Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Monkey D. Luffy

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 242 85.8%
  • Sevmem

Kullanılan: 40 14.2%

• Kullanılan toplam oy
    282
İlk seriden kopya zaten.Biraz daha izledikten sonra gözlemlerimi yazayım.Direk aldıklarını ve esinlendiği kısımları ayıracağım o zaman neden çakma olduğu net anlaşılır. @Yubashiri-sama Çok şey yakalanıyor dikkat edince.

DB SPOİLER gerçi spoilerlık durumu yok ama olsun.
En başta elbette maymun ismi ve maymun gibi hareket etmesi.
Sürekli acıkması,çok yemesi ve açken yenilgiler alması
Devasa hayvanları avlayıp yemesi
Dedesinin ünlü olduğunun vurgulanması ve ondan eğitim alması
Kurşun işlememesi
Aseksüel oluşu cinsellikten uzak oluşunun her fırsatta vurgulanması
Olaylara verdiği tepkiler : Örneğin dil çıkarma bile aynı.
Ses tonu olaylara yaklaşımı bazen gülümsemesi bile

------Esinlenen kısımlar------

Uzayan sopa - Uzayan kol
Hazinesi dedesinin topu - Hasır şapkası
King Kong muhabbeti.

Tabii bunların sadece 30 bölümlük tespitler olduğunu da hatırlatırım ona göre. ;)Kimbilir daha neler çıkar...
Bunu bilmeyen yok ki. Oda, Toriyama'ya kendi diyor röportajda Luffy için Goku benim ilham kaynağım diye.
Bunu nasıl Oda'ya sövme sebebi olarak gördün onu anlamadım ben?

Luffy
Zoro
Nami
Sanji

Zaten belli açılardan klasik karakterler değiller mi bunlar?

Tamamen orijinal değiller ama işlenişleri daha güzel bence. Goku'ya izlemediğim için bir şey diyemem ama diğer anime mangalar için bu böyle.

O zaman ''Naruto, Gon çakması.'' diyelim. Kullandıkları güçler birbirlerine benziyor. ''Jotaro, Kenshiro çakması.'' diyelim. İkisi de yumrukları ile savaşıyor.
Zaten diyenler vardı.Kishimoto Hunter'dan baya birşey almış diye.Ama hiçbir karakter bu kadar aynı hissiyatını vermiyor op gibi.Kenshiro'dan almışlar diye Reiper diyordu zaten. :D Ama böyle v2 olacak şekilde değil esinlenme olarak diyordu.
Bunu bilmeyen yok ki. Oda, Toriyama'ya kendi diyor röportajda Luffy için Goku benim ilham kaynağım diye.
Bunu nasıl Oda'ya sövme sebebi olarak gördün onu anlamadım ben?
Bilinmediğini iddia etmedim.Bu kadar Copy paste beni rahatsız ediyor hepsi o.Şimdi keşke db önce izleseydim diyorum mesela alınan zevki azaltıyor.Oda'ya sövme kısmı işin geyiği. :D
Yani diğer serilerden farklı olarak yaşayan ünlüleri mangasına dahil ettiği gibi Goku'ya da aynı tarifeyi uygulamış.Anime karakteri olunca hoş olmuyor bence bu kadar fazla birbirine benzerlik göstermesi.

Zaten diyenler vardı.Kishimoto Hunter'dan baya birşey almış diye.Ama hiçbir karakter bu kadar aynı hissiyatını vermiyor op gibi.Kenshiro'dan almışlar diye Reiper diyordu zaten. :D Ama böyle v2 olacak şekilde değil esinlenme olarak diyordu.
Luffy'nin genel hal ve tavırları belki Goku'ya benziyor olabilir. Ama ciddi halinin Goku ile alakası yok bence. Ben bu nedenle o kadar benzediklerini düşünmüyorum. Belki ilk yazdığım sebep yüzünden diğer karakterlere kıyasla Luffy, Goku'ya bu kadar benziyordur.

• Like
Tepkiler: Lmw
Oda'ya sövme kısmı işin geyiği. :D

Yani diğer serilerden farklı olarak yaşayan ünlüleri mangasına dahil ettiği gibi Goku'ya da aynı tarifeyi uygulamış.Anime karakteri olunca hoş olmuyor bence bu kadar fazla birbirine benzerlik göstermesi.
Geyik yaptığını anlayamamışım. Kıs kıs gülen emojileri görünce dedim Millennium Luffy fanlarını mı kışkırtmaya çalışıyor.

Yani rahatsız olmana elbet bir şey diyemem ama bunu nahoş bulmana da şaşırdım biraz. Yani sonuçta Oda karakter yaratamayan bir mangaka değil.
Sayıyı yanlış hatırlamıyorsam 1200 küsür karakteri var, yarısı tek bölümlük çöpler desen, diğer yarısı vasat ve üstü karakterlerdir.

Bir karakterin vasat üstü olduğunu neye göre belirliyorsun Gümüşçüğüm dersen; yüzlerce bölüm sonra bile adını hatırladığım karakterdir derim. Bu da antre parantez olsun.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık