Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Monkey D. Luffy

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 240 85.7%
  • Sevmem

Kullanılan: 40 14.3%

• Kullanılan toplam oy
    280
Her ne kadar aptal bir karakter olsa da, ciddileştiği zaman çok olgun konuşan birisi. Wano'da Tama'ya karşı ''Ace öldü.'' demesi buna örnek bence. Gerçekten zaman ilerledikçe olgunlaşan birisi. Sadece bunu bir az daha gösterse güzel olur.

Her ne kadar aptal bir karakter olsa da, ciddileştiği zaman çok olgun konuşan birisi. Wano'da Tama'ya karşı ''Ace öldü.'' demesi buna örnek bence. Gerçekten zaman ilerledikçe olgunlaşan birisi. Sadece bunu bir az daha gösterse güzel olur.
Bize kıyasla hikayede çok az zaman geçiyo bu yüzden lütfünün psikolojik gelişimini görmek zorlaşıyo. Ama MFden beri aslında baya olgunlaştı

Hadi one piece güncel okurken Oda'ya sövüyoruz orası ayrı ama birkaç gün önce Dragonball başladım yine Oda'ya sövüyorum. :oops: Daha fazla Goku çakması olunamaz.Birşeyi de benzemesin be arkadaş karakteri farklı kılan her özelliği aynı.

Yani hangi yönlerden benziyor desen. Ben sadece ilk seriyi bildiğim için. Aptal olmaları ve fazla yemek yemeleri dışında çok bir benzerlikleri yok bence.
İlk seriden kopya zaten.Biraz daha izledikten sonra gözlemlerimi yazayım.Direk aldıklarını ve esinlendiği kısımları ayıracağım o zaman neden çakma olduğu net anlaşılır. @Yubashiri-sama Çok şey yakalanıyor dikkat edince.

DB SPOİLER gerçi spoilerlık durumu yok ama olsun.
En başta elbette maymun ismi ve maymun gibi hareket etmesi.
Sürekli acıkması,çok yemesi ve açken yenilgiler alması
Devasa hayvanları avlayıp yemesi
Dedesinin ünlü olduğunun vurgulanması ve ondan eğitim alması
Kurşun işlememesi
Aseksüel oluşu cinsellikten uzak oluşunun her fırsatta vurgulanması
Olaylara verdiği tepkiler : Örneğin dil çıkarma bile aynı.
Ses tonu olaylara yaklaşımı bazen gülümsemesi bile

------Esinlenen kısımlar------

Uzayan sopa - Uzayan kol
Hazinesi dedesinin topu - Hasır şapkası
King Kong muhabbeti.

Tabii bunların sadece 30 bölümlük tespitler olduğunu da hatırlatırım ona göre. ;)Kimbilir daha neler çıkar...

İlk seriden kopya zaten.Biraz daha izledikten sonra gözlemlerimi yazayım.Direk aldıklarını ve esinlendiği kısımları ayıracağım o zaman neden çakma olduğu net anlaşılır. @Yubashiri-sama Çok şey yakalanıyor dikkat edince.

DB SPOİLER gerçi spoilerlık durumu yok ama olsun.
En başta elbette maymun ismi ve maymun gibi hareket etmesi.
Sürekli acıkması,çok yemesi ve açken yenilgiler alması
Devasa hayvanları avlayıp yemesi
Dedesinin ünlü olduğunun vurgulanması ve ondan eğitim alması
Kurşun işlememesi
Aseksüel oluşu cinsellikten uzak oluşunun her fırsatta vurgulanması
Olaylara verdiği tepkiler : Örneğin dil çıkarma bile aynı.
Ses tonu olaylara yaklaşımı bazen gülümsemesi bile

------Esinlenen kısımlar------

Uzayan sopa - Uzayan kol
Hazinesi dedesinin topu - Hasır şapkası
King Kong muhabbeti.

Tabii bunların sadece 30 bölümlük tespitler olduğunu da hatırlatırım ona göre. ;)Kimbilir daha neler çıkar...
İyide bu saydıklarının çoğu bütün şonen ana karakterlerinde var. O zaman hepsine çakma dememiz gerekir. Tabi kide bazı yerlerin esin olduğunu bende biliyorum. Ama karakter olarak aralarında fark var. Ayrıca bazı saydıkların zorlama olmuş.
Luffy aç iken sadece BM'nin ordusuna yenildi.
Kurşun işlememesi ve uzaması zaten o meyvenin verdiği özellikler. Lastik gücüne sahip her karakter bunları yapar.
Luffy maymun gibi hareket etmiyor.

Hadi one piece güncel okurken Oda'ya sövüyoruz orası ayrı ama birkaç gün önce Dragonball başladım yine Oda'ya sövüyorum. :oops: Daha fazla Goku çakması olunamaz.Birşeyi de benzemesin be arkadaş karakteri farklı kılan her özelliği aynı.
Neler var mesela?
Edit: Yazmışsın herhalde. :d
Edit2: Yazdıklarının hangilerinin kültürel öğeler hangilerinin çalıntı olduğunu bilmek zor aslında.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 8, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık