Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Mihawk Tartışmalarına Son

Kimin zoruna gidiyor belli bence, Rayleigh olsun Mİhawk olsun yonkou gücünde olabilecek adamlar ama adamlara amiral bile aldırmayanlar var.
Rayleigh güçlüdür ama Amiral bile sözüne katılmıyorum. :D
Beyazsakal "Roger, Garp, Sengoku" demiştir eski çağ için. Kendisi için gözyaşı döken Rayleigh liste dışıydı. MF boyunca da savaşta Sengoku hakkında konuşmuştur KK seviyesi Garp varken. Rayleigh'i Sengoku'dan üstün görüp görmediğini merak ettim. :sapkali:

Eşit şartlar mı? Birisi meydan okuyorsa hakini kapat hızımı kullanma falan mı diyor? Yazı tura atsalar daha mantıklı olur. k. hakisi, b. hakisi, dorukisi, hızı, çevikliği daha bir sürü şeyi kısacak ve bunu ayarlayacak mı? Hızını 80'e düşür, tamam sende k. hakiyi 55 yap falan diye bir şey olabilir mi? Ölümüne vs atmadan düzgünce vs atmak farklıdır ama yetenek kısmak tamamen farklıdır. Çünkü Zoro aynı teknike Px tekledi. Zoro'da ne değişti?
Valla benim "düello" dan anladığım/bildiğim odur. İki tarafın da eşit şartlarda yaptığı mücadele. Misal 1700-1800 lü yılların Avrupasına bakabilirsin. Adamlara tek silah verilir, sırt sırta dururlar, eşit sayıda adim atarlar ve sonrasında dönüp ateş ederler. Düello denince benim aklıma buna benzer şeyler geliyor. Yoksa mangakanın düello demesinin bir anlamı kalmıyor. Onun yerine dövüş deseydi sana hak verirdim.

İkincisi belki de Mihawk da bir şeyleri yapmadı. O yüzden dedim "Olay sadece Shanks ile alakalı değil" diye.

Valla benim "düello" dan anladığım/bildiğim odur. İki tarafın da eşit şartlarda yaptığı mücadele. Misal 1700-1800 lü yılların Avrupasına bakabilirsin. Adamlara tek silah verilir, sırt sırta dururlar, eşit sayıda adim atarlar ve sonrasında dönüp ateş ederler. Düello denince benim aklıma buna benzer şeyler geliyor. Yoksa mangakanın düello demesinin bir anlamı kalmıyor. Onun yerine dövüş deseydi sana hak verirdim.

İkincisi belki de Mihawk da bir şeyleri yapmadı. O yüzden dedim "Olay sadece Shanks ile alakalı değil" diye.
Silah düellosunu söyledin sen? Samurayların yaptığı öyle mi? Yani gerçek hayatta özel güç yok ama adam daha hızlıysa bunu kullanmıyor mu? Kılıç Düellesunda hız falan çok önemli.

Mihawk fanlarını anlıyorum. Tutkuyu seviyorlar. Yıllardır seviyesi tam belli olmayan bir adam hakkında bunca tartışma var. Haklı çıktıklarında yaşayacaklarını düşündükleri hazzın tutkusuyla yanıyorlar. Mihawk fanı olmak tutku ister, cesaret ister.

Reyiz inşallah Yonkou seviyesinde çıkar. Bence çıkmadığı sıra kopacak tartışmalar çıktığı sıra kopacaklardan daha fena olacak.:D

Rayleigh güçlüdür ama Amiral bile sözüne katılmıyorum. :D
Beyazsakal "Roger, Garp, Sengoku" demiştir eski çağ için. Kendisi için gözyaşı döken Rayleigh liste dışıydı. MF boyunca da savaşta Sengoku hakkında konuşmuştur KK seviyesi Garp varken. Rayleigh'i Sengoku'dan üstün görüp görmediğini merak ettim. :sapkali:
Şimdi şöyle ki Sengoku ile Garp da birbirlerine yakındır buda doğal bir şey zaten. Ben garp yada sengokuyu küçümsemiyorum. zaten roger birbirimizi ölümün kıyısına getirdik diyor bu lafın üstüne bir şey denmez. Adamların biri kabul edip filo amirali olmuş diğeri hala akainu öldüreceğim tut beni diyor marcoyu dövüyo. üstün görme yok aslında. Ama bir yanda hala amiral tutan ve kendi ağzı ile eğer genç olsaydım çocukları da kurtarırdım diyen ve üç haki de usta kara kral lakaplı efsane denizci Garp'ın iki efsane ile baş edemeyiz dediği. Kral'ın ortak diye hitap ettiği bir adam var ben bu adamın yonkou seviyesi oduğunu düşünüyorum belki garp ve sengoku da o seviyelerdeydi. Bu arada amiral bile derken biraz ağır olmuş evet amiralleri küçümsediğimden değil ama :D :sapkali:

Önceden Shanks için "hangi seviyede olduğu bile belli değil Mihawk'ın yonkou yapıyorlar" diyordu birileri. Şimdi Shanks'ın yonkou seviyesi olduğu ortaya çıktı şimdi de "ee canım ciddi mi dövüştüler sanki" diyor birileri. Bu "birileri" hep komik durumlara düşmekten kendini alamıyor nedense :hhh:

Şimdi şöyle ki Sengoku ile Garp da birbirlerine yakındır buda doğal bir şey zaten. Ben garp yada sengokuyu küçümsemiyorum. zaten roger birbirimizi ölümün kıyısına getirdik diyor bu lafın üstüne bir şey denmez. Adamların biri kabul edip filo amirali olmuş diğeri hala akainu öldüreceğim tut beni diyor marcoyu dövüyo. üstün görme yok aslında. Ama bir yanda hala amiral tutan ve kendi ağzı ile eğer genç olsaydım çocukları da kurtarırdım diyen ve üç haki de usta kara kral lakaplı efsane denizci Garp'ın iki efsane ile baş edemeyiz dediği. Kral'ın ortak diye hitap ettiği bir adam var ben bu adamın yonkou seviyesi oduğunu düşünüyorum belki garp ve sengoku da o seviyelerdeydi.
:good: Yakın şeyleri düşünüyoruz.

Önceden Shanks için "hangi seviyede olduğu bile belli değil Mihawk'ın yonkou yapıyorlar" diyordu birileri. Şimdi Shanks'ın yonkou seviyesi olduğu ortaya çıktı şimdi de "ee canım ciddi mi dövüştüler sanki" diyor birileri. Bu "birileri" hep komik durumlara düşmekten kendini alamıyor nedense :hhh:
Mihawk da haki yok, Shanks Haki kapattı, ciddi değillerdi. Sırada ne var acaba ? :hhh:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık