Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Mihawk Tartışmalarına Son

@Alpamis Şayet Crocodile'ın itibarı iade edilmiş olmasaydı, gider koramiral seviyesindeki adamlara kafa tutardı ama öyle mi? Hayır, karşı karşıya geldiği en zayıf adam Mingo idi. Böyle yaparak Croco'nun kulvarını belli etti E.Oda, Croco'nun yeri koramirallerin yanı değil, Jozu, Mingo ve diğer güçlü savascıların yanıdır dedi.

Evet, Mihawk da istese yonkou olur :)

Crocodile ve Vista karşılaşmalarını sonuçlandıramamış olması bu adamı zayıf yapmaz. Kaldı ki bu iki adamı aşıp yoluna devam etse idi baş karakter ölmüş olacaktı. Baş karaktere ulasamayan bir adamı, ulasamadığı için zayıf görmek bana göre pek doğru değil. Sonuçta Mihawk'ı birileri durduracaktı, Vista olmasa Marco, Crocodile olmasa Jinbe...
Nasıl karşı karşıya geldi? Mingo adamı yapacaktı onu? Jozu'nun ise kulvarında olmadığını zaten gösterdi. Bir omuz darbesiyle dünyasını sarstı.

Bu Mihawk-Vista için denildiğinde öyle yorumlanmıyor ama kardeşim? Ben mi göremedim Dof'un ve Jozu'nun kulvarında olduğunu bir tek? Neden oraya Mihawk'ı da katmadın? Mihawk ile de karşılaştı?

Nasıl karşı karşıya geldi? Mingo adamı yapacaktı onu? Jozu'nun ise kulvarında olmadığını zaten gösterdi. Bir omuz darbesiyle dünyasını sarstı.

Bu Mihawk-Vista için denildiğinde öyle yorumlanmıyor ama kardeşim? Ben mi göremedim Dof'un ve Jozu'nun kulvarında olduğunu bir tek? Neden oraya Mihawk'ı da katmadın? Mihawk ile de karşılaştı?
Yalnız o omuz darbesini yedikten sonra dünyası şaşan tek kişi Crocodile değildi, Kuzan'ın da ağzından kan geliyordu. Yani o saldırı, bir amirale bile zarar verecek güçte.

Neden oraya Mihawk'ı eklemedim? Sürekli söylüyorum, Mihawk başarılı olsa idi Luffy ölmüş olacaktı, bu yüzden Mihawk'ı birileri durdurmak zorundaydı. Luffy tarafında olup da Mihawk'ı durdurabilecekler arasında, Beyazsakal'dan sonraki en güçlü adamlar Mihawk'ın karşısına geçti. Bir de bu adam en iyi kılıç ustası ve ben, bu ünvanın gücünü vakti geldiğinde çok daha iyi göreceğimizi düşünüyorum. Son olarak, bu adamı birilerinin yanına koyacaksam Shanks'ın yanına koyarım, sonuçta Vista ve Crocodile karşılaşması gibi değil, gerçek bir dövüşün sonunda bu günün yonkousuna yenilmeyen birisi Mihawk!

Shank'a yenilmediğini nereden biliyorsun derseniz, tüm dünyada yankılanan bu düello sonucunda kaybeden Mihawk olsa idi, en iyi kılıç ustası olarak anılıyor olmazdı.

Op wikia'dan baktım şimdi. Mihawk'ın kazandığı muhteşem vs'ler onu min. amiral yapar. Ana mesaja eklenmesinde fayda var herkes görsün.
Don Krieg
2 sene önce ki Luffy
Zoro
Daz Bones.
Jinbe(filler ama olsun adamlar kafasından atmıyor ya)

Mihawk kılıcını üzerine doğru antrenman yapar gibi salladı.Bakalım ölecek mi diye kumar oynayıp denedi İssho gibi.Ölmezse kader ölürse buraya gömülür altın çocuk dedi.

Sonra belki daha da ciddileşecekti ama herkesi çekme gücünü görünce bundan da vazgeçti.Muhtemelen oradaki Mihawk koluna koka basar yumruk atarak döverdi luffyi.O yüzden pek takmaya gerek yok.

Bence dart atar gibi oynadı luffy ile. :)

Yalnız o omuz darbesini yedikten sonra dünyası şaşan tek kişi Crocodile değildi, Kuzan'ın da ağzından kan geliyordu. Yani o saldırı, bir amirale bile zarar verecek güçte.

Neden oraya Mihawk'ı eklemedim? Sürekli söylüyorum, Mihawk başarılı olsa idi Luffy ölmüş olacaktı, bu yüzden Mihawk'ı birileri durdurmak zorundaydı. Luffy tarafında olup da Mihawk'ı durdurabilecekler arasında, Beyazsakal'dan sonraki en güçlü adamlar Mihawk'ın karşısına geçti. Bir de bu adam en iyi kılıç ustası ve ben, bu ünvanın gücünü vakti geldiğinde çok daha iyi göreceğimizi düşünüyorum. Son olarak, bu adamı birilerinin yanına koyacaksam Shanks'ın yanına koyarım, sonuçta Vista ve Crocodile karşılaşması gibi değil, gerçek bir dövüşün sonunda bu günün yonkousuna yenilmeyen birisi Mihawk!

Shank'a yenilmediğini nereden biliyorsun derseniz, tüm dünyada yankılanan bu düello sonucunda kaybeden Mihawk olsa idi, en iyi kılıç ustası olarak anılıyor olmazdı.
Sürekli söylemen ile alakası yok durumun ama. Sen Crocodile olayını bir nasıl değerlendirdiğine bak ondan sonra aynısını Mihawk için yapıp yapmadığını bir sorgula ve bu noktada Crocodile'ı yorumlarken diğerlerinin seviyesinde alırken neden Mihawk'ın seviyesinde almadığını da sorgula. Bu işte yorum farkı oluyor. Jozu ve Dof seviyesinde olmasını ordan çıkarıyorsanız Mihawk'ın da Vista seviyesinde olduğunu desteklemen gerekir.

Sürekli söylemen ile alakası yok durumun ama. Sen Crocodile olayını bir nasıl değerlendirdiğine bak ondan sonra aynısını Mihawk için yapıp yapmadığını bir sorgula ve bu noktada Crocodile'ı yorumlarken diğerlerinin seviyesinde alırken neden Mihawk'ın seviyesinde almadığını da sorgula. Bu işte yorum farkı oluyor. Jozu ve Dof seviyesinde olmasını ordan çıkarıyorsanız Mihawk'ın da Vista seviyesinde olduğunu desteklemen gerekir.
Söylemek istediğini gayet iyi anladım.

Bi tarafta, g2 dahi bilmeyen Luffy'e kaybettikten sonra MarineFord'a gelip. O gününün şartlarında Luffy'den kat be kat güçlü adamlara kafa tutan bir Corcodile var.
Diğer tarafta, geçmişte Shanks ile dövüşüp kaybetmeyen Dünya'nın en güçlü kılıç ustasısının bir kaç kişi tarafından sadece ''durdurulması'' var. Bu ikisi aynı şey mi?

Şayet Crocodile, Luffy'e kaybettiği yerde olsa idi,
Jozu'nun omuz darbesinden sonra ölmüş olması gerekirdi ve asla ama asla Jozu, Mingo, Beyazsakal, Mihawk, Akainu gibi adamların karşısına çıkamaması gerekirdi çünkü bu adamlardan aldığı bir darbe onu gerçekten öldürebilirdi. Bu yüzden diyoruz ki bu adamın itibarı iade edildi. Evet, E. Oda Crocodile'ı bu adamlarla aynı karede çizerek senin bu adamların yanında bir yerin var, Luffy'e kaybettiğin dönemdeki gibi zayıf değilsin dedi.. En azından ben bunu anlıyorum.

Mihawk ise arkadaşlarında söylediği gibi eğlenmeye gelmiş bir adam gibiydi. Mihawk ve Crocodile'ı aynı kefeye koymam.

Söylemek istediğini gayet iyi anladım.

Bi tarafta, g2 dahi bilmeyen Luffy'e kaybettikten sonra MarineFord'a gelip. O gününün şartlarında Luffy'den kat be kat güçlü adamlara kafa tutan bir Corcodile var.
Diğer tarafta, geçmişte Shanks ile dövüşüp kaybetmeyen Dünya'nın en güçlü kılıç ustasısının bir kaç kişi tarafından sadece ''durdurulması'' var. Bu ikisi aynı şey mi?

Şayet Crocodile, Luffy'e kaybettiği yerde olsa idi,
Jozu'nun omuz darbesinden sonra ölmüş olması gerekirdi ve asla ama asla Jozu, Mingo, Beyazsakal, Mihawk, Akainu gibi adamların karşısına çıkamaması gerekirdi çünkü bu adamlardan aldığı bir darbe onu gerçekten öldürebilirdi. Bu yüzden diyoruz ki bu adamın itibarı iade edildi. Evet, E. Oda Crocodile'ı bu adamlarla aynı karede çizerek senin bu adamların yanında bir yerin var, Luffy'e kaybettiğin dönemdeki gibi zayıf değilsin dedi.. En azından ben bunu anlıyorum.

Mihawk ise arkadaşlarında söylediği gibi eğlenmeye gelmiş bir adam gibiydi. Mihawk ve Crocodile'ı aynı kefeye koymam.
Dof'tan zaten darbe almadı Crocodile. Jozu'dan ise bir darbe yedi ondada kıvranıyordu. Luffy Aokiji ile ne ara karşılaştı hatırlarsın bildiğin donduruldu. Yine Kizaru'da bizimkine MF'de iyi geçirdi. Bu noktada Crocodile'ın da tek bir darbeyle ölmesini beklemeyin bence.

Diğer taraftan Crocodile Luffy'e yenilirken bir sürü darbe yedi. Mangaka bu dengeyi tutturmuş. Luffy hepten güçsüz değil. Ama Crocodile'ı da tek hamlede Jozu gibi yapmadı. Son darbesi ise baya baya güçlüydü. Bunu belirtmek için Mangaka komple şehri sarstırdı.

Ki aynı Kizaru bütün Supernovalara geçirdi. Aynı Supernovalar iki yıl sonrasında hala yaşıyor ve daha da güçlüydüler. Yani dediğin gibi değil. Jozu bir tane geçirdi diye ölmeyecek Crocodile.

İki farklı kaynaktan. "Duel" tekil. Yani sadece 1 tane düello olmuş demektir.

Onların kullandıkları yanlış argüman, senin yanlış argüman kullanmanı haklı çıkarmaz. Haklı taraftan bakılırsa ikinizde yanlışsınız.

Öncelikle karşılaştırdığın iki farklı kişi. Kişilikleri farklı. Shanks kendisine gülünmesini, hakaret edilmesini hatta suratına tükürülmesini önemsemeyen biriyken, Kaido ne yapacağı belli olmayan, her an parlayabilen biri. Mihawk tabi ki Kaidou'ya atar yapamaz. Çünkü karşılığının ne olacağını bilemez, öte yandan Shanks'ın bunu önemsemeyeceğini biliyor.

Tamamen saçma bir tespit. Mihawk'ın sözleri "İyi bir kılıç ustası, kılıcını çekmeden önce rakibi ile kendisi arasındaki farkı anlar." Senin dediğin gibi ise Gözlem hakisi kullanabilen herhangi biri Mihawk'a göre iyi bir kılıç ustasıdır. Çünkü Mihawk'ın dediği gibi rakibi ile kendisi arasındaki güç farkını anlayacaktır.
Öte yandan bunu Gözlem hakisine bağlamak abesle iştigaldir. Bir karakteri yüceltmek için uydurulmuştur.

Yukarıdaki iki alıntı birbiriyle çelişmektedir. Kendisini kanıtlama çabasına ihtiyaç duymayan biri tabi ki Shanks'ın dövüş teklifini geri çevirecektir. Çünkü isminin zirvesine gelmiştir.

Yine kendisiyle çelişen iki cümle.

Hiç bir resim ve ya örnek paylaşmadığın için uygun gördüğüm sayfayı koyayım.
İlgili örneğe en yakın manga sayfası yukarıda. Mihawk'tan önce Buggy'nin geçtiğini hatırlatırım.

İlgili zaman zarfında Garp ile birlikte Karasakal korsanları ile dövüşen Sengoku arkasını dönüp eşdeğerde olmayan Mihawk'ı tabiri caizse tınlamamıştır.

Zorlama bir argüman daha. Kanıt olarak sunulsa bile hiçbir geçerliliği yoktur.

Enel'in tek gücü meyvesi değildi. Gözlem hakisi kullanabiliyor ve mızrağı üzerinde büyük hakimiyete sahipti. Buna rağmen Luffy'i sıkça zora sokarak yenilmiştir. Totalde 100 kat güçlü olduğunu nasıl hesapladığını açıklarsan kabul ederim tabi.

Croco Akainu'yu durdurmadı. Yavaşlattı. Akainu yoluna devam etti.
Vista Mihawk'ı durdurdu. Mihawk o andan sonra yoluna devam etmedi.
Doflamingo Jozu'yu durdurdu.
Ace Smoker'ı durduramadı. Güçleri birbirine karşı etkisizdi. Smoker yoluna devam edebilirdi ama bu durumda Smoker'ın adamları Ace için açık hedef olurlardı. Smoker böyle bir şey yapıp ilerlemezdi. İlerlemedi.
Ace Kuzan'ın bir saldırısını nötrledi. Akainu ile 10 gün savaşan adamın, Akainu'dan iki yiyen adamla eşit olmasını savunman listenin geçersizliğini kanıtlar nitelikte.
Kuzan Doflamingo'yu durdurdu. Kendisinden daha güçlü zaten.
Jinbei Akainu'yu durdurmadı. Ölümüne karşı koydu. Neticesinde karnı delindi ve ölümün eşiğine geldi. Tabi ki eşit değiller.
Zoro Fujitora'yı durdurduktan saniyeler sonra yere gömüldü. Fujitora istese üstüne toprak atar mutluluklar dilerdi.

Alıntı yapmadığım argümanlarından biri. "Yonkou'nun adamlarının Miwahk'tan korkması.
Bunlar Yonkou adamı değil.
Bunlar Yonkou adamı.
Ayrıca senin savunmalarına göre bu sayfa Luffy'i Yonkou yapar.

Konu dışı olarakta; konuda ki genel tavır bana katılmayanlar aptaldır ve onlara gülüyorum minvalindeydi. Sana katılmıyorum.
Bana yazacak bir şey bırakmamışsın. Eline sağlık.

Buggy'yi kesemeyen adam galaksinin en iyi kılıç ustası olsa bile gözümde değeri yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık