Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Monkey D. Luffy'nin Maratonu

En son hangi aşamayı geçebilir?

• Kullanılan toplam oy
    73
Bizimki zaten çevikti şimdi bu konuda çok büyük bir p-up aldı üstüne çok dayanıklı yani savunması muazzam ama sorun şu saldırı gücü olarak g4 harici Luffy'e çöp gözüyle bakıyor Oda. Neden bizimkinin g2, g3 saldırıları çok fazla geri planda kalmak zoruna lan? Düşmanını sadece g2,g3 ile yoracak seviyeye gelse g4 açıp fişi çekebilir hiçbir handikapı da olmaz bu işin. Dof mesela dalga geçiyordu g2 ile g4 de yamuldu. Oda, diğer gearları bu kadar geri plana atmasa daha iyi olurdu.
Edit kısmı attım mesela ordaki gibi bir mantığı olduğunu düşünüyorum. Yeni yeni b.hakisi master seviyeye ulaşıyor. Anlayacağın b.hakisi arttıkça otomatik g2 g3'ün de seviyesi artacak. Bir de her defasında yeni bir şey koyacak Oda. Çok fazla tekniği var oğlanın Oda'nın hangisini kullandıracaginda bile kararsız kaldığını düşünüyorum.:D

Edit: Zaten olaylar hızlanacak artık Yonkou'lar Amiral'lere geldik. Bundan sonra vura vura gider. Tabi çok zorlanacak. İşin güzel yanı burda. Oda arkasında tam anlamıyla bir baş yapıt bırakacak. Bu kadar ince ve zorlu bir şekilde hangi karakterin güçlenme hikayesi çizilmiş? Her rakibi için ayrı önem vermiş. Bu işleyiş serideki her seviyedeki adamın da konumunun hakkını vermesini sağlıyor. Bir anda guclendim dur bir parmak darbesi ile işini bitireceğim felan yok yani.

Bizimki zaten çevikti şimdi bu konuda çok büyük bir p-up aldı üstüne çok dayanıklı yani savunması muazzam ama sorun şu saldırı gücü olarak g4 harici Luffy'e çöp gözüyle bakıyor Oda. Neden bizimkinin g2, g3 saldırıları çok fazla geri planda kalmak zoruna lan? Düşmanını sadece g2,g3 ile yoracak seviyeye gelse g4 açıp fişi çekebilir hiçbir handikapı da olmaz bu işin. Dof mesela dalga geçiyordu g2 ile g4 de yamuldu. Oda, diğer gearları bu kadar geri plana atmasa daha iyi olurdu.
B.hakisi de güçlendi mi dediğin şey olacaktır bence, olmalı da hani. Mesela bu son dövüşte hakinin önemini çok fena gördük. K.hakisi olmayınca vuramadığı gibi dayak manyağı oldu aynı zamanda. B.hakisi de kötü olduğu için yumruk tokuşturduklarında yandım anam diye feryat etti Luffy. :/ Bir iki arc içinde her şey oturacaktır diye umut ediyorum.

Bilen cevaplasın.
Jozu her zaman elmas mı? Luffy ona vücudunu elmas yapmadan vuramaz mı ufak bir dalgınlıkta?
Full beden elmas yaptığını hiç görmedik. Yapamıyor olabilir. Yapsa da hareket edemez hale gelir. Aksi halde Aokiji gibi adamlar dışında kimse zarar veremezdi Jozu'ya.

Edit: Mihawk çok fena çizer Jozu'yu.

Bilen cevaplasın.
Jozu her zaman elmas mı? Luffy ona vücudunu elmas yapmadan vuramaz mı ufak bir dalgınlıkta?
İstediği zaman elmas olabiliyor. Bilinçli olarakta elmas olarak t
Slash güçsüzdü demedim ben.Onu eliyle savunma yaparak durdurdu alt tarafı olay bu.Kata'nın Luffy'nin g4 yumruklarına koluyla savunma yapması gibi bir olay o.Kata eliyle savunma yaparken tam net bir hasar almıyor mesela.Aynı şekilde Jozu'da orda eliyle savunma yaptı ve durdurdu.Fakat Kata direk vücuduna saldırıyı alınca nasıl etkilendiğini görüyoruz.O yüzden Mihawk Jozu'nun vücuduna slashı çaksa ya da kılıcıyla kesmeye kalksa keser bence.

Sen Jozu'yu fazla büyütüyorsun.Madem o kadar güçlü Aok'u hazırlıksız yakaladığında 2 damla kandan fazlasını getirseydi o zaman.Tamamen antilik durumu olmadığı müddetçe karakterleri seviyeye göre değerlendirmeyi mantıklı buluyorum ben.Ne demek istiyorum ? Mesela Kata sağ kol.Jack 3. komutan.Gördüğümüz kadarıyla aralarında çok fark yaratıcak kadar antilik durumu da yok.O zaman yeteneklerine bakılmaksızın Kata>Jack derim.Çünkü Oda bu yonkolar arasında bir denge kurmuş ve Kata'nın muhattapları 3. adamlar değil direk o tayfanın sağ kolları olur.Yine Oda Jozu'yu 3. komutan yaparak kalibresini belli etmiş bence.Luffy'nin de bu arc sağ kolla denk kapıştığını ve onu yendiğini gördük.Luffy'nin galibiyeti bal dersin plot armor dersin ama artık mangakanın Luffy'nin güç seviyesini sağ kollarla muhattap olucağı bir seviyede olduğu bellidir.Bu yüzden 3. komutana kaybedeceğini düşünmüyorum.
Ee Amiral kardeşim bu adam 3.üncü komutan napsın tek saldırıda Amiralimi yamultsun yaptı yapacağını. Amiral bir savaş içindeyse onu yenebilecek ölüme getirecek tek isim Yonkoular. Jozu yapabileceğini yaptı zaten.

Ben Luffy'nin 3.üncü komutanları geçtiğini belirtiyorum zaten. Sadece Jozunun Elmas + Hakisini kıramaz diyorum. Katakurinin B.Hakisine vururken eli acıyan kişi Jozunun savunmasını nasıl aşacak ?

Eliyle savundu durdurdu diyorsun da orada hasar almamasını sağlayan Elmas özelliğiydi savunmasıydı. Ha eliyle durdurdu ha vücuduna aldı Elinde hasar yok vücudunun herhangi bir yerindede öyle. O Slash Jozunun isabet ettiği yerlere hasar veremediyse Jozunun Elmasa çevirdiği hiçbir yere hasar veremez. Mihawk Jozuyu keser kesmez o konuya girmek bu konuyu gereksiz uzatır. Benim savunduğum şey öyle saldırıları durduran bir adamı Luffy'nin tekme tokat dalarak kazanamayacağı. Wanoda B.Hakisine bu Arc'da gözlem hakisine gelen Power-Up gibi bişe gelirse o zaman tamam. Ha yok gelmezse alamaz. Çünkü hasar veremez Luffy Jozu'ya.

Ee Amiral kardeşim bu adam 3.üncü komutan napsın tek saldırıda Amiralimi yamultsun yaptı yapacağını. Amiral bir savaş içindeyse onu yenebilecek ölüme getirecek tek isim Yonkoular. Jozu yapabileceğini yaptı zaten.

Ben Luffy'nin 3.üncü komutanları geçtiğini belirtiyorum zaten. Sadece Jozunun Elmas + Hakisini kıramaz diyorum. Katakurinin B.Hakisine vururken eli acıyan kişi Jozunun savunmasını nasıl aşacak ?

Eliyle savundu durdurdu diyorsun da orada hasar almamasını sağlayan Elmas özelliğiydi savunmasıydı. Ha eliyle durdurdu ha vücuduna aldı Elinde hasar yok vücudunun herhangi bir yerindede öyle. O Slash Jozunun isabet ettiği yerlere hasar veremediyse Jozunun Elmasa çevirdiği hiçbir yere hasar veremez. Mihawk Jozuyu keser kesmez o konuya girmek bu konuyu gereksiz uzatır. Benim savunduğum şey öyle saldırıları durduran bir adamı Luffy'nin tekme tokat dalarak kazanamayacağı. Wanoda B.Hakisine bu Arc'da gözlem hakisine gelen Power-Up gibi bişe gelirse o zaman tamam. Ha yok gelmezse alamaz. Çünkü hasar veremez Luffy Jozu'ya.
Jozu'nun elmas+hakisini kim kırar sence ? Kata'da kıramaz o zaman.Marco'da kıramaz.Jozu>bu isimler diyelim o zaman ? Jozu'da öyle über bi savunma yok.Elması belki sağlam olabilir ama belki b.hakiden belki dorukiden kısmıştır Oda.Elmas+haki+doruki diyorsun ama o dorukinin seviyesi ne ? O b.hakinin seviyesi ne ? Bu özellikler de çok üst düzey olduğu nerden belli ?

Ha eliyle aldı ha vücuduyla aldı çok fark eder.Dedim sana.Biri senin bi eline yumruk atsın bir de karnına yumruk atsın.Hangisinde canın daha çok acıyacak ? Ayrıca madem fark etmiyor Kata neden koluyla g4'e savunma yapmaya çalışıyor ? Ya da BM neden koluyla g4'ü durduruyor ? Madem aynı hasarı alıyorlar o zaman kollarıyla savunma yapmak yerine direk vücutlarına alsalardı saldırıları ? Bu yüzden dediklerine katılmıyorum.

Jozu'nun elmas+hakisini kim kırar sence ? Kata'da kıramaz o zaman.Marco'da kıramaz.Jozu>bu isimler diyelim o zaman ? Jozu'da öyle über bi savunma yok.Elması belki sağlam olabilir ama belki b.hakiden belki dorukiden kısmıştır Oda.Elmas+haki+doruki diyorsun ama o dorukinin seviyesi ne ? O b.hakinin seviyesi ne ? Bu özellikler de çok üst düzey olduğu nerden belli ?

Ha eliyle aldı ha vücuduyla aldı çok fark eder.Dedim sana.Biri senin bi eline yumruk atsın bir de karnına yumruk atsın.Hangisinde canın daha çok acıyacak ? Ayrıca madem fark etmiyor Kata neden koluyla g4'e savunma yapmaya çalışıyor ? Ya da BM neden koluyla g4'ü durduruyor ? Madem aynı hasarı alıyorlar o zaman kollarıyla savunma yapmak yerine direk vücutlarına alsalardı saldırıları ? Bu yüzden dediklerine katılmıyorum.
Marineford karargahı büyüklüğünde buz dağı fırlatan adamın Dourikisinin düşük olmasının imkanı yok. B.Haki düşük olabilir ama Elmasla bu kapatılır ki şahsen düşük olduğunuda sanmam Cracker'den aşağı değildir üstüde değildir.

Katakuri Big Mom Luffy bunlarla savaş halindeydi. Napsın Katakuri kendine denk gördüğü küçümsemeyeceğim dediği Luffy'e dalga geçer gibi göğsünü mü siper etsin gel saldır diye ? Yada Luffy'e öfkeden kuduran Big Mom napsın gel vur bana mı desin ? Tabi ki tepki verecekler koluyla bacağıyla bir şekilde savunacaklar. Ve onların yaptığı sadece Haki savunması. Jozununki farklı. Elmas ile savunuyor o Slash'ı. Ve temas ettiği yerlerde 0 hasar var. Temas ettiği yerlerde elmas kaplı. Aynı elması göğsüne koysada hasar almaz. O Slash Elmasa hasar verebilecek bi Slash olsa elide zarar görürdü. Elindeki elmasla göğsündeki Elmas farklımı bu adamın Eliyle hasarı engelleyecek göğsüne denk gelirse hasar alacak ?

Marco Katakuri Jozuyu pekala alır. Ama nasıl alır uzun bir savaş sonrası alır. Ama bi Amiral Jozuyu yamultur çünkü saldırı gücü belli. Ne Marco'da Ne Katakuri'de bir Amiral saldırısı ölümcüllüğünde bi saldırı yok. Bu sebepten Jozu bu ikisini rahatlıkla tutadabilir. Ama hasar veremez o ayrı.

Sana sadece tek bir şey demek istiyorum. Ben başka sitelere bel bağlamayalım diye saatlerce uğraşıp kütüphane konuları açıyorum. Sen ise sitede olduğu halde imla hataları ve saçma cümlelerle dolu tanıtımları koyuyorsun. Şu yaptığın çok büyük ayıp.
Yarısını siteden yarısınıda wikipediden almıştım.Yarın müsait olduğumda düzeltirim fakat wikipedi genel bir site diye düşündüğüm için oradan paylaşmıştım.

Yarısını siteden yarısınıda wikipediden almıştım.Yarın müsait olduğumda düzeltirim fakat wikipedi genel bir site diye düşündüğüm için oradan paylaşmıştım.
Türkçe Wikia beş para etmez. O yüzden ben bizim siteye ayrı kütüphane yaptım zaten. Ay konuya koyduğun karakterleri bizim site ve oradan karşılaştır, demek istediğimi anlarsın.

Bence bu saatten sonra Luffy kimseye yenilmez bir yolunu bulur, yener.Mezardan Roger kalksa yok çaresi reiz alayına gider.

Edit:Mihawk'dan sonrası hele hele güle oynaya alır.Sona Garp koymak nedir?Zirve hali kastediliyorsa o başka tabi.

Son düzenleme:
Tayfayı alamaz bence ya. Luffy'nin ciğerini bilen 8 kişiden bahsediyoruz, ekip çalışması yapan bir tayfaya karşı koyamaz bence Luffy.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık