Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Monkey D. Luffy

'Hasır Şapka Korsanları' forumunda Smoker tarafından 20 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 21,232
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009


  Monkey D. Luffy (Monkī D. Rufi) korsan ve One Piece anime ve manga serisinin ana karakteridir. Devrimci Orduları komutanı, Dragon'un oğlu, Ünlü Denizci Kahramanı, Garp'ın torunu bir dağ haydutu olan Curly Dadan'ın bir nevi evlatlığı ve daha sonradan "Ateş Yumruk" olarak tanınan Portgas D. Ace ve Sabo'nun üvey kardeşidir. Luffy'nin amacı Korsanlar Kralı Gol D. Roger'ın ardında bıraktığı efsanevi hazine One Piece'i bulup, yeni Korsanlar Kralı olmaktır. Ona göre Korsanlar Kralı tüm denizlerdeki en özgür kişidir. Gomu Gomu no Mi olarak bilinen Şeytan Meyvesi'nin kullanıcısıdır. Hasır Şapka Korsanları'nı oluşturan kişi, bu tayfanın ilk üyesi ve yine bu tayfanın üç ana savaş gücünden biridir.
  Luffy'nin gerçekleştirdiği eylemler Shichibukailer, Denizciler ve hatta Yonkolar'ın bile dikkatini çekmiştir. Dünya Hükümeti, Luffy ve tayfasını büyük tehditlerden biri olarak görmektedir. Giriştiği işlerden dolayı "umursamaz" ve bazı zamanlarda "çılgın" biri olarak kendini göstermiştir. Bu düşüncelere neden olan olaylardan bazıları Enies Lobby baskını, Impel Down isyanı ve Marineford Savaşı'na katılmasıdır. Luffy, hükümetin en önemli üç mekanına giripte canlı çıkabilen tek korsandır. Bir Tenryubito yumruklaması Luffy'i "Geleceğin En Tehlikeli Korsanları"ndan biri yapmıştır. Luffy'nin Marineford Savaşı'nda Filo Amirali Sakazuki'nin elinden kaçması, Sakazuki'nin de Ace'i öldürmesi bu ikili arasında kişisel bir kan davasına sebep olmuştur.
  Tabii ki Luffy'nin yaptığı onca şey karşılıksız kalmamış ve Denizciler tarafından başına 400.000.000 Beri'lik ödül konulmuştur. Bu miktar seride gösterilen ikinci en yüksek ödüldür. Luffy, Sabaody Takımadaları'na geldiğinde 300.000.000 Beri'lik bir ödüle sahipti. Bu yüzden o dönemde Grand Line 'ın ilk yarısını aşabilen ve ödülü 100.000.000 Beri'yi geçmiş çaylak korsanlar olan "11 Süpernova"dan biri olarakta isim yapmıştır.
  Görünümü

  Luffy her zaman ona lakabını veren bir hasır şapka takar. Bu şapkayı efsanevi korsan Kızıl Saçlı Shanks'ten almıştır. Görünüm olarak Shanks'ı taklit eder. Kısa pantolon, sandal ve genellikle kırmızı bir yelek giyer. Sol gözünün altında çocukluktan kalma bir yara izi vardır. Saçları kısa ve siyahtır. Cılız biri olsada, şaşırtıcı derecede iyi bir fiziği vardır.
  Luffy hep aynı kıyafetleri giyer. Bazı yerlerde pantolonunun ve yeleğinin rengi değişiktir. Sadece bulunduğu bölgenin iklimi farklı ise elbisesini değiştirir (Örn. Arabasta ve Davul Adası). Normal bir yerde maceraya atıldığında eski elbiselerini geri giyer.
  Ne olursa olsun hasır şapkası başındadır. Yalnızca dövüştüğü zamanlarda zarar görmemesi için çıkarır. Bazen şapkasına bir kayış bağlayıp sırtında taşımaktadır. Kayış formülünden önce şapkasını genelde Nami'ye emanet etmiştir. Eiichiro Oda Luffy'nin yüzünü maymuna benzetir.
  Marineford'da sessizce dua ederken, kolunda 4 karakterli bir dövme görülmüştür. Dövme 3D2Y'dir, ancak 3D'nin üzerinde çizik vardır. Luffy bu dövmeyi tayfasına buluşma zamanını aktarabilmek için yaptırmıştır. 3 Day (3 Gün) tayfanın Sabaody Takımadaları'n da buluşma zamanıydı. Ancak Luffy 3D'nin üzerini çizip bu planı iptal etmiş, 2 Year (2 Yıl) diyerek yeni zamanı belirlemiştir. İki yılın ardından Luffy'nin giyimi Roger'a benzemiştir. Üzerine uzun kollu bir gömlek giymiş, beline de bir kuşak bağlamıştır. Göğsünde Akainu'dan aldığı X şeklinde büyük bir yara izi vardır. Ayrıca bu süre zarfından boyu da uzamıştır.
  [​IMG]
  Kişiliği

  Luffy'nin en belirgin iki özelliği saf olması ve korkusuzluğudur. Muhtemelen korkusuzluğunun kaynağı tehlikeli durumları farkedememesidir. Luffy çok basit şeyler karşısında hayrete düşebilir. Aklı hep bir karış havadadır. Bir keresinde beraber çukur kazdığı adamın yanına bir çukur daha kazmıştır. Fakat açtığı çukurun toprağını yandaki adamın açtığı çukura doldurmuştur. Canavarları ve garip kişileri hemen tayfasına davet eder (Thriller Bark'ta gördüğü her canavarı tayfasına almaya çalışmıştır.). Tıp bilgiside çok eksiktir. Nami'nin yüksek ateşi olduğu bir zamanda soğuk yemek yerse ateşinin düşeceğini, Kuma ile dövüşünden sonra Zoro'nun sake sevdiği için, sake içinde daha çabuk iyileşeceğini söylemiştir. Düşünmeyi sevmez, gerçi çok fazla düşünebildiği de pek söylenemez. Amazon Lily'den nasıl kurtulacağını biraz düşünmüş, sonra çok düşündüğü için kendisini hasta hissetmiştir. Luffy'nin mantıklı olmaması bazen işine yaramaktadır. Örneğin Hancock'un gücünden etkilenmemiştir. Çünkü güzellikten ve çekicilikten pek anlayan birisi değildir. Hancock'un ışıklarını Foxy'nin ışınları sanmış ve yavaşlayacağı için korkmuştur. Ancak saf bir kalbi olması, onu Hancock'un gücünden korumuştur. Luffy'e bir şeyi anlatmak zordur. Çünkü anlamaz. Birşeyi ne kadar detaylı anlatırsanız anlatın, o şey Luffy için gizemlidir. Örneğin Arabasta'da ki Dans Tozu'na, Gizemli Toz demiştir. Luffy için hayat reaksiyonu biraz yavaş işler. Kar adasına geldikleri halde yazlık elbiselerle durmuş, biri ona üşümüyor musun diye sorduğunda üşüdüğünü farketmiştir. Ancak savaş alanında kolayca bir mermiden sıyrılabilir.
  Luffy'nin dünya görüşü açık ve basittir. Amacının arkasından koşar. Karşısındaki kişi düşmanıysa geçmişine pek önem vermez. Ancak saflığından dolayı en basit tuzaklara bile yakalanır. Kafası dövüşürken çalışır. Crocodile'ın meyvesinin zayıflığını ve Enel'in Mantra'sını nasıl kıracağını keşfetmiştir. Ayrıca uzun bir eğitimle öğrenilen Soru tekniğini yapanlardan görerek uygulamıştır. Rayleigh'in Haki'yi iki yılda öğrenmenin çok zor olduğunu söylemesine rağmen, Luffy bunu daha kısa sürede başarmıştır. Korkunç durumlarda bile kin gütme gibi bir alışkanlığı vardır. Ancak, sivil insanlara zarar vermekten hoşlanmaz, hatta o sivil kişi kendisine saldırsa bile karşılık vermeden kaçar. Oda Luffy'i çizerken onun için ne istediğini ve nasıl hissetmesi gerektiğini düşündüğünü söylemiştir. Mangada Luffy'nin konuşma balonlarını Luffy'nin yerine düşünerek doldurur. Luffy çok saf ve dürüst birisidir. Her ne kadar bir insanın içini görebilsede bariz benzerlikleri fark edemez (Örn. Sogeking ve Foxy). Luffy, dövüşlerinde kendine göre doğru, izleyenlere göre komik, rakiplerine göre ise sinirlendirici haraketler yapar. Örneğin Crocoile ile olan dövüşünde bir fıçı suyu içmiş ve garip bir görünüme kavuşmuştur. Arlong ile olan dövüşünde, Arlong'un dişlerini kendi ağzına takıp saldırmayı denemiştir. Luffy, dövüşleri sırasında her zaman ciddidir. Ancak rakibini yendiğinde ve yeneceğine emin olduğunda son hareketi gülümsemektir. Örneğin, Buggy'i havaya tam uçurmadan önce aniden gülümsemeye başlamıştır.
  Luffy çoğu zaman rakiplerinin avantajını, kendi lehine dönüştürebilir. Örnek olarak, Galdino'nun Candle Lock ya da Enel'in Gloam Paddling saldırısını verebiliriz. Foxy'nin Noro Noro Beam saldırısını ayna ile yansıtıp, Foxy'e karşı kullanmıştır. Son olarak, Marineford Savaşın'da Mihawk'tan kurtulamayacağı anlamış ve Buggy'i kendine kalkan olarak kullanmıştır.
  Luffy salak olduğu için çoğu zaman dövüşler sırasında kendini kazayla dövüşemeyecek duruma sokar. Ne zaman ki tayfası tüm zayıf rakipleri yener, Luffy'de bir şekilde geri dönüp ana kötüyü yener. Genelde tüm düşmanlar yenilir ve geriye sadece Luffy'nin yenebileceği kişi kalır. Birçok Arc.'ta Luffy, ya bir kafase girer, ya biryerlere sıkışır, ya suyun içine düşer, ya kaybolur, ya ciddi şekilde yaralanır, ya birşeyin altında kalır, ya uyur ya da bir yılınan midesine girer.
  Diğer D. adını taşıyanlarda olduğu gibi Luffy'de ölümden korkmaz. Hedefinin arkasından koşar. Hedefine giden yolda ölmek onun için sorun olmaz. Buggy onu Lougetown'da öldürecekken kendisine yardım geldiği halde ölümü kabullenip gülümsemiştir. Düşünmeden konuşur ve hareket eder. Bir işe girdiği zaman sonucunu düşünmez.
  Luffy maceraya susamış bir canavardır. Amacı Korsanlar Kralı olmaktır. Çünkü Korsanlar Kralı'nın tüm okyanuslarda ki en özgür kişi olduğuna inanmaktadır. Maceracı bir doğası olduğu için Arabasta'ya giderken Robin (O zamanlar Miss All-Sunday'dı.)'in verdiği Eternal Pose'u kırmış ve rotayı kendisinin belirlediğini söylemiştir. Bir şeyi bilmeden yapmayı sever. Öyle ki One Piece'in var olup olmadığını öğrendiği dakika korsanlığı bırakacağını açıklamıştır.
  Luffy, hiçbir arkadaşına hoşçakal demez, mutlaka sonradan görüşeceklerine inanır.
  Luffy'nin adında D harfi olması onu da diğer D'ler gibi hayallere inançlı biri yapmıştır. Fakat çoğu özelliği diğer D'lerden farklıdır. Özellikle yemek konusunda bir balığı kemikleriyle birlikte yutabilir ya da lastik kollarını kullanıp başkalarının yemeğini çalabilir. Ayrıca, kardeşi Ace gibi yemek yerken uyuma alışkanlığı vardır. Ancak Ace'ten farklı olarak uyurkende yemek yiyebilir.
  Değişik bir şey gördüğü zaman müthiş diye bağırır ve ve gözllerinde yıldızlar çıkar. Düşmanlarına alçaltıcı lakaplar takma konusunda uzmandır (Örn. Moria - Pırasa, Enel - Kulakmemesi). Luffy savaş kıyafetlerine bayılır. Thriller Bark'ta üstüne şövalye zırhı giymiştir. Luffy adam gibi hakaret edemez. Zoro'ya hakaret olarak söylediği şey Yontoryuu (Dört kılıç stili)'dur. Luffy'nin olduğunu neredeyse her sahnede dövüş olsun olmasın mutlaka komik bir olay vardır. Luffy, yalan söyleyemez. Söylese bile hemen belli olur. Ayrıca düşmanlarından gelen güçlü bir saldırıyı son anda savuşturduğunda dudaklarını emer. Örneğin, Enel'in elektrik saldırısı ve Hancock'un Mero Mero saldırını gösterebiliriz. Bu andaki yüz ifadesi gerçekten çok komiktir.
  [​IMG]
  Luffy, Enel'in saldırısını görünce dudaklarını emiyor.

  Luffy ne kadar kötü olursa olsun hiç kimseyi öldürmemiştir. Oda, bu ahlakın suçları cezalandırmanın bir yolu olmadığını açıklamıştır. Öldürmek yerine hayalleri olan bir adamın neler yapabileceğini göstermenin daha iyi bir ceza yöntemi olduğunu düşünmüştür. Luffy'nin düşmanları hakkında komik düşünceleri olabilmektedir. Örneğin, Wapol'un zengin bir oyuncak fabrikası sahibi olabileceğine değinmiştir.
  Luffy'nin bir başka egemen özelliğide karşısında ki ne kadar güçlü olursa olsun dövüşmekten asla vazgeçmemesidir. Geçmişte Ace'e çok kez, Smoker ve Crocodile'a iki kez, Aokiji, Moria, Kuma ve Lucci'ye bir kez yenilmiştir. En son Magellan onu yenmiştir. Buna rağmen iki Shichibukai mağlup etmiş ve Enies Lobby'de Dünya Hükümeti'nin bayrağını yakmıştır. Luffy yaptığı şeylerle övünmeyi sevmez. Gecko Moria'yı yendiği zaman Sengoku bunun duyulacağı konusunda endişelenmiştir. Fakat büyükbabası Garp Luffy'nin bunu kimseye anlatmayacağını söylemiştir. Anime ilerledikçe Luffy da olgun hale gelmiştir (Sadece gergin zamanlarda). Olgun bile olsa çoğu davranışı hala aynıdır.
  Luffy, bir hayvanın ikinci bir formu olduğunu gördüğünde onu ikinci formu ile çağırır. Örneğin, Gaimon'un adasındaki köpek/tavuğa, köpeğe benzediği halde tavuk, yılan/tavşana, yılana daha çok benzediği halde tavşan, domuz/aslana, domuza çok benzediği halde aslan demiştir. Bananawi timsahlarına bile alakasız olarak muz demiştir. Uma Uma no .Mi meyvesi ile ata dönüşen kuş Pierre'e at demiştir. Longring Longland'da ki hayvanlara hiç girmiyorum.
  Luffy dostlarına çok sadıktır. Onlar zarar gördüğünde çok sinirlenir. Luffy yeni tanıştığı bir insana bile önem verir. İntikamı varsa gider ve alır. Luffy iyi olan herkesi kendi yoldaşı olarak görür ve korur. Başka bir kimsenin kendi yoldaşına yaptığı haksızlığa dayanamaz. Örnek olarak Kuro'nun kendi adamlarını öldürmesi, Don Krieg'in kendi sağ kolu olan Gin'e saldırması, Boa Hancock'un kendi kabilesinde ki insaları taşa çevirmesini verebiliriz. Tenryuubito Saint Charloss, arkadaşı Hatchan'ı vurduğu için olacakları bildiği halde Charloss'u yumruklamıştır. Ayrıca ilerde dostu olacak insanları seçer. Gorgon Kardeşler'in işaret sırrını bildiği için, Sandersonia kendisini öldürmeye çalıştığı halde işaretin üzerini kapatmıştır. Luffy'nin kalbinin temiz olmasından mıdır nedir, tüm insanları etrafında toplamayı başarmaktadır. Çok sinirli bir adam olan Beyazsakal'ı bile etkilemeyi başarmıştır. Mihawk, bunun okyanustaki en tehlikeli güç olduğunu söylemiştir.
  Üvey kardeşi Ace, savaşta kendi kolları arasında ölünce ruhsal bir çöküntü yaşamıştır. Luffy, bu durumdan uyandıktan sonra kendisini dağlara taşlara vurarak öfkesini çıkarmaya çalışmıştır. Bundan sonrada kendisine Korsanlar Kralı olmasının imkansız olduğunu ve çok güçsüz olduğunu söylemiştir. Jinbei ve Rayleigh, Luffy'i biraz teşvik edip ona güvenini tekrar kazandırmıştır.
  Zaman atlamasından sonra, Luffy gereksiz yere tartışmalara girmeyeceğini göstermiştir (Mock Town'da Teach ile tartışması gibi). İki yıllık eğitiminde öğrendiği Haki ile Sahte Luffy ve tayfasını bayıltıp, olayı büyütmeden bitirmiştir.
  Yetenek ve Güçleri

  Hasır Şapka Korsanları'nın kaptanı Monkey D. Luffy'nin taşları bile kıran insanlık dışı bir gücü vardır. CP9 (Cipher Pol. No.9) ajanlarından öğrendiği teknikle çok hızlı hareket edebilir. Luffy bu gücünü ve becerisini büyükbabasının ağır eğitim yöntemlerine borçudur. Tüm ailesinde olduğu gibi kendisinde de süper insan gücü vardır. Luffy'nin büyük güç gösterilerinden biri sapasağlam temeli olan iki binayı ortadan ayırmasıdır. İnanılmaz derece çeviktir ve çok dayanıklı bir bünyesi vardır. Thriller Bark'ta içine 100 gölge alarak bunu kanıtlamıştır. Normal bir insanın 2-3 gölge alabildiği göz önüne alındığında bu çok büyük bir rakamdır. İradesi normal bir insanın kat kat ötesindedir. Zehirlendiği halde ayağa kalkıp Haki'sini kullanabilmiş, Ivankov'un hormonları ile yirmi saatte ayağa kalkmıştır. Normal şartlarda bu süre iki gündür. Gücünün diğerlerinden üstün olduğu çoğu zaman gösterilmiştir. Örneğin Buggy ve Galdino'nun uğraştığı Minotaurus'u tek yumrukla yenmiştir.
  Zoro ve Sanji'nin aksine Luffy'nin dövüşme tarzı doğaçlamadır. Rakibine Allah ne verdiyse girişir. Dövüşlerinde onuru pek umursamaz. Gerektiğinde başkalarını canlı kalkan olarak kullanabilir. Luffy, dövüştüğü zamanlarda yerinde düşünebilir ve bu sayede güçlü rakiplerini yenmiştir. Mizu Luffy formu çok komik olduğu halde Luffy çok ciddi olduğunu söylemiştir. Enel'in yıldırımının kendisine işlemediğini bilmekteydi, Luffy'nin elektriğin lastiğe işlemediğini bilecek kadar zeki olduğu düşünülmektedir. Hipnotizma ve tuzaklara hemen yakalanır. Örnek olarak Jango ve Miss Goldenweek'in saldırılarını verebiliriz. Güç konusunda hemen etkilenen biridir. Chopper'ın dönüşümlerini, Sunny'nin Gaon Cannon'unu ve Galdino'nun Candle Champion'unu görünce kendinden geçmiştir.
  Luffy'nin uyurken yemek yemek gibi garip bir yeteneğide vardır. Luffy'nin (varsa) beyni dövüşürken ve yerken çalışır. Çizimi berbattır. Çizimlerine örnek olarak, balıkadam resmi, Laboon'un burnuna kendi simgelerini ve Foxy'nin bayrağını verebiliriz. Ayrıca çene kasları güçlüdür. Buggy'nin ve Moria'nın kendisini kapattığı kafesleri ısırarak kırmaya çalışmıştır. Ayrıca inanılmaz bir hayatta kalma becerisine sahiptir. Basil Hawkins, Luffy'nin yaşama şansının hiç sıfıra inmediğini belirtmiştir.
  [​IMG]
  Luffy'nin çizim yeteneğine bir örnek.

  Ayrıca Juracule Mihawk, Luffy'nin okyanuslardaki en tehlikeli güce sahip olduğunu söylemiştir. Bu güç, eski düşmanları dahil herkesi kendi yandaşı yapma gücüdür. Fake Luffy, Luffy'nin insanların gözünde korkulan ve acımasız biri olduğu izlenimini yaratmıştır.
  Şeytan Meyvesi

  Gomu Gomu no Mi

  Luffy, efsanevi meyvelerden biri olan Gomu Gomu Meyvesi'ni yemiştir. Bu meyve ona lastik gibi bir esneklik ve istediği kadar uzayabilme gücü vermiştir. Meyveyi küçük bir çocukken yemesi ve bu güçle ağır bir eğitim alması Luffy'nin gücüne güç katmıştır. Dövüşlerinde ağırlıklı olarak Şeytan Meyvesi gücünü kullanır. Unutulmaması gereken noktalardan biride, Luffy, Mister Fantastic ve Plastic Man gibi otomatik olarak uzayamaz. Yani uzadığı zaman istediği süre boyunca öyle kalamaz. Ancak, Water 7'da Usopp'u almak için kolunu bir süre uzun tutmayı başarmıştır.
  Luffy gücünü en iyi kullanma konusunda yaratıcıdır. Yıkıcı bir gücü vardır. Hızlıdır ve isabet oranı yüksektir. Vücudunun mermilere, toplara, yumruklara ve elektriğe karşı bağışıklığı vardır. Luffy' sıkılan bir mermi lastik olduğu için atana geri gider. Keskin nesnelere karşı zayıftır. Kılıç, bıçak gibi. Luffy başka maddeleride saldırmak ya da savunma yapmak için kullanır.
  Tüm meyve kullanıcıları gibi Luffy'e yüzemez. Ancak su sporları yapmaktan da geri durmaz.
  Gears

  Gear Second (Gia Sekando): Bu teknikte Luffy bacaklarını kullanarak vücuduna daha hızlı kan pompalar. Gear Second'un aktive olabilmesi için vücutta besin biriktirmek gerekmektedir. Bu teknikte Luffy'nin kalp atışları inanılmaz derecede hızlanır. Normal bir insan bunu yaparsa bedeni patlar. Ancak meyve Luffy'nin damarlarınıda lastik yaptığından Luffy buna dayanabilir. Luffy bu formu ile daha hızlı ve daha güçlü olur. Rokushiki'nin Soru tekniğini bu formuna uygulayarak çok yüksek hızlara çıkmayı başarmıştır. Luffy bu tekniği 7. filmde şans eseri bulmuştur. Teknik her açıdan mükemmele yakın olsada Lucci bu tekniğin Luffy'nin ömrümden yediğini söylemiştir.
  Gear Third (Gia Sādo): Bu teknikte ise Luffy havayı kemiklerinden geçirerek organlarını büyütür. Bu sadece lastik bir adamın kullanabileceği bir tekniktir. Teknik görünüş olarak Fuusen'e benzer. Ancak ondan daha etkilidir. Luffy bu teknikle kolunu ya da bacağını bir devinkinden daha büyük hale getirir. Bu büyük organlarla vuruş gücü inanılmaz bir seviyeye çıkmaktadır. Bu tekniğin kötü olan tarafı ise kullanıldığı süre kadar Luffy'i küçültmesidir. Luffy, bu tekniği ilk Blueno üzerinde denemek istemiş, ancak Lucci ile olan dövüşünde kullanma imkanı bulmuştur.
  [​IMG]
  Gear Third
  Haki

  Luffy'de milyonda bir kişide görülen Haoushoku Haki vardır. Luffy bu gücünü eğitimine kadar bilinçli olarak hiç kullanmamıştır. İlk kez Duval'in Motobaro'sun da kullanmış ve hayvanı yere yıkmıştır. Diğer kullandığı yer Amazor Lily'dir. Çok sinirlenmiştir ve ''Sana dur dedim!!''diye bağırarak tribundeki seyircilerin çoğunu bayıltmıştır.
  Luffy, eğitiminden önce Marineford savaşında Haōshoku Haki'sini en güçlü şeklinde kullanmıştır.
  Luffy, Haki'nin başka bir türü olan Kenbunshoku Haki'yide kullanmıştır. Savaş sırasında Mihawk'a vuracakken kollarının kesildiğini görmüş ve son anda saldırısını başa yere yönlendirmiştir.
  [​IMG]
  Luffy, Kenbunshoku Haki kullanarak kolunun kesildiğini görüyor.
  Rayleigh, Luffy'e Haki'nin temel eğitimlerini vermiştir. Sonrada Luffy'den altı ay önce adadan ayrılmıştır. Luffy, adadaki vahşi hayvanları kontrol altına alabilmiştir. Haki'sine hakim olduğu Sabaody'de küçük bir grubu bayılttığında anlaşılmıştır. Yine de Haki'sinin ne kadar güçlü olduğu henüz bilinmemektedir.
  Saldırıları

  - Gomu Gomu no Pistol
  - Gomu Gomu no Rocket
  - Gomu Gomu no Bazooka
  - Gomu Gomu no Gatling Gun
  - Gomu Gomu no Bullet
  - Gomu Gomu no Bow Gun
  - Gomu Gomu no Shotgun
  - Gomu Gomu no Rifle
  - Gomu Gomu no Cannon
  - Gomu Gomu no Muchi
  - Gomu Gomu no Tsuchi
  - Gomu Gomu no Kama
  - Gomu Gomu no Yari
  - Gomu Gomu no Ōgama
  - Gomu Gomu no Ono
  - Gomu Gomu no Ōzuchi
  - Gomu Gomu no Fuusen
  - Gomu Gomu no Kane
  - Gomu Gomu no Kazaguruma
  - Gomu Gomu no Tate
  - Gomu Gomu no Ami
  - Gomu Gomu no Ikebana
  - Gomu Gomu no Stamp
  - Gomu Gomu no Dame Da!
  - Gomu Gomu no Sensuikan
  - Gomu Gomu no Baku Baku
  - Gomu Gomu no Marunokogiri
  - Gomu Gomu no Storm
  - Gomu Gomu no Hanabi
  - Gomu Gomu no Boh...
  - Gomu Gomu no Tako
  - Gomu Gomu no Tako Hanabi
  - Gomu Gomu no Mikata Robo
  - Gomu Gomu no Kazan
  - Gomu Gomu no Ame
  - Gomu Gomu no Pachinko
  - Gomu Gomu no Neji
  - Gomu Gomu no Amidori
  - Gomu Gomu no Tsuribashi
  - Gomu Gomu no Nagenawa
  - Gomu Gomu no Propeller
  - Gomu Gomu no Zenmai
  - Gomu Gomu no Hittakuri
  - Gomu Gomu no Sadowari
  - Gomu Gomu no Shoot
  - Gomu Gomu no Tomotsuna
  - Gomu Gomu no Bungee
  - Gomu Gomu no Tomozuna
  - Gomu Gomu no Warp
  - Gomu Gomu no Home Run
  - Gomu Gomu no Yo-Yo
  - Gomu Gomu no Koma
  - Gomu Gomu no Jutte
  - Gomu Gomu no Senjukannon
  - Gomu Gomu no Gomu Douryoku
  - Gomu Gomu no Twin Pistol
  - Gomu Gomu no Flail
  - Gomu Gomu no 100,000 Degree Bazooka

  Ek Bilgiler

  - Luffy'nin favori yiyeceği ettir.
  - Oda o anda ''Luffy'' adını hissettiği için başrole Luffy adı verilmiştir.
  - Oda'ya Luffy'nin ki uzuyor mu diye sormuşlar. Oda 514. mangada görürsünüz cevabı vermiş.
  - Eğer Luffy gerçekten yaşasaydı Brezilyalı olurdu.
  - Luffy, seride gösterilen ilk D.'dir.
  - Luffy, One Piece Popüler Karakterler Sıralamasında 1.'dir. Ayrıca Gomu Gomu no Mi en sevilen meyve ve Gomu Gomu no Gatling Gun'dur.
  Hak sahibi

  Kaynak : http://onepiece.wikia.com/wiki/Main_Page
  Çeviren : Smoker
  Yayınlayan : www.korsanfan.com
  Çevirmenin Sitesi: www.korsanfan.com
   
 2. RedTeroR Our Is The Fury

  RedTeroR (Our Is The Fury)
  Mesaj Sayısı 12,402
  Üyelik Tarihi8 Ağu 2009
  ellerine saglık dıyorum ve okumaya baslıyorum :)
   
 3. Triblanka (Üye)
  Mesaj Sayısı 69
  Üyelik Tarihi30 May 2009
  eline sağlık sabah okucam ek bilgide ne yazarsan banlanırsın merak ediyorum özel mesajdan atarmısın acaba:D
   
 4. RedTeroR Our Is The Fury

  RedTeroR (Our Is The Fury)
  Mesaj Sayısı 12,402
  Üyelik Tarihi8 Ağu 2009
  smoker su banlanılacak ek bılgıyı yazarmısın özelden
  hosuma gıttı bu kelıme
   
 5. beyazbıyık (Üye)
  Mesaj Sayısı 18
  Üyelik Tarihi24 Nis 2009
  ellerine sağlık gerçekten güzel bir çeviri bu arada zahmet olmazsa banda özel msjdan atabilirmisin yoksa bu gece uyuyamıycam :D
   
 6. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 21,232
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Teşekkür ederim. Özelden attım. Bu arada yarın Zoro'nun çevirisi vardır duyrulur.
   
 7. Monkey D Garp (Üye)
  Mesaj Sayısı 85
  Üyelik Tarihi24 Haz 2009
  Smoker banada atarmısın ölürüm meraakdan lütfen pls :D
   
 8. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 21,232
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Tamam. Heyecan yok.
   
 9. canavvar Üye

  canavvar (Üye)
  Mesaj Sayısı 281
  Üyelik Tarihi26 Oca 2009
  Yaz abi banlanmazsın.
   
 10. Mesaj Sayısı 23
  Üyelik Tarihi29 Tem 2009
  eline saglık çok güzel olmuş
  sonunda baş kahramanımız geldi:D
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Yukarı Çık