Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Nami mi, Sanji mi?

Nami mi Sanji mi?

• Kullanılan toplam oy
    174
Oda'nın sonradan birçok şeyi değiştirdiği gibi, fikride birçok sefer değişmiştir, 2001'de söylediği bir şeyi tamamen unutmuş veya o konuda fikri değişmiş olabilir, hani biraz daha yakın bir tarih olsaydı, daha çok itimat ederdim, Oda'nın karakterinide göz önüne alarak tabi.

Serinin başında, söylediği gibi Nami daha çok ön plana çıkıyordu, şimdi ise mangada Sanji'ye ayrılan zaman dilimi bana Nami'ye ayrılandan daha çok gibi geliyor.

Roronoa Zoro

Oda'nın sonradan birçok şeyi değiştirdiği gibi, fikride birçok sefer değişmiştir, 2001'de söylediği bir şeyi tamamen unutmuş veya o konuda fikri değişmiş olabilir, hani biraz daha yakın bir tarih olsaydı, daha çok itimat ederdim, Oda'nın karakterinide göz önüne alarak tabi.

Serinin başında, söylediği gibi Nami daha çok ön plana çıkıyordu, şimdi ise mangada Sanji'ye ayrılan zaman dilimi bana Nami'ye ayrılandan daha çok gibi geliyor.
Oda serinin sonunun kafasında hiç değişmediği, sadece gidiş yolunun farklı yönler kazandığını yaklaşık 500 kere falan söylemiştir herhalde. Nami'ye de serinin çekirdeği olarak gördüğünü düşünürsek çok da bir şeyin değiştiğini sanmıyorum bu konuda.
Ha illaki verilen zaman kadar bakacaksak inan Zoro'ya daha az yer veriyordur Nami'den veya Sanji'den.

Bir Nami çılgınlığı başlamış gidiyor. Nami'nin önemi şu aslında, biz ve bizler gibi milyonlarca insanı One Piece'e bağlayan AP arcının baş rolünde olması Luffy'e help me deyip tribe sokması. Seri sonunda olur da bir aşk yaşar ve Luffy ile evlenirse derim ki ha harbiden lan önemi büyükmüş diğerlerinden ayırmak lazım diye. Yoksa kime göre neye göre diye sorarlar adama. Karanlık tarihi aydınlatacak Robin var, antik silah planlarını bilen muhtemelen kendi alanında en iyi olan ve yolculuk için en önemli şeyi, gemiyi yapan tamir eden Franky var, tüm tayfanın mabadını enies lobbyde zekası ve soğukkanlılığı ile kurtaran efsane aşçı kardeşimiz Sanji var ki büyük ihtimalle alanında en iyisi ayrıca kaptandan sonraki en büyük 2 dövüş gücünden biri tayfada. Zoro var, kendisi Luffy'nin en büyük güvencesi olur. Yani gençler dediğim gibi kime göre neye göre buna karar vereceğiz hepsinin yeri ayrı işte. Nami'nin help me deyişi ve Robin'in i wanna live demesi özeldir diğerleri bu kadar dramatik ve efsane bir şekilde katılmadı tayfaya ama bunun gazına gelipte abartmanın alemi yok bence

Roronoa Zoro

Bir Nami çılgınlığı başlamış gidiyor. Nami'nin önemi şu aslında, biz ve bizler gibi milyonlarca insanı One Piece'e bağlayan AP arcının baş rolünde olması Luffy'e help me deyip tribe sokması. Seri sonunda olur da bir aşk yaşar ve Luffy ile evlenirse derim ki ha harbiden lan önemi büyükmüş diğerlerinden ayırmak lazım diye. Yoksa kime göre neye göre diye sorarlar adama. Karanlık tarihi aydınlatacak Robin var, antik silah planlarını bilen muhtemelen kendi alanında en iyi olan ve yolculuk için en önemli şeyi, gemiyi yapan tamir eden Franky var, tüm tayfanın mabadını enies lobbyde zekası ve soğukkanlılığı ile kurtaran efsane aşçı kardeşimiz Sanji var ki büyük ihtimalle alanında en iyisi ayrıca kaptandan sonraki en büyük 2 dövüş gücünden biri tayfada. Zoro var, kendisi Luffy'nin en büyük güvencesi olur. Yani gençler dediğim gibi kime göre neye göre buna karar vereceğiz hepsinin yeri ayrı işte. Nami'nin help me deyişi ve Robin'in i wanna live demesi özeldir diğerleri bu kadar dramatik ve efsane bir şekilde katılmadı tayfaya ama bunun gazına gelipte abartmanın alemi yok bence
One Piece'i bulacak.

Oda serinin sonunun kafasında hiç değişmediği, sadece gidiş yolunun farklı yönler kazandığını yaklaşık 500 kere falan söylemiştir herhalde. Nami'ye de serinin çekirdeği olarak gördüğünü düşünürsek çok da bir şeyin değiştiğini sanmıyorum bu konuda.
Ha illaki verilen zaman kadar bakacaksak inan Zoro'ya daha az yer veriyordur Nami'den veya Sanji'den.
Ben son çizdiği gidişat üzerinden yorum yaptım, 2001 yılı, Alabasta arcına denk geliyor. Yani o arc'ta hakkaten Nami baya ön plandaydı, hatta Vivi'yi kurtarıp parasını alma fikrini o ortaya atmıştı, Luffy ve Zoro'nun dövüşünü durdurup adeta liderlik yaparak hemde, şimdi ki Nami'nin önemi ile o zaman ki Nami arasında uçurum var nerdeyse, şimdi sadece rotacılık yapıp işine bakan, arada bir göğüslerini gösteren ponpon kız haline dönüştü, zekasından çok vücudu ön planda artık. Bu ne zaman değiştiğine gelirsek, Skypiea'ya arcından sonra değişmeye başladı gibi geliyor bana. Özellikle 2 senelik aradan sonra bu tam yerine oturdu gibi.

Nami karakteri Arabasta sonrası ne kadar önemli oldu ki?

Skypia? Bir olayı yoktu. Sanji ise Enel'e bile atarlanıp bir çok kilit noktada bulundu.

Water 7 ? Kim sallar Nami'yi. Sanji burda açık açık 3. önemli karakter olduğunu gösterdi.(Chopper kadar bile önemi yoktu Nami'nin.)

Thriller Bark? Tek olayı Sanji'ye support görevi görmesi oldu.

Shabody? Monster Trio bile önemli olmasına rağmen sönük kaldı. Nami kim ki?

2 yıl zaman atlamasında Nami'nin üstünde duruldu herkes kadar.( Sanji ise en dikkat çeken oldu. )

Daha sonrasında Shabody 'de yine Nami çok da önemli bir karakter değildi.

BAA 'da Nami ön plana çıkabilirdi Arlong olayından belki ama yine sönük bir karakter olarak Brook ile kapışabilecek durumdaydı.

Punk Hazard? Kinemon bile Nami'den daha ön planda bir karakter oldu o zamandan beri. Bu arada Sanji Vergo'nun karşısına dikilip yine önemli kabul edilebilecek bir durumdaydı.

Dressrosa? Sanji , Doflamingo ile bile savaştı. Tayfa'dan önemsenen biri olduğunu gösterdi. Nami? Nami? Hatırlayamadım.

Uzatmaya gerek yok. Konuyu kilitleyin de evimize gidelim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık