Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Mihawk Elması Kesebilir mi?

Öncelikle Merhaba, bu benim ilk teori yazışım o yüzden hatalarım olursa kusura bakmayın şimdiden.

Gelelim konuya.
Herkesin bildiği gibi Mihawk ''MF'' arcın da , WB ile seviyemi ölçmek istiyorum deyip bir saldırıda bulunmuştu. Bu saldırı Jozu tarafından durdulunca bende dahil bir çok kişide ''Mihawk elması kesemiyor herhalde'' algısı oluşmuştu. Peki olay gerçekten öyle mi ? Biraz kendimden birazda sağdan soldan derlediğim karma teorimi sizinle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle birazcık geçmiş sayılara gidelim. Zoro ile Daz Bones dövüşünde Zoro başlarda Daz Bones'i yani çeliği kesemiyordu. Dövüşün sonunda ise hocasının sözlerinin yardımıyla bir aydınlanma geçirerek çeliği kesebilir kapasiteye gelmişti. Şimdi bunun Mihawk olayıyla ne alakası var diyeceksiniz doğal olarak. Alakası şu. Resimde de göründüğü gibi Zoro ''Benim kılıcım irademi anladı'' gibi bir cümle kuruyor.
Bu cümlenin ardından yaprağa kılıcını sallıyor ve yaprak zarar görmüyor. Yapraktan sonra taşa salladığında onu ikiye bölüyor. Buradaki iradeden kastı ''neyi kesmek istediği anlamak'' olarak yorumladım ben. Çeliği kesmek isterse çeliği bile kesiyor ama bir şeyi kesmek istemezse bir yaprağı bile kesemiyor.

Şimdi gelelim Mihawk'ın WB ye yaptığı saldırıya. Mihawk saldırıyı yaparken ''Wb ile aramdaki farkı ölçmek istiyorum'' deyip saldırısını yapmıştı. İsteği elması kesmek değil WB'yi kesmekti. O yüzden saldırısı Jozuya hasar veremedi.

Keza dövüşün ortasında MF'de Daz Bones ile ilk karşılaşmasında Daz Bones'i kesememişti. Çünkü amacı ya da isteği onu kesmek değil lastik olan Luffy'i kesmekti.
Mihawk gerçekten de haki bilmeyen Zoro'nun kestiği adamı kesemiycek kadar güçsüz mü? Sanmıyorum

Bu tarz örneklerden bir tane daha vermek gerekirse. Luffy'nin haki bilmeyen zamanlarında kırdığı Crocodile'ın kancasının ucu, Mihawk'ın kılıcıyla çarpıştığında hiç bir şey olmamıştı. Çünkü onu kesmek istemiyordu.
Croco'nun kancası Mihawk için fazla mı sert yoksa? Yorumu size bırakıyorum.

Şuana kadarki her şeyi toparlamak ve kısa bir cevap vermek gerekirse: Evet Mihawk isterse elması kesebilir. Hatta serideki konumunu da düşünürsek istediği her şeyi kesebilir keza istemediği hiçbir şeyi de kesemez.

Biraz kısa oldu. Açıkcası tam olarak ne yazsam, nasıl anlatsam bilemedim ama yeterince açıklayıcı olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:
Adam daha vista'yı kesemiyor, ne elması? :S

zoro'nun son rakibi olacaksa bir zahmet kesebilsin.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık