Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Mihawk Tartışmalarına Son

MF için konuşacak olursak benim söyleyeceğim bu olmazdı sanırım. Daha çok Dof'un WB'ye dalma cesareti gösteren hali gibi diyebilirim. Nasıl ki MF Dof ile Dressrosa Dof bir değilse MF Mihawk ile gösterilecek olan bir olmayacaktır. Fakat MF'deki hali için bir Amiral demek biraz uçarı olurdu. Karakterleri o an olduğu gibi değerlendirmek lazım.
Uçarı bir durum yok.Bilinçsizce saldırsa haklısın crocodile gibi.Ama adam iki tarafı da tartarak aradaki farkı görmek için saldırıyor.Adamlarıyla arasındaki farkı merak etmiyor çünkü onlardan güçlü en güçlü adamdan güçsüz olduğunu düşünüyor.Mihawk bu seride analizleri en keskin olan adam.Boş beleş hareketlerde bulunacak boyundan büyük işlere girecek son kişi.

Beyazsakal arasındaki farkı görmekte ne gibi sakınca var.... Ben o kısmı çözemedim...

Adam diyor ki Beyazsakal benden güçlü, ama ne kadar güçlü bu farkı görmek istiyorum. Sende diyorsun ki bu farkı ölçecek kadar bile güçlü değil.

Amiraller ve diğer Yonko'lar bunu söylemez, çünkü biliyorlar ki fark yüksek değil. Mihawk aynı bir fan gibi, o adam çok aşmış bakalım ben onun ne kadar uzandayım diyen uzaktan bir takipçi gibi arada uçurumlar var. Beyazsakal'ın sağ kolu olmayan Vista bile Mihawk ile denk dövüşebiliyor.
Eğer amiral gücünde bile değilsen aradaki farkı görmene gerek olmadığı için.Öyle bir durumda gider amirallerle arandaki farkı ölçersin yada sağ kollar ne kadar güçlüymüş dersin gidip en güçlü adamla ölçmezsin.Amiral bile etmiyorsan da boşa saldırıp risk almazsın.O kadar güçsüzken imparatorun hışmını üzerine çekmek istemezsin.Arada uçurum olduğunu biliyorsan eğer bunun merak edilecek bir tarafı yoktur.Besbelli Mihawk çok güçlü birisi olduğunu kendisi de biliyor.Bu adamda en güçlüsü ünvanına sahipse eğer aradaki o farkı merak ediyor.Amirallerle zaten ölçemezdi diyebilirsin şimdi.Evet olamazdı aynı taraftalar hükümete karşı gelmiş olurdu.

Ama misal bir Marco'ya aynısını yapabilirdi ama yapmadı kaptanına yaptı.Çünkü aradaki farkı görmesi gereken biri varsa o Marco'dur.Beyazsakala saldırdığı gibi Marco Mihawk'a saldırıp görsün aralarındaki farkı.Aşağı olan muhtemelen o çünkü.Vista gönderme muhabbetine hiç girmiyorum.Sende biliyorsun ki bu adam en güçlü kesişi Vista'ya yollasa Vista moleküllerine ayrılır.Ancak güç üzerine dövüşmüyor kılıç ustası onurunu gözeterek yetenek düellosu atıyor.

Amiraller ''dur şunla bir güç farkımı ölçeyim'' diyor mu? Demiyor. Adamlar wb ye aşık atabileceklerini biliyorlar. Aokiji de, Akainu da yakın mesefeden direkt girişebilmiş olan tipler. Öyle 200 metreden slash atmakla olmuyor o iş.
Amiraller de beyazsakaldan güçsüz olduklarını çok iyi biliyorlar.Fakat Mihawk gibi uzaktan saldırıp farkı ölçme sonra da dövüşmeme gibi bir lüksleri yok.Aslında fark ölçme gibi bir lüksleri de yok.Direk beyazsakalı yakın mesafeden bitirmeye oynuyorlar.Kizaru en iyi saldırılarından biriyle yakından hemen saldırıyor.Kuzan açık arayıp indirmeye oynuyor farkı görmeye değil.Farkı zaten o esnada görebilirsin.Denk güçte olan adam bisentosuna sarılıp şekilden şekile girmez bu yöntemlere başvurmaz.

Mihawk ise savaştaki her lord gibi özgür.İstese beyazsakala da saldırmazdı.Kimseye saldırmaya da bilirdi Hancock gibi takılabilirdi mesela savaşta.O da canının istediğini yaptı gerçi.Okama kesti lord ile uğraşmadı Luffyi hedef aldı.Yani lordlar bu konuda çok özgürdü sadece orada bulunma sorumlulukları vardı amiral gibi ağır sorumlulukları yoktu.

En iyi haki kullanıcısı bütün haki kullanıcılarını yener mi diyip en iyi kılıç ustası her kılıç kullanını yenemez gibi saçma yorumlar atan var.

Haki sade bir güç unsurudur yani dayanıklılık-hız gibi bir güç unsuru.

Kılıç ustalığı ise güç unsurundan da öte haki-fuziksel güç vs. ile geliştirilen bir dövüş tarzı.

Zoro gidip ağırlık kaldırıyor bunu kaslı gözükeyim diye yapmıyor hem daha dayanıklı olayım hem saldırı gücüm artsın diye yapıyor.

Kaku meyve yiyor fiziksel olarak gelişiyor yine saldırı gücü artsın diye.

Zoro haki öğreniyor ve rakibinden hakisi üstün olduğu sürece onu kesebileceğini söylüyor.

Yani haki ve fiziksel güç gibi unsurlar kılıç ustalığını geliştirmek için bir araçtır.

Dünyanın en iyi haki sahibi fiziksel olarak berbat ise en güçlü olmayabilir.
Ama en iyi kılıç ustası bütün güç unsurlarından belli bir seviyede olduğundan en iyidir.

Son düzenleme:
O zaman bütün olarak Mihawk > Shanks olarak kabul etmen lazım. Benim gördüğüm meyesiz Ishoo ile kıyaslıyorsun.
O kısmı anlamadım.
Mantıken Mihawk>Şenks olması lazım ünvandan gidersek.Mf deki gösterdiği daha doğrusu gösteremediği gücününe bakınca da bu adam şenks etmez diyor adamlar.Tartışmalar da bu yüzden okuyor zaten.

Issho konusunda ise Mihawkın ünvanı 2 yıl öncesi için gösterildi.İki yıllık zamanda Mihawkı geçmiş kişiler olabilir.Buna örnek olarak da iki yıllık arada meyve yemiş isshoyu örnek gösterdim.2 yıl önce güç olarak Mihawka yakın ise şimdi meyve faktorü ile geçmiş olabilir diyorum.Kabul edersin ki meyve haki ve dorukiden bağımsız bir güç getiriyor kullanan kişiye.

Mihawk vistaya tek atar da denmiş ya la.

Bu laftan sonra tartışmaya gerek yok.
Bence de yok. Cevap alamadım zira. Alacağımı da sanmıyorum.
Hiç kıvırmayın. Seride Mihawk'ı hedefleyen Zoro ve bunun üstüne Mihawk'ın sözüyle onu bile geçmekten daha zor Luffy'nin hedeflediği konum. Yani neye göre Zoro da Roger' ı aşıyor kardeşim? Bu kadar da olmaz yani.
Bu bir beklenti meselesi. Tartıştığımız konuya bir etkisi yok. Kıvırmakla ne alakası var onu anlamadım? Ne konuda kıvırdığımı yazarsan sevinirim. :)

Tartıştığımız konunun Zoro ile alakası yok. Dip not olarak eklediğim bir şey. O kadar argüman sundum, sorular sordum, hiçbirine cevap veremeyip dip not olarak düştüğüm bir şey üzerinden devam etmek çok akıllıca bir hamle. Sorularıma cevap verilene kadar tartışmayı bırakıyorum bu konuda. İyi forumlar herkese.

Mantıken Mihawk>Şenks olması lazım ünvandan gidersek.Mf deki gösterdiği daha doğrusu gösteremediği gücününe bakınca da bu adam şenks etmez diyor adamlar.Tartışmalar da bu yüzden okuyor zaten.

Issho konusunda ise Mihawkın ünvanı 2 yıl öncesi için gösterildi.İki yıllık zamanda Mihawkı geçmiş kişiler olabilir.Buna örnek olarak da iki yıllık arada meyve yemiş isshoyu örnek gösterdim.2 yıl önce güç olarak Mihawka yakın ise şimdi meyve faktorü ile geçmiş olabilir diyorum.Kabul edersin ki meyve haki ve dorukiden bağımsız bir güç getiriyor kullanan kişiye.

Mihawk vistaya tek atar da denmiş ya la.
Meyve konusunda da emin değilim ama diğerlerinden daha mantıklı.
Misal Kaku meyve yiyor ama hala kılıç ustası. Burda biraz da meyvenin gücü önemli. Kaku fiziksel gücünü arttırdı misal.

Ishoo basınç uyguladığından kılıç ustası olmaktan çıkabilir. Ama aklımada şu geliyor. Kaku kılıç ustalığının dışında tekkai-shigan vs. teknikler uyguladı hatta meyvesi sayesinde uzun boynuyla saldırdı.
Yani böyle bir örnek varken bu kadar kolay kılıç ustası olmaktan çıkar mı emin olamıyorum.

Kid'in elindeki pıçaklar veya Dofi'nin yanındaki silah gibi süs yada son vuruş havası için saklamıyor kılıcı.

Tabi meyve sayılsa bile senin mantıkla gidersek Ishoo meyve yedikten sonra karşılaşmadığından ünvan hala ondadır.

Meyve konusunda da emin değilim ama diğerlerinden daha mantıklı.
Misal Kaku meyve yiyor ama hala kılıç ustası. Burda biraz da meyvenin gücü önemli. Kaku fiziksel gücünü arttırdı misal.

Ishoo basınç uyguladığından kılıç ustası olmaktan çıkabilir. Ama aklımada şu geliyor. Kaku kılıç ustalığının dışında tekkai-shigan vs. teknikler uyguladı hatta meyvesi sayesinde uzun boynuyla saldırdı.
Yani böyle bir örnek varken bu kadar kolay kılıç ustası olmaktan çıkar mı emin olamıyorum.

Tabi meyve sayılsa bile senin mantıkla gidersek Ishoo meyve yedikten sonra karşılaşmadığından ünvan hala ondadır.
Meyve yemek bana göre birisini kılıç ustası olmaktan çıkartmaz.Hem neden çıkartsın ki.Saçma olur o şekilde.Hani serideki en baba kılıç ustasi,kılıcın yoluna tapan Zoro Cabajiyi kılıç ustası olarak kabul ediyordu mesela.Adam topaç falan fırlatıyor sen düşün.

Ünvandan değil güç bağlamında diyorum.Gerçi Mihawkı hiç görmedik zaman atlaması sonrasi.

71 sayfada yazdıklarımı çürütmeye yönelik iki tane mesaj yok. Yazdığım o kadar maddeden şunda haklısın yanda şunda haksızsın diyen de yok. Herkes sokak stili, Allah ne verdiyse, kaş göz (manga, argüman) demeden girişmiş meseleye :alkis:Bileydim açmazdım nan :artiz:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık