Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Mihawk Tartışmalarına Son

Luffynin alabastada yaptığı o son saldırı yeni dünya seviyesinde vuruşlardı.Crocodile o yüzden yenildi.

Öncesinde aldığı darbelerden etkilenmesi de Ace gibi uzun zamandır darbe almamasındandır.Şu çöle çevirdiği kısımda baya enerji harcadı.Onun da etkisi olabilir.

Luffy 2 sene önce kritik anlarda şu anki seviyesine fırlayıp durdu zaman zaman.
Bu dediğine kendinde inanıyor musun? Yoksa Troll musun anlayamadım. Dediğine göre Luffy'nin croco'ya vurduğu son darbe pasifistaya tek atardı:hhh: Yada Dof'u oradan oraya fırlatırdı:hhh:
Madem 2 yıl sonraki seviyesine ara ara çıkabiliyordu, kuma tayfayı fırlatırken neden o seviyeye çıkamadı. Yada Aokiji ile dönüşürken neden o seviyeye çıkamadı. Bu iki durumda da Croco'ya karşı olduğu durumdan çok daha zor durumdaydı oysa ki.

Bu dediğine kendinde inanıyor musun? Yoksa Troll musun anlayamadım. Dediğine göre Luffy'nin croco'ya vurduğu son darbe pasifistaya tek atardı:hhh: Yada Dof'u oradan oraya fırlatırdı:hhh:
Madem 2 yıl sonraki seviyesine ara ara çıkabiliyordu, kuma tayfayı fırlatırken neden o seviyeye çıkamadı. Yada Aokiji ile dönüşürken neden o seviyeye çıkamadı. Bu iki durumda da Croco'ya karşı olduğu durumdan çok daha zor durumdaydı oysa ki.

He he trollüm he. :/ Km kalınlıktaki taban kayasını parçalayıp çıkıyor.Topraktan bahsetmiyorum.Px ne ki onun yanında.O teknik iki sene sonraki elephant gun yada jet gatling ayarı vardır.G4 kadar yoktur.Haki eklenmiş vuruşlara denk olduğu kesin bana göre.

Onu luffye yada mangakaya soracaksın ben nereden bileyim.Kuma karşısında iradesini patlatacak duruma gelmedi.Herşey aşama aşama hazırlandı alabastada.Vivi ve zulüm sonucunda deliye döndü.Öyle bir anda tayfanın kaybolması gibi olmadı.Orada algılayana kadar iş işten zaten geçmişti.

Neden ortağı yapmak istediği adamı kendine yakın güçte bulsun? Big Mom Judge'yi kendine yakın gördüğü için mi ortak olacaktılar? Yoksa gördüğümüz gibi olayın arkasında çok daha farklı bir şey mi var? Kaido'nun bir nevi iş ortağı gibi bir şeydi Doflamingo? Kendine yakın güçte gördüğü için mi yani? Kaido değil miydi Luffy'e bir iki Shichi indirdiler diye kendilerine bir şey sanıyorlar diye laf atan?

Bu yazıyı yazan arkadaş öyle düşünüyor. Güç yönünden Luffy'nin karşısında kısıldığını düşünüyor. Bir hata olduğunu savunuyor. Luffy onu yenemezdi diyor. Torpil var diyor işin içinde. Arkadaş itibar iadesi derken güç yönünden bunu söylüyor. Bu noktada bir nevi Mangaka'nın kendisinden karakteri daha iyi bildiğini iddia ediyormuş gibi olmuyor da değil...

Croco zaten Shichi olmuş biri olarak farkını Alabasta'da göstermişti. Mangaka itibarını iade etti demek bana saçma geliyor. Yapamayacağı bir şey yapmadı zaten Mf'de. Akainu'yu arkasında kesti ama zarar veremedi bile. Yine meyve avantajı sayesinde Luffy'nin h.haki ile bayıltabileceği kişileri saf dışı bıraktı. Bunlar Croco'nun yapamayacağı şeyler değil. WB'ye saldırmaya çalışması yapamayacağı bir şey değil. Onu yeniden hikaye içine soktu sadece.
Oda, bu adamı tekrardan oyuna soktu. Eğer ortada sanıldığı gibi bir durum olsa ne kadar kullanabilecek bu adamı? Kusura bakma ama g2siz Luffy'e yenilen birinin geçmişe mazi olması gerek. Şu anda yeni dünyada belli statü kazanmış insanlar en az g2li Luffy'le kapışabilecek kıvamda. Biz seride karakterlerin güç dengelerini Luffy üzerinden tanıyoruz ve bi sıfat biçiyoruz. Mangaka bu yola gidiyor çünkü. Tek tek arc işleyip tanıtıyor statüleri. Kalkıp hala ispat edeceği bir şeyleri varsa bu adamın, ortada tek zeka üzerinden gidilen bir durum olmaz. Belli ki bir şey tasarlamış, MF de ön plana çıkarıp 2y arada da bir takım güçler vermiş olacak ki bu adam halen oyunda dursun. Tartışmayı uzatmak istemiyorum, bu iki konu da ileride daha net açıklık kazanacak. O zaman yeniden tartışılır.

He he trollüm he. :/ Km kalınlıktaki taban kayasını parçalayıp çıkıyor.Topraktan bahsetmiyorum.Px ne ki onun yanında.O teknik iki sene sonraki elephant gun yada jet gatling ayarı vardır.G4 kadar yoktur.Haki eklenmiş vuruşlara denk olduğu kesin bana göre.

Onu luffye yada mangakaya soracaksın ben nereden bileyim.Kuma karşısında iradesini patlatacak duruma gelmedi.Herşey aşama aşama hazırlandı alabastada.Vivi ve zulüm sonucunda deliye döndü.Öyle bir anda tayfanın kaybolması gibi olmadı.Orada algılayana kadar iş işten zaten geçmişti.
O kayanın px'ten daha sert olduğunu mu düşünüyorsun gerçekten. Şimdi düşünürsek Lucci iki yıl önceki jet gatling ile yeniliyor ve Lucci crocodan daha güçlü. İki yıl sonraki jet gatling her türlü Lucci'ye kullandığından güçlüdür. Kısacası Arabastada ki Croco iki yıl sonraki jet gatlingi farkedemez bile.

Arabastada tayfadan olmayan bir kişi var. Kuma olayında ise tüm tayfa. Sence luffy hangisine daha çok değer veriyordur? Ha ayrıca Luffy senin dediğin gibi bir şok durumu yaşamadı ve kumaya saldırmayı denedi. Tabi hiç bir işe yaramadı. Saldırı gücü iki yıl sonraki seviyeye çıkıyor olsaydı kuma Luffy'nin saldırısını hasar almadan atlatamazdı.

Oda, bu adamı tekrardan oyuna soktu. Eğer ortada sanıldığı gibi bir durum olsa ne kadar kullanabilecek bu adamı? Kusura bakma ama g2siz Luffy'e yenilen birinin geçmişe mazi olması gerek. Şu anda yeni dünyada belli statü kazanmış insanlar en az g2li Luffy'le kapışabilecek kıvamda. Biz seride karakterlerin güç dengelerini Luffy üzerinden tanıyoruz ve bi sıfat biçiyoruz. Mangaka bu yola gidiyor çünkü. Tek tek arc işleyip tanıtıyor statüleri. Kalkıp hala ispat edeceği bir şeyleri varsa bu adamın, ortada tek zeka üzerinden gidilen bir durum olmaz. Belli ki bir şey tasarlamış, MF de ön plana çıkarıp 2y arada da bir takım güçler vermiş olacak ki bu adam halen oyunda dursun. Tartışmayı uzatmak istemiyorum, bu iki konu da ileride daha net açıklık kazanacak. O zaman yeniden tartışılır.
İki yıl sonrasında güçlenecek olması bir şeyleri kanıtlamıyor. Diğer taraftan Oda Crocodile'in yenilişini Logia olmasına bile bağlayabilir. Kaç zamandır yumruk yememiş bir adam. Bunun lafı Ace ile Teach'in dövüşünde de geçti. Crocodile tepede olan bir adam değil. Atak yönünden çok güçlü olabilir ama savunma yönünden eksik olabilir ki eksikliği gösterilmiştir.

Diğer taraftan ben Luffy'nin Crocodile'ı yendiği atağın normal bir atak olmadığını da düşünüyorum. Bu noktada haki gibi bir güç bir çıkış noktası. 2y aradan sonra Crocodile daha farklı çıkabilir. Bu zaten o aranınn getirisi olur. Ama Crocodile'ın Luffy ile savaşırken yapmadığı hiçbir şeyi yaptırmadı MF'de. Ben bundan bahsediyorum. Belki dayanıklık yönünden gelişmiş olabilir onda da ID'te gördüğü işkenceler etkili olmuş olabilir.

Luffy'e yenilen biri niye geçmişte mazi oluyor yahu? Bunları nereden çıkarıyorsunuz? Moriah2ı tekrar gördük. Lucci CP0'da imiş. Enel uzayda devam ediyor.

O kayanın px'ten daha sert olduğunu mu düşünüyorsun gerçekten. Şimdi düşünürsek Lucci iki yıl önceki jet gatling ile yeniliyor ve Lucci crocodan daha güçlü. İki yıl sonraki jet gatling her türlü Lucci'ye kullandığından güçlüdür. Kısacası Arabastada ki Croco iki yıl sonraki jet gatlingi farkedemez bile.

Arabastada tayfadan olmayan bir kişi var. Kuma olayında ise tüm tayfa. Sence luffy hangisine daha çok değer veriyordur? Ha ayrıca Luffy senin dediğin gibi bir şok durumu yaşamadı ve kumaya saldırmayı denedi. Tabi hiç bir işe yaramadı. Saldırı gücü iki yıl sonraki seviyeye çıkıyor olsaydı kuma Luffy'nin saldırısını hasar almadan atlatamazdı.
O her zaman olmuyor işte onu anlatmaya çalışıyorum.Adam Enel,Croco,Lucci dövüşlerinde kritik anlarda duygusal ve irade olarak doyum noktasına ulaştı.Çok çok kararlılık gösterip son vuruşları yaptı.Yani öyle Kuma bir anda geldi tayfayı dağıttı diye luffy yumruk atınca o duruma ulaşamıyor.Psikolojik olarak ona hazırlanması lazım.İrade açısından.Kuma meselesinde ne olduğunu anlayana kadar kafayı yemiş biçimde saldırdı.Tayfadan birileri daha farklı şoka girerek saldırıyor haliyle bu da iradesini etkiliyor.

O her zaman olmuyor işte onu anlatmaya çalışıyorum.Adam Enel,Croco,Lucci dövüşlerinde kritik anlarda duygusal ve irade olarak doyum noktasına ulaştı.Çok çok kararlılık gösterip son vuruşları yaptı.Yani öyle Kuma bir anda geldi tayfayı dağıttı diye luffy yumruk atınca o duruma ulaşamıyor.Psikolojik olarak ona hazırlanması lazım.İrade açısından.Kuma meselesinde ne olduğunu anlayana kadar kafayı yemiş biçimde saldırdı.Tayfadan birileri daha farklı şoka girerek saldırıyor haliyle bu da iradesini etkiliyor.
Son darbeler her zaman normal darbelerden güçlüdür buna katılıyorum zaten. Ama 2 yıl sonra ki hali demek çok abartı oluyor. Marinford dövüşlerinde de senin dediğin durum geçerli ona bakarsan. Luffy Psikolojik olarak olaya hazır ama yaptığı hiç bir saldırı iki yıl sonraki saldırıları gibi değildi. Yada croco yerine px olsaydı luffy g2 ye girmediği sürece Crocoya attığı yumruk bile bir işe yaramazdı. Bunlar çok bariz şeyler.

@God

Yine tek tek açıklamak zorunda kalmak istemiyorum bazı şeyleri. Forumda olmadığım dönemde yorumlarını az-çok okudum. Sana göre bir kılıç ustasına kılıç ustası demen için elinde illa ki katana ya da kılıç görmen gerek. Yoksa kabul edemiyorsun, inanamıyorsun ya da her neyse.. Böyle bir bakış açın var. Bana göre asıl zorlayan sensin bazı şeyleri. Yazdığım şeylerden alakasız şeyler çıkardığını gördüğüme şaşırmadım ancak seninle uzun soluklu bir tartışmanın gereksiz olacağını düşündüğüm için yazılanları ne kadar yanlış anladığına dair 1-2 örnek verip kapatıcam konuyu.

Croco'nun iade-i itibar konusu. Mangaka Mf'den önce bu adamı g2'siz Luffy'ye yendirdi. Aradan ne yıllar geçti ne de asır. Croco'nun Mf'deki muazzam gelişimini(!) açıklayacak herhangi bir argüman ya da sahne yokken bu adama Akainu'yu durduruyorsan, Jozu'dan yumruk yiyip ayakta bırakıyorsan (Jozu'nun yumruğu g2'siz yumruğundan ne kadar güçlü onu kişilerin şahsi görüşüne bırakıyorum) Mihawk'ın karşısına dikiyor, Wb'ye saldırmaya çalıştırıyor, Ace'i kurtarmasını sağlıyorsan bunun adı iade-i itibardır. Kabul edip etmemen sana kalmış. İlgilendiğim bir şey değil bu.

Diğer mesele Mihawk'ın iyi bir kılıç ustası cümlesi ve akabindeki kenbunshoku haki meselesi. Kenb. haki karşısındaki kişinin ya da varlığın güç seviyesini tahmin edebildiğin bir haki çeşitidir. Neyine abes dedin bilmiyorum ama karşındaki kişinin güç seviyesini saçına sakalına bakarak anlayamayacağına göre Mihawk'ın bu cümleyi kullanmasının ardında farklı bir niyet aramak asıl abesle iştigal olan şeydir.

Yukarıda bahsettiğim gibi bir kılıç ustası sadece kılıçtan oluşmadığı gibi sadece kenb. hakiden de oluşmaz. Kenb. haki bir kılıç ustasını ''iyi kılıç ustası'' yapma yolundaki etmenlerden biridir. Kenb. haki bilmek bir kılıç ustasının iyi olmasını sağlayan etmenlerden biri, evet. Ama bu onun diğer kabiliyetleriyle de alakalı bir şey. Mihawk da Zoro direkt kılıcını çekip kendisine meydan okuduğu için kenb. hakiye vurgu yapmış. Tek etmen kenb. haki olduğu için buna vurgu yapmamış. Aradaki farkı görmek ve buna göre yorum yapmak önemli.

Son olarak, konu dışı olarak yazdığın yer tamamen kendi çıkarımın. Yazı zaten bu üsluba sahip olmaması için dili yumaşıtıldı ve süzgeçten geçti.
Konudaki tüm yorumların aksine, ciddi anlamda her kelimeni okudum ve değerlendirdim. Buna rağmen teorik olarak beni değerlendirmiş ve bu teori üzerinden bana saldırmışsın. Sanırım konu herkesi aşağılarken ve tüm yorumlarda konuyu yazanı aşağılarken makul bir dille yazdığım yorum benim hatam. O yüzden daha fazla bu hataya düşmeyeceğim ve bu konuya hak ettiği değeri vereceğim. Tabi ki sana da. Bu mesaja cevap vermene gerek yok.

@Alpamis Şayet Crocodile'ın itibarı iade edilmiş olmasaydı, gider koramiral seviyesindeki adamlara kafa tutardı ama öyle mi? Hayır, karşı karşıya geldiği en zayıf adam Mingo idi. Böyle yaparak Croco'nun kulvarını belli etti E.Oda, Croco'nun yeri koramirallerin yanı değil, Jozu, Mingo ve diğer güçlü savascıların yanıdır dedi.

Evet, Mihawk da istese yonkou olur :)

Crocodile ve Vista karşılaşmalarını sonuçlandıramamış olması bu adamı zayıf yapmaz. Kaldı ki bu iki adamı aşıp yoluna devam etse idi baş karakter ölmüş olacaktı. Baş karaktere ulasamayan bir adamı, ulasamadığı için zayıf görmek bana göre pek doğru değil. Sonuçta Mihawk'ı birileri durduracaktı, Vista olmasa Marco, Crocodile olmasa Jinbe...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık