Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Monkey D. Luffy vs. Shiryu

Kim Kazanır?

• Luffy

Kullanılan: 99 73.9%
  • Shiliew

Kullanılan: 35 26.1%

• Kullanılan toplam oy
    134
Bazı Zoro fanları Shilliew var diye ona atmışlar.:D Lakin Luffy bu arc Kata'yı yenerse Shilliew gitsin Mihawk gelsin.:D Ki aslında yenemese bile Katakuri daha güçlü izlenim veriyor. Çünkü Shilliew Kata gibi Luffy'e logia savunması yapamaz. Ve Luffy'e doğrudan açık bir hedef hele potansiyel olarak sağ kol seviyesindeyse yenilmeye mahkum kalacaktır. Katakuri yediği 3 darbe ile şu hale düşüyor.:D Üstüne Luffy'nin g4 süresinin 2 saat olduğunu gördük.

Yalnız Kata fena laf sokmuş. Kaçtığı İçin resmen utandırmış laflarıyla.

İstediği kadar yapsın. Onları öyle sürekli durduramayacak. Bir durdurdu diyelim iki durdurdu bu dayanıklılığıyla da oynayan bir şey olur. Ha Katakuri'nin bile savunma yaptığı halde uçtuğunu görüyorsak çok da kolay bir şekilde kılıcıyla durdurabilir diyemeyiz. Ama her halükar o darbelerin etkisini hiçbir şekilde hissetmemek ile karşılamak arasında fark var.
G4 mutlak güç değil hacı.Neden atak yapan taraf sadece Luffy ? Shiliew sadece savunma mı yapıcak ? Luffy üstüne gelirken bu adam slash atamaz mı ? Kılıcıyla gayette savunma yapabilir.Aynı şekilde slashla karşılıkta verebilir.Slashlar falan da Luffy için tehlikeli.Üstelik g4'ün bir sınırı da var.

Ben kesin Shiliew kazanır demiyorum.İki tarafında şansı vardır ama Shanks vs Coby gibi bir vs anketi de değil sonuçta.İlk yorumunda Shiliew'in yenmesinin imkanı yokmuş gibi yazmışsın.

Jinbei, Smoker Croco gibi karakterler için daha ne gelişicek yaşını başını almış adam diyenler shilew için iki yıl arada şunu geçmiştir, şöyle güçlenmiştir falan demiş. İlginç.
Ortaya yazmak yerine direk alıntılasaydın keşke.Ben ''Jinbei daha nasıl gelişicek'' diye bir yorum attım mı ? Attıysam gösterir misin merak ettim.Jinbei'nin Ace kadar gelişmediğini söylemek farklı Jinbei hiç gelişmedi demek farklı.Teach'in tayfa da biraz değişik.Yaşları fazla olsa bile mangakanın bu adamlara p-up vereceği ortada.Bu adamlar belki de meyve çalarak güçlerini arttırdılar.Şu an Shiliew'de güzelinden bir meyve olması imkansız bir şey mi ?

Ortaya yazmak yerine direk alıntılasaydın keşke.Ben ''Jinbei daha nasıl gelişicek'' diye bir yorum attım mı ? Attıysam gösterir misin merak ettim.Jinbei'nin Ace kadar gelişmediğini söylemek farklı Jinbei hiç gelişmedi demek farklı.Teach'in tayfa da biraz değişik.Yaşları fazla olsa bile mangakanın bu adamlara p-up vereceği ortada.Bu adamlar belki de meyve çalarak yonko tayfası oldular.Şu an Shiliew'de güzelinden bir meyve olması imkansız bir şey mi ?

Bu uzun zamandir gozlemlediğim bir durum alintilamam mümkün değil tek tek herkesi 1. Si bulamam 2. Si bulsam da başka konudan buraya alinti yapmayi bilmiyorum. Forumlarda acemiyim biraz. Klişe olucak ama cidden ozellikle şu şu diye hiç kimse için soylemedim. Ama forumda böyle bir algi var. Ha ben shilew p-up alamaz, yada diğerleri alabilir demiyorum. Birinin almasi mumkunse otekinin almasi da mumkundur diyorum. Çunku ilerde bu kisiler guclenmis gozuktuğunde bu nasil iş, kaç yaşında adam güçleniyor, oda sivadi tarzinda yorum yapilacak.

Aynen öyle de Kata gibi zorlayıcı olmazdı bence Luffy için.
Olurdu ya niye olmasın? Hepsinin kendince bir gücü var. Kata'yı sağ kol yapan şey muhteşem k.hakisi ve logia savunması. Marco'yu sağ kol yapan şey neredeyse ölümsüz olması. Kaido'nun elemanını sağ kol yapan şey aşırı dayanıklılık ve fiziksel gücüdür büyük ihtimalle. Shiliew'in de kendine göre bir gücü vardır illaki. Luffy bu dövüşte Kata'ya dokunamadığı için yenemiyor ama Kaido'nun sağ koluyla dövüşse bu sefer de onun dayanıklılığını aşamayacaktı belki de. Bu sefer de k.hakisini değil de b.hakisini geliştirmeye çalışacaktı. Anlatabildim mi demek istediğimi? :/ Önemli olan seviyedir. O seviyeye nasıl ulaştıkları değil yani.

Bu uzun zamandir gozlemlediğim bir durum alintilamam mümkün değil tek tek herkesi 1. Si bulamam 2. Si bulsam da başka konudan buraya alinti yapmayi bilmiyorum. Forumlarda acemiyim biraz. Klişe olucak ama cidden ozellikle şu şu diye hiç kimse için soylemedim. Ama forumda böyle bir algi var. Ha ben shilew p-up alamaz, yada diğerleri alabilir demiyorum. Birinin almasi mumkunse otekinin almasi da mumkundur diyorum. Çunku ilerde bu kisiler guclenmis gozuktuğunde bu nasil iş, kaç yaşında adam güçleniyor, oda sivadi tarzinda yorum yapilacak.
Ben atıyım sana direk.

Jinbei orta yaşlarda vardı sanırım.O yüzden gelişmişse bile Ace kadar geliştiğini sanmıyorum.Çünkü Ace hem daha potansiyelli hem de daha gençti.Mesela şu an ki Zoro ve Sanji Jinbei'yle dövüşen Ace'den daha güçlüdür bence.O yüzden Jinbei'yi Zoro seviyesinde falan görüyorum.1-2 arc sonrada sıralama Luffy-Zoro-Sanji-Jinbei olur zaten.
Daha dün bu mesajı atmışken ve şimdi Alpa'yla tartışırken sen öyle yazınca kusura bakma da üzerime alınırım.Jinbei gelişebilir bunda sıkıntı yok sadece dün dediğim gibi Ace kadar geliştiğini düşünmüyorum.Bunu da işte Ace'nin yaşı ve potansiyeline bağladım.Onun dışında bu adamlar yonko tayfası olmuşlar ve güçlerini belki de meyve çalarak arttırmışlar.Eğer öyleyse zaten Shiliew'in gelişmesi Jinbei'den daha da fazla olur.Onun dışında Croco'da yaşını almış bir adam ama muhtemelen bir daha gördüğümüzde daha güçlü dönücek.Neden ? Çünkü mangaka Croco'yu erken tanıttığını,harcadığını vs. vs. düşünüyor.Yani senaryoda illaki bu tarz saçmalıklar olucak yapıcak bir şey yok.Ama dediğim gibi Shiliew gelişmiştir ama Jinbei hiç gelişmemiştir tarzı bir şey demedim.Zaten Teach muhtemel son boss.O yüzden Teach'in tayfasından biri olarak mangakanın Shiliew'i Jinbei'den daha fazla güçlendirme ihtimali var diyeyim.

Aynen öyle de Kata gibi zorlayıcı olmazdı bence Luffy için.
Farklı düşünüyoruz diyeyim o zaman.

Yalnız Kata fena laf sokmuş. Kaçtığı İçin resmen utandırmış laflarıyla.
Oda, cidden ne yazdığının, Luffy'i nasıl bir duruma düşürdüğünün farkında yoksa bu lafları Kata'ya söyletmezdi.

Konuya dönersek, bu vs için söylenecek pek bir şey yok. Luffy yardımsız bir şekilde herhangi bir komutanı aldığı zaman bu vs'yi de alabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık