Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İnsanlarda "Şahin gözleri var. Öyleyse gözlem hakisi müthiş olmalı." gibi yanlış bir anlayış görüyorum. Muazzam bir gözlem hakisi olabilir elbette ama bunun gözleriyle en ufak bir alakası dahi yok. Anlatmak istediğim şey buydu aslında.
Nereden biliyorsun olmadığını? Böyle açıklanmamış, gizemini koruyan şeyler için nasıl bu kadar emin bir şekilde var ya da yok diye kesin bir kanıya varabiliyorsunuz?

İnsanlarda "Şahin gözleri var. Öyleyse gözlem hakisi müthiş olmalı." gibi yanlış bir anlayış görüyorum. Muazzam bir gözlem hakisi olabilir elbette ama bunun gözleriyle en ufak bir alakası dahi yok. Anlatmak istediğim şey buydu aslında.
Şey gibi bu değil mi xD Zef''e bacaklarıyla ilgili bir lakap vermişler ama gücü kafasıyla ilgili çıkabilir :hhh:

20 yıldır anime Dünyasındasın hala böyle yorumlar yapıyorsun ilginç xD

Şey gibi bu değil mi xD Zef''e bacaklarıyla ilgili bir lakap vermişler ama gücü kafasıyla ilgili çıkabilir :hhh:

20 yıldır anime Dünyasındasın hala böyle yorumlar yapıyorsun ilginç xD
Gözlerinin özel bir yeteneği vardır diyorum zaten. Haki ise tamamen ruhsal bir güç. Bedensel özelliklerden bağımsız bir şey. Kör bir k.haki ustası var yahu bu seride, var mı ötesi? Neyini anlamadın söylediğim şeyin? :/

Malesef düşündüğün gibi değil orada sadece gerçekten luffye ulaşmaya çalışıyor ama sürekli engelleniyor . Yani düşündüğünün aksine eğer crocodileyi geçebilseydi geçerdi ve luffyi daha fazla inceler gözlemlerdi ama yapamadı.
Mihawk crocoyu gerçekten geçmek istese geçerdi. Aralarında dövüş bile olmadı. Sadece croco blokladı. aynı durum pankhazardda tashigi zoroyu bloklarken de oldu. Zoro istese geçemez mi? Saçma sapan argümanın var. Geçemedi ne demek? Geçmedi durmayı tercih etti bu kadar basit.

Gözlerinin özel bir yeteneği vardır diyorum zaten. Haki ise tamamen ruhsal bir güç. Bedensel özelliklerden bağımsız bir şey. Kör bir k.haki ustası var yahu bu seride, var mı ötesi? Neyini anlamadın söylediğim şeyin? :/
Neyini ayırdığını anlamadım, neyi ayırıyorsun sen :artiz:
Adamın gözleri, gözlemini güçlendiriyor ama gözlem hakisini değil bu ne ya ? İlla laf edeyim diye zorlamışsın. Kör olup bisiklet süren insanlar da var, haliyle kullanabildikleri duyularını daha iyi hale getiriyorlar. Bu gözlemin gözle alakasız olduğunu göstermez. Kulakla alakasız olduğunu da göstermez.

İşin basiti şu adama şahin göz demişlerse ebesinin nikahına kadar k hakisi vardır, bunu anime manga dünyasında tartışmak ben cahilim demek gibi bir şey.

Adamın gözleri, gözlemini güçlendiriyor ama gözlem hakisini değil bu ne ya ? İlla laf edeyim diye zorlamışsın. Kör olup bisiklet süren insanlar da var, haliyle kullanabildikleri duyularını daha iyi hale getiriyorlar. Bu gözlemin gözle alakasız olduğunu göstermez. Kulakla alakasız olduğunu da göstermez.

İşin basiti şu adama şahin göz demişlerse ebesinin nikahına kadar k hakisi vardır, bunu anime manga dünyasında tartışmak ben cahilim demek gibi bir şey.
Doğru demiş adam. Enel'in yeteneği gözlemini geliştiriyordu ama k.hakisinin seviyesi o yüzden artmıyordu.

Ne cahil adamsın.:(

Son düzenleme:

Lan adamın gözleri özel gözleri, şekli bile şahin. Ne diyecekler başka? Balık göz mü? Sıradan insan belki 50 metre ilerideki karıncayı göremiyorken bu herif gözleri sayesinde 150 metre ileridekini bile görebiliyordur belki de. Ya da birisi için kurşunu görmek imkansızken bu arkadaş ağır çekimdeymiş gibi görebiliyordur gibi gibi... Bu tür ve hatta daha da fantastik özellikleri de ekleyebilirsin. Yalnız bunlarla gözlem hakisinin alakası yok dediğimde karşı çıkıyorsan ve hatta şok olmuş gibi davranıyorsan, 1020 bölümü sadece panellere bakarak geçirdiğini beyan etmiş olursun reddo. Anime manga dünyasında da yığınla örneği mevcuttur. Özel gözleri olanlar görülemeyen şeyleri görürler, sıradan gözleri olanlar da ruhsal güçlerle hissederler. (bkz Naruto&Sasuke)

Lan adamın gözleri özel gözleri, şekli bile şahin. Ne diyecekler başka? Kedi göz mü? Sıradan insan belki 50 metre ilerideki karıncayı göremiyorken bu herif gözleri sayesinde 150 metre ileridekini bile görebiliyordur belki de. Ya da birisi için kurşunu görmek imkansızken bu arkadaş ağır çekimdeymiş gibi görebiliyordur gibi gibi... Bu tür ve hatta daha da fantastik özellikleri de ekleyebilirsin. Yalnız bunlarla gözlem hakisinin alakası yok dediğimde karşı çıkıyorsan ve hatta şok olmuş gibi davranıyorsan, 1020 bölümü sadece panellere bakarak geçirdiğini beyan etmiş olursun reddo.
Doğru demiş adam. Enel'in yeteneği gözlemini geliştiriyordu ama k.hakisinin seviyesi o yüzden artmıyordu.

Ne cahil adamsın.:(
Bak iki tane fandaş ikisi de farklı sazdan çalıyor xD

He ya he Enel'in yeteneği gözlemini arttırmadı, Mihawk'ın fantastik gözleri de gözlem hakisini arttırmaz. Ayrı ayrı şeyler onlar :hhh:
Sabah sabah güzel güldürdünüz teşekkürler.

Bak iki tane fandaş ikisi de farklı sazdan çalıyor xD

He ya he Enel'in yeteneği gözlemini arttırmadı, Mihawk'ın fantastik gözleri de gözlem hakisini arttırmaz. Ayrı ayrı şeyler onlar :hhh:
Sabah sabah güzel güldürdünüz teşekkürler.
Gözlemi artırmak ayrı. Gözlem hakisini artırmak ayrı. Bunun farkına hala varamadın mı? Bilerek mi yapıyorsun? Gözlemini artırdı diyoruz Enel meyve yeteneğiyle. Ya da tam tersi meyve yeteneğiyle olan gözlemini k.haki ile destekledi. Ama ikisinin gelişimi ayrı ayrı.

Son düzenleme:
Gözlemi artırmak ayrı. Gözlem hakisini artırmak ayrı. Bunun farkına hala varamadın mı? Bilerek mi yapıyorsun?
Vanpirin gözleri alınırsa gözlem hakisinin düşeceğini sanacak kadar yozlaşmış bu reddi. Bu arada Enel de meyve gücünü içinde özel bir sıvıyla eritip hakiye dönüştürüyormuş. 1020 bölüm sonra bu fantastik bilgiyi de öğrenmiş olduk böylece xd

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık