zahmetine girmeyelim.
Bu bir "tartışma". Cevabı kesin olan bir sınav sorusu; bilimsel bir araştırma değil ki delillerle kanıtlansın. Bu tıpkı "Messi mi daha iyi yoksa Ronaldo mu?" tarzında bir soru. Sen bazı nedenler söyler birini seçersin ben de başka nedenler söyler diğerini seçerim. Adı üstünde "tartışma". Sonu kesin değil. Hem delil arıyorsan yazarın kendisi "Nami" adını anıyor. O zaman kapat forumu da çık. Çünkü en yetkili ağız diyor bunu. Bir fan ya da başka birisi değil. O yüzden bunlara deliller getirilemez. Getirilse de kendince delliller ortaya koyup "daha fazla tartışmaya gerek yok konuyu kapatıp dağılın" tarzında söylem tabi ki forum/tartışma ahlakına uymaz kusura bakma.

O zaman sen neden takip ediyorsun bu seriyi? Senin mantığına bakacak olursak serinin sonu belli, tartışmaya takip etmeye gerek yok. Luffy KK olacak, Zoro en iyi kılıç ustası olacak vs vs. O zaman sen de kapat forumu git. Takip etmene gerek yok senin mantığınla.

O mantıkla bakarsak , en önemli karakter sanırım Chopper olur.
Doğru olabilir. Fakat One Piece bulup dünyada bir denge sağlanmadan Chopperin hayali arka planda duruyor .
Yazar, final arcında bir kaos olacak diyor. Öyle bir ortamda Chopperın hayali olamaz gibi geliyor.

One Piece de denizlerin manyetikalanları var. BUnun için iyi rotacılar şart. Doğa üstü hava durumları var.
Rotacı olmadan gidemezsin ki. Ki onu geçiyorum. Dünya haritası olmadan Chopper insanları tedavi nasıl etsin ?
Tamam Chopperı kabul edebilirm ama sanji demeyin arkadaş :W

Sanji hem savaş gücüyle hem de zor zamanlarda yaptığı zekice hamlelerle tayfaya daha yararlı bence. Tayfada üstlendikleri role göre düşüneceksek Zoro Nami ve Chopper yüzünden ilk üçe bile giremez.

Ulan anlarım Kk giden yolda Nami eyvallah Sanji'den daha önemli bir rol üstlenebilir ki üstlenecekde büyük ihtimal.Ama One Piece'i tetikleyen adamların arasına Nami'yi söylersen gülerim Oda kardeş.Hemde öyle böyle değil.Güleceğim yeride değiştiririm.Zoro eyvallah One Piece izlettiren, okutturan,tetikleyen karekterler arasında Luffy'den sonra gelir.Nami ne la :DNami'nin bende tetikleyici tek yani füzeleridir başka da hiç bir etkisi yoktur.Ki bence şimdi Oda'nın düşünceleri değişmiş ki şuana kadar Sanji'ye misyon,vizyon her ne bok varsa daha çok yüklemiştir.Yani diyeceğim o ki.Nami elinin hamuruyla böyüklerin işine karışma otur meme aç.
Saygılar Emrah.

@datte

Hacı ben de sordum her korsan gemisinde Nami mi var da NW gibi ekstrem olayların gırla yaşandığı denizde cirit atıyorlar diye ama cevap yok. Öte yandan Sanji gibi hem muazzam bir aşçı olan hem savaş gücü olan hem de kaptanı için kafasını sunacak kadar fedakar ve sadık bir adamı her tayfada bulamazsın. Korsanlardan bahsediyoruz burada, bu adamların hepsi bizim tayfa gibi iyilik meleği değil, yeri geldi mi ihanet bile ederler arkadaşlarına. Malum korsanlar çıkarcıdır. Yani Sanji-Zoro gibi adamlar çok değerli adamlar korsan dünyasında.

Darkwill

Nami her türlü. Nami olmasaydı seyahat filan edemezlerdi, Zoro gibi ikide bir kaybolurlardı.

Bir yerden bir yere gemiyle seyahat yapılıyor . Dünyanın her yeri okyanus biz neyi tartışıyoruz ? :W
Rotacı olmadan bir doğa üstü hava durumunda yerle yeksan oluruz.
Sanjiyle güç kıyası saçma çünkü zaten ZORO VE lUFFY var. O açığı bunlarla kapatmış işte. :/

Naminin çizdiği haritada balık tutacak Sanji haberiniz yok :/

Dövüş bakımından bakmak yanlış.Franky ile Sanji kıyaslanır o bakımdan ama Nami ile Sanji'yi kıyaslayamayız.
Zaten Sanji şuan karşıdaki güçlü adamın gücünü göstermek için dayak yiyen adam konumunda.Başka da bir numarasını göremedik Yeni Dünya'da.
Sanji'nin yeri dolar ama Nami gibi rotacı bulunmaz.Zaten Enel,Shiki buna güzel örnekler.

Şimdi en baştan söyleyelim.Luffynin tayfaya almayı tamamen kafaya koyduğu iki kişi vardı.Nami ile Zoro.

Zoro için zaten yapmadığı şey kalmadı.Nami de öyle kaçıp gitse bile ondan başka rotacı istemiyorum diye kafaya koymuş bir kere.Diğerlerinde bu kadar takıntılı olduğunu yada emek harcadığını hatırlamıyorum.Tabii tayfaya girerken.

Robin olayı bambaşka tüm tayfanın verdiği bir tepki o.

Ula Zoro'nun uyuyup savaşmaktan başka işi mi var. Hayali desen güç ile ilgili. Ee bu adam 2. önemli kişi değil mi? Ama Sanji'ye gelince dövüş mangası değil 11!1! o yüzden Nami ile Sanji'yi kıyaslamayın zart zurt diyorsunuz. Zoro da kaptanlık vasfı var. Bir de savaş gücü. Sanji hem aşçı hem savaşçı hem zeki, kritik anlarda işe yarıyor. Daha ne yapsın lan.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık