Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Monkey D. Luffy'nin Maratonu

En son hangi aşamayı geçebilir?

• Kullanılan toplam oy
    73
Birçok kişi Jozuyu alamaz demiş tamam jozunun meyve süper ama mevkisi ve yeri belli adamın elbet zayıf yönü vardır.Şimdi Jozu elmas diye Garp yumruklarla zarar veremicekmi?

Tayfada kalır. Zoro tutarken diğerleri tuhaf yeteneklerini kullanıp ayağını kaydırırlar. Naminin ilizyonları ve Usopp'un tuzakları gibi. Robin'in küçük dokunuşlarla dengesini bozması falan. Brook'un ninnisi bile Luffy için problem. Böyle şeylere yakalanmaya müsait Luffy. Birden çok kişiyle beraber savaşmak çok açık vermeye neden olur.

Her turda sıfırlanıyorsa; Fujitora'da diz çöker.

Ek olarak sıralama çok kötü olmuş.

2. Edit: 2 yıl sonraki Marco'yu alamayabilir. MF Marco'yu alır ama. Ben burada MF Marco'yu baz aldım.

Marineford karargahı büyüklüğünde buz dağı fırlatan adamın Dourikisinin düşük olmasının imkanı yok. B.Haki düşük olabilir ama Elmasla bu kapatılır ki şahsen düşük olduğunuda sanmam Cracker'den aşağı değildir üstüde değildir.
Buz dağı fırlatmak çok büyük bir dorukiye sahip olduğunun kanıtı değil bu seride.Elmasla kapatılır demişsin tamam işte adam b.haki eksikliğini elmasın sertliğiyle kapatıyor belki ? O zaman bu Jozu'nun zaten çok üstün bir savunmaya sahip olmadığını gösterir.

Katakuri Big Mom Luffy bunlarla savaş halindeydi. Napsın Katakuri kendine denk gördüğü küçümsemeyeceğim dediği Luffy'e dalga geçer gibi göğsünü mü siper etsin gel saldır diye ? Yada Luffy'e öfkeden kuduran Big Mom napsın gel vur bana mı desin ? Tabi ki tepki verecekler koluyla bacağıyla bir şekilde savunacaklar. Ve onların yaptığı sadece Haki savunması. Jozununki farklı. Elmas ile savunuyor o Slash'ı. Ve temas ettiği yerlerde 0 hasar var. Temas ettiği yerlerde elmas kaplı. Aynı elması göğsüne koysada hasar almaz. O Slash Elmasa hasar verebilecek bi Slash olsa elide zarar görürdü. Elindeki elmasla göğsündeki Elmas farklımı bu adamın Eliyle hasarı engelleyecek göğsüne denk gelirse hasar alacak ?
Jozu madem elmas diye aynı hasarı alıcak neden eliyle karşıladı slashı ? Senin mantıkla her yer elmas vücuduna da bir şey olmaması lazımdı ama Jozu ellerini kullanma ihtiyacı hissediyor.Neden ? Ayrıca ha elmas ha haki ne farkı var ? İkisi de savunma değil mi ? Bu serinin zirve sertliği elmas değildir.B.hakisinin sertliği elmasın sertliğini geçen adamlar vardır.Mantığın çok yanlış bana göre.''Diyorsun göğsündeki elmasla elindeki elmas farklı mı ?'' diye.E Kata'nın elindeki b.hakiyle göğsündeki b.haki farklı mı ? Ya da BM'nin elindeki b.hakiyle göğsüne yaptığı b.hakinin farkı mı var ? Aynı b.haki ama adamlar elleriyle karşılama ihtiyacı hissediyor.Çünkü elleriyle saldırıyı savunabilirler fakat vücutlarına gelse hasar alıcaklar.

Marco Katakuri Jozuyu pekala alır. Ama nasıl alır uzun bir savaş sonrası alır. Ama bi Amiral Jozuyu yamultur çünkü saldırı gücü belli. Ne Marco'da Ne Katakuri'de bir Amiral saldırısı ölümcüllüğünde bi saldırı yok. Bu sebepten Jozu bu ikisini rahatlıkla tutadabilir. Ama hasar veremez o ayrı.
Kata'nın Jozu'yu alıcağını kabul edip Luffy'nin kabul etmiyorsun anlamadım.Sen demedin mi Jozu Luffy'e ters rakip diye.E o zaman sana göre Kata'da ters değil mi ? O da Luffy gibi tekme tokat dövüşüyor.Luffy Jozu'yu alamaz diyebiliyorsan Kata içinde aynısını demen lazım.

Buz dağı fırlatmak çok büyük bir dorukiye sahip olduğunun kanıtı değil bu seride.Elmasla kapatılır demişsin tamam işte adam b.haki eksikliğini elmasın sertliğiyle kapatıyor belki ? O zaman bu Jozu'nun zaten çok üstün bir savunmaya sahip olmadığını gösterir.

Jozu madem elmas diye aynı hasarı alıcak neden eliyle karşıladı slashı ? Senin mantıkla her yer elmas vücuduna da bir şey olmaması lazımdı ama Jozu ellerini kullanma ihtiyacı hissediyor.Neden ? Ayrıca ha elmas ha haki ne farkı var ? İkisi de savunma değil mi ? Bu serinin zirve sertliği elmas değildir.B.hakisinin sertliği elmasın sertliğini geçen adamlar vardır.Mantığın çok yanlış bana göre.''Diyorsun göğsündeki elmasla elindeki elmas farklı mı ?'' diye.E Kata'nın elindeki b.hakiyle göğsündeki b.haki farklı mı ? Ya da BM'nin elindeki b.hakiyle göğsüne yaptığı b.hakinin farkı mı var ? Aynı b.haki ama adamlar elleriyle karşılama ihtiyacı hissediyor.Çünkü elleriyle saldırıyı savunabilirler fakat vücutlarına gelse hasar alıcaklar.

Kata'nın Jozu'yu alıcağını kabul edip Luffy'nin kabul etmiyorsun anlamadım.Sen demedin mi Jozu Luffy'e ters rakip diye.E o zaman sana göre Kata'da ters değil mi ? O da Luffy gibi tekme tokat dövüşüyor.Luffy Jozu'yu alamaz diyebiliyorsan Kata içinde aynısını demen lazım.
Buz Dağı fırlatabilecek kadar fiziksel güce sahip bir adamın Dourikisinin düşük olmadığını savunuyorum ben. Ayrıca Elmas'ın sertliği zaten tek başına büyük bir savunma sağlarken zayıf bir B.Haki bile olsa yine Luffy'nin aşamayacağı bir savunma olur bu.

Benim dediğim şey şuydu Göğsünde Haki ile Kolunda ki Haki farklı sertlikte mi Allah aşkına ? Örnek veriyorum Luffy koluna Haki kaplasa kılıçtan zarar almayacak göğsüne kaplasa aynı kılıçtan göğsü zarar mı alacak bumu dur ? Haki aynı ha koluna koymuşsun ha göğsüne. Big Mom kolu ile değilde atıyorum kafasını haki ile kaplasaydı zarar mı alacaktı Luffy'nin saldırısından ? Hayır Haki aynı sertlikte Haki aynı Haki. Elmasta aynı. Ha birde şu var bir saldırıyı kolunla eline bir uzvunla savunmak savaş esnasında karşı saldırı yapabilme imkanı sunar. Savaşıyosun sonuçta tek kale maç oynamıyorsun. Luffy her zaman forvet olucak karşısındakiler Kaleci olacak diye bi dünya yok. Katakuri'nin ciddi bir rakip olarak gördüğü Luffy'i sürekli saldırılarını göğsüyle savunacak karşı saldırıya geçmeyecek diye bir mantık bu seride yok. Big Mom'ın Luffy'e öfkesi belli bu kadın içinde bu geçerli. Benim dediğim şey Haki aynı Haki Elmas aynı Elmas Kolunda ki Haki yada Elmas zarar almıyorsa Göğsündeki de almaz.

Kata'nın B.Hakisi Luffy'den bariz daha sert. Luffy'nin eli acıyor vururken. Ayrıca Katakuriyi Luffy'den hala daha güçlü görüyorum Katakuri'yi Luffy'i öldürmek istese 40 kere öldürmüştü zaten. Katakuri Luffy ile kıyaslandığında Haki Meyve Kabiliyeti Douriki gibi gibi bu tip kıyaslanırsa Katakuri önde çıkar en azından bana göre. Ben her tekme tokat dövüşen Jozuyu alamaz demiyorum. Garp yamultur örneğin. Katada bi süreden sonra yamultur. Marco yorar yine yamultur ha saldırı gücü eksikliğinden o dövüş çok uzun sürer o başka. Ama Luffy seviyesinde B.Hakisi olan birisi Jozunun savunmasını aşamaz sınırlı G4 süresi içinde bana göre.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık