Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Mihawk Elması Kesebilir mi?

Daz Bones, kendi çelik bedenini kesen Zoro'ya sıradaki hedefin elmas mı diye soruyor ve Zoro'nun cevabı ise bunun boşa uğraş olacağı.

Ve Zoro bu sözü hedefi en iyi kılıç ustası olan Mihawk'ı geçmek olduğu halde söylüyor

Elması kesemez diyorum bu yüzden.
Bu söz ne kadar değerli olabilir tereddütte kalıyorum. O zamanki Zoro dünya hakkında hiçbir şey bilmiyordu. Muhtemelen bu karşılaşma öncesi demir kesmeyi bile imkansız görürdü. Fakat haki sisteme dahil olduktan sonra pek çok şey mümkün oldu.

Bu elmas kesme muhabbetinde önemli olan elmasın boyutu, diğer pek çok şey gibi. Diş minesi için en sert maddelerden biri denir fakat bazen beklenmedik anda kırılır ya da örümcek ağı demirden daha serttir fakat rahatça kopartılır zira inceciktir. Dolayısıyla elmas derken ne kadar kalın bir elmastan bahsediyoruz?
Jozu'dan bahsedersek bence kesilmesi mümkün.

Luffy'den korkuyor? Nerede? Atar mısın bana bu sahneyi mangada?
WB'den korkmayan adam Luffy'den korkacak. Fazla animenin etkisinde kalmışsın.

Croc saçma kaybettirildi. Bunu da zaten Mangaka düzelttirme çabası içine girdi sonradan yaptıklarıyla. 2. nokta tekmeyi atan Dof değil, Kancayla saldıran Croc. Yorumlarından anladığım kadarıyla animeyi izleyerek yorumluyorsun. Mangaya bakmanı tavsiye ederim...
Mangayı defalarca okudum. Animeye bakmakta yanlış bir durum değil bunun yanında. Luffy in üstünde su damlaları olduğu için tedirgin olduğu bariz.

Mangayı defalarca okudum. Animeye bakmakta yanlış bir durum değil bunun yanında. Luffy in üstünde su damlaları olduğu için tedirgin olduğu bariz.
Nereden anladın diyorum işte onu. Hangi cümlesinden ya da hareketinden. Bak ben sana korkmanın ne demek olduğunu atayım.
Hani MF de WB ve Akainu'ya dümdüz dalan biri için korktu demek de ne bileyim, neresinden baksan mantıksız.

korktu demek biraz yanlış olabilir. Ancak suyun zayıf yanı oldugunun bilinmemesi veya uğraşıp riske girmemek için duruyor. kendiside söylüyor anlaşmanın bana kalan kısmını yaptım diye.yani bu saatten sonra istedğimi yapmaya hakkım var diyor. açıkcası mangada ayrı bir panel çizilmiş animedede luffynın su damlalarına zoom yapılıyor. yani croco nun tedirgin olduğu bariz. korkmak kelmiesi biraz yanlış olabilir haklısın o konuda.

korktu demek biraz yanlış olabilir. Ancak suyun zayıf yanı oldugunun bilinmemesi veya uğraşıp riske girmemek için duruyor. kendiside söylüyor anlaşmanın bana kalan kısmını yaptım diye.yani bu saatten sonra istedğimi yapmaya hakkım var diyor. açıkcası mangada ayrı bir panel çizilmiş animedede luffynın su damlalarına zoom yapılıyor. yani croco nun tedirgin olduğu bariz. korkmak kelmiesi biraz yanlış olabilir haklısın o konuda.
Bak Croc ondan sonra saldırmaya devam ediyor. Sonra Jozu falan geliyor...

Anlaşma olayının arka yüzüne de ID de bakabilirsin, olayı daha iyi anlarsın.
ID'de Luffy'ler 6. katta mahsur kalıyor. Croc da diyor ki ''Beni salın bu tavanda koca bir delik açayım'' Ivankov da diyor ki Luffy'e ''Eğer Marineford'a gitmek istiyorsan onu serbest bırakmalıyız'' Luffy-Jinbe-Croc- Ivankov falan Marineforda kadar beraber hareket etmek için birleşiyorlar. MF'ye geldiklerinde ise anlaşma diye bir şey kalmıyor.

Croc saldırıyor Luffy de engel oluyor. Sahneye bakarsa Croc'a engel olduğu sahnede koluna vuruyor. Yani Luffy'nin hakisi yok o su damlacıkları olayı da ''Bu sayede vurabildi'' manasında gösteriliyor yani senin dediğin gibi ''Su damlacıklarını gösterdi, bu adam çekindi'' manasında değil. Öyle olsa yüz ifadesi, kelimeler oalrak bunu belirtirdi mangaka yukarıda ''Doflamingo'' oalyında gördüğümüz gibi. Croc zaten MF de Luffy'nin karşısında duramayacağı kişilere engel oldu, onlara saldırdı vb. Yani dediğim gibi WB'den, Akainu'dan çekinmeyen biri Luffy'den çekinmez veya korkmaz. Su olayı adamın antisi ama WB'nin meyvesi ve hakisi, Akainu'nun meyvesi gibi faktörler varken su çok boş bir şey olarak kalıyor.

Yani bu şeytan meyvesi işin içine girerse kesebilir mi haki ile tartışılır ama elması kesebileceğini sanmıyorum daz bonesin zoroya dediği elmas kesme olayı Zoro ws mihawkta Zoronun kazandığı zaman olacak bir durum olduğunu düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık