Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Mihawk Elması Kesebilir mi?

Kaido'nun kendisi Luffy'den Red Roc'u yediği zaman benimle baş edebilecek kişilerin sayısı bir elin parmaklarını geçmez dediğinde. Roger, Shirohige, Xebec, Shanks ve Oden'in siluetleri göründü. Bu adamın gördüğü bu 5 adamın içinde sadece Oden ile ciddi kapışması oldu. Shanks'la kısa süren bir atışması olduğunu biliyoruz. Ne Mihawk'ın ne de amirallerin hiçbirini saymadı dikkatini çekerim. Korsanlardan da bahsetmedi ayrıca. Benimle baş edebilecek kişilerin sayısı dedi. Buradan bile Shanks'ın seviyesi ortaya çıkıyor ama inatla Mihawk demeye devam ediyorlar anlamak mümkün değil.
Orada Garp gibi bir azmanda yoktu. Sengoku gibi eski bir filo amiralide yoktu. Mihawk'ın zaten Kaido ile işi olmaz. Orada gözükmemesi Mihawk'a bir eksi değil.

elması keser bence aşırı hypenmış bir karakter şahingöz,ama diğer taraftan zoro seri sonunda dünyanın en büyük kılıç ustası olacaksa ve japon hikayelerinde geçen swordsaint'e ulaşacaksa tabi ki doğal rakipleri hawkeye ve issho'yu geçmeli.bu da savaş olmasa bile bir itemin kesişi olabilir. burdaki en mantıklı madde ise elmas tabi

Şaka yaptığını varsayıyorum. Mihawk'ı, Shanks ile aynı kefeye koymak hiç de doğru değil. Dünyanın en güçlü kılıç ustası diyorlar ama bu ünvan neye göre verilmiş. Yonkou'lara gücüne göre imparatorluk veriyorlar. Yani bir korsansan ve ne kadar güçlüysen konumun o kadar özel olur. Mihawk'ın zayıf olmasını kimse düşünmüyor zaten ama bir Yonkou gücüne yakın olması da mümkün değil bence. En iyi ihtimal bir amiral seviyesidir. Shanks'ın düello zamanları imparatorluğundan öncesine dayanıyor muhtemelen. Hatta Luffy'den bahsetmiş Mihawk'a. Dostlukları uzun zaman öncesine dayanıyor, Shanks kolunu 10 sene önce kaybetti (Zaman atlaması öncesi sahneden bahsediyorum) muhtemelen Shanks'ın kılıç ustalığı kolunu kaybetmesinden öncesine daynıyor olması lazım. Mihawk tek kollu birine karşı mücadele etmek istemiyorum dediğine göre 10 yıldır da mücadele etmemiş olmaları muhtemeldir. Mihawk'la Shanks'ı aynı kefeye koymak bana hiç mantıklı gelmiyor. Sen, Shanks'tan da güçlüdür diyorsun bir de. Shanks'tan güçlüyse Zoro Mihawk'ı geçecekse otomatikmen Zoro'yu, Korsan Kral edeceksiniz biraz daha gayret ederseniz.

Ayrıca Zoro, devasa Pica'yı kesti, Mihawk'ın buz dağını kesmesi çok abartılan bir mevzu. Law'da koca dağı kesti. Luffy, bir yumruğuyla Dressrosa'nın altını üstüne getirdi. Mihawk'ın slashları abartılıyor halen. Kılıç ustaları için slash atmak büyük boyutlarda kesikler açmak zor bir şey değil. Şu Mihawk'ı şişirme geleneğinden bir vazgeçin.
Şaka yapmıyorum bunu gösteren birçok kanıt mevcut. En azından mihawkın yaptıkları shanskın yaptıklarından daha fazla .

Wb tümen komutanlarından Thacht Ace ne demisti? Eğer bir yonkou olmak istiyorsan en az shanks kadar güçlü olmalısın. Bunun yanında en dengeli tayfa kızıl saç korsanları ve bu da kişilerin birbirlerine yakın güçte olduklarını gösteriyor. Yani Quenn , king ile kaido arasındaki fark gibi değil beckman ve shanks arasındaki fark.
Bu da Shanksın diğerlerinden zayıf olduğunu doğruluyor.

Dünyanın en güçlü kılıç ustası unvanı almış olmasının bir çok nedeni olabilir buna diyecek bir lafım yok ancak , mihawk luffy hakkında konuşmak için shanksın olduğu adaya gittiğinde wb gibi birinden bile korkmayan adamlar mihawkı görünce kaçacak yer aradı resmen. Buda mihawkın gerçekten güçlü olduğunu gösteriyor.

Oldu ki mihawk.bu unvanı aldığında shanks ile aynı güçte veya zayıf olsun. Tek gelişen shanks değil bu süre zarfında mihawk ta gelişmiş olabilir.

Toplam güç olarak mihawk kesinlikle bir yonkou ile eşit olamaz ancak 1vs1 de işler çok farklı ilerleyebilir.

Şimdi kaido bana karşı savaşabilecek bir avuç insan var dediğinde shanksın silüeti vardı ancak bu Shanksın güçlü olduğunu göstermez çünkü Garp , Rayleigh , sengoku gibi insanlar da azımsanacak bir güce sahip değiller. Kendisiyle daha önce savaşmış kişilerin silüetiydi.

Mihawkın shankstan güçlü veya zayıf olduğunu ikimizde kanıtlayamayız.

Ancak mihawkın gücünü gösteren saldırılar gördük bunun yanında tek kolunu kaybetmiş bir yonkou varken mihawkın güçlü olduğunu düşünmemiz saçma olmamalı.

Zoro yu da korsanlar kralı yapacağımız falan yok. Adamın en güçlü olmak gibi bir amacı bile yok. Sadece en iyi kılıç ustası olmak istiyor.
Korsanalr kralı güç ile olunan birşey değil.

Mesala bana göre Wb kesinlikle rogerden daha güçlü. Ama korsanlar kralı olmadı.
Olabilir miydi? Neden olmasın.

Yani sadece kendi düşüncemi söyledim ve bunu destekleyen şeylere sahibim bu kadar sinirlendin ki sen ?

Orada Garp gibi bir azmanda yoktu. Sengoku gibi eski bir filo amiralide yoktu. Mihawk'ın zaten Kaido ile işi olmaz. Orada gözükmemesi Mihawk'a bir eksi değil.
Kaido serinin zirve isimlerinden bahsetti ama fatk ettiysen. Garp'ı niye saymadı acaba bende merak ettim acaba biraz fazla mı abartıldı Garp ve Sengoku. Mihawk'ın işi olmaz derken. Kendinden önceki en güçlü kılıç ustasının ismi orada varsa Mihawk'ın da olması gerekirdi ya da gerekmeyecek kadar zayıf mı?

Kaido serinin zirve isimlerinden bahsetti ama fatk ettiysen. Garp'ı niye saymadı acaba bende merak ettim acaba biraz fazla mı abartıldı Garp ve Sengoku. Mihawk'ın işi olmaz derken. Kendinden önceki en güçlü kılıç ustasının ismi orada varsa Mihawk'ın da olması gerekirdi ya da gerekmeyecek kadar zayıf mı?
Büyük ihtimal kendisiyle savaşmış ya da gücünü gördüğü korsanlardan bahsetti. Yoksa Garp'ın, Oden'den güçsüz olma ihtimali bile yok. Mihawk ve Kaido'nun herhangi bir şekilde dövüştüğünü sanmıyorum açıkçası. Onu düşünmemiş olması normal.

Hayır, kendisiyle etkileşimi olan insanlardan bahsetti. Xebec eski kaptanı, WB eski abisi; Roger, Shanks ve Oden ile de dövüştü eskiden. Mihawk ile hiçbir etkileşimi yok. Rox savaşında Garp ile de direkt dövüşü olmamış demek ki. Kaido miçoydu zaten. Buradan Mihawk'a değer biçemezsin. Ayrıca kral hakisi olsa görürdük demen çok saçma bir şey. Kral hakisinin bayıltma veya hayvan kaçırma dışında işlevi olduğunu Mihawk'ın hiçbiri ciddi olmayan savaşlarından 500 bölüm sonra görüyoruz.

Büyük ihtimal kendisiyle savaşmış ya da gücünü gördüğü korsanlardan bahsetti. Yoksa Garp'ın, Oden'den güçsüz olma ihtimali bile yok. Mihawk ve Kaido'nun herhangi bir şekilde dövüştüğünü sanmıyorum açıkçası. Onu düşünmemiş olması normal.
Bu durumda Shanks'ın ve Oden'in Big Mom'dan güçlü olduğu anlamı mı çıkıyor. Ayrıca denizciler tarafından 7-8 defa yakalanmış, kim nasıl yakaladı ki hiçbir hasar olmadığını düşünürsek çok da bir hasar veremedikleri anlaşılıyor. O zaman zarfında Kaido'yla kim mücadele etmiş olabilir de Kaido ismini bile anmamış. Mücadele ettiği denizciler muhakkak var. Bu konu daha çok tartışma götürür.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık