Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Meyvesiz Luffy'nin Güç Seviyesi

Luffy'nin şuanda meyvesi olmasa gücü hangi seviyedir?

• Kullanılan toplam oy
    346
İşte Pica'ya onu yapabilmek için anormal bir fiziksel güç lazım. Eşik değeri gibi. Meyvesi olmasa ben Dof'a bile şans vermem mesela. Dof'un fiziksel gücü az mı peki? Elbette hayır köpek gibi güçlü ama düz tekmeyle Pica'yı devirmek için daha da güçlü olmak gerekiyor. Bu durum Luffy'yi zayıf göstermez.
Dof meyvesiz tüm tayfasını ezer. K. hakisi ile Pica'yı bulur, içinden geçer. Vergo'nun bile Pica'ya karşı şansı var. Lufy meyvesiz güçsüz değil ama çok işlevsiz. Meyvesiz kendi hızını hiç mi artırmaz, çalışmaz. Sanji gibi 2-3 tekniği olsa fena olmazdı.

Ben cidden bir şey anlamadım. Çok tartışma döndü bu forumda, bu konudaki kadar şaşırdığım olmadı.

Luffy hızını arttırmak için G 2 açtı. Saldırı hızlanınca güçleniyor aynı zamanda. Sonra daha güçlü, daha büyük alan gerektiren saldırılar yapabilmek için G 3 açtı. En sonunda ikisi de yetersiz kalınca kendisine komple seviye atlatan G 4'ü açtı.

Sürekli aldığı darbelerden örnek veriliyor. İyi de, hakili bir adam vurduğu zaman meyvesi olsa da aynı darbeyi yiyecek zaten.

Bana Luffy'nin meyvesini kullanmadan yaptığı, yapabileceği saldırıları anlatır mısınız? Ve bu saldırıları hangi seviyedeki adamlar yiyecek, ne kadar etkilenecekler vs.

Mesela meyvesi olmayan bir Luffy, Pica'yı yenebilir mi?

Yenebileceğine inanan varsa sadece şaşırıyorum.

Sanki Luffy'den değil, Saitama'dan bahsediyoruz.

Meyvesiz Luffy şimdiki Zoro seviyesindeyse, G 4 Luffy hakisi tükenene kadar kaç tane Zoro indirir acaba? Hesap edemedim.:oops:
G2 hızını artırmak için g3'de dediğin gibi. Ama anlaşılmayan g2 ve g3'ün kimlere ve neye karşı yetersiz kaldığı. Bu g2 ve g3'ün yine Dof, Cracker ve Kata gibi meyve kullanımı üst düzey ve hakileri de yine iyi olan adamlara karşı yetersiz kaldığı kabul ediliyor.

G2 ve G3'den illa herkese tek atacak gibi bir beklenti var. Ve yine düz haliyle herkese tek atması bekleniyor. Neden mesela düz yumrukla Chinjao'yu teklemedi gibi şeyler söyleniyor. Tekleyemediği için güçsüz görülüyor. Luffy'nin normal haliyle kendini sınırlarına kadar zorlandığını görmedik. Neden böyle bir çıkarım yapılıyor? G2 - G3 ile kolayca yeneceğini birini normal haliyle daha fazla zorlanarak yener ama bu yine kendine göre bir zorlanmadır. Neden kendini zorlasın? Kendini zorlamaması aciz olduğunu mu gösteriyor? Eee o zaman WB ve diğer tüm meyve kullanıcılarının hepsi aciz. Hiçbiri düz yumruk ile başkalarını yenmeye çalışmıyor. Hatta en acizleri WB. Adamın deprem yumruğundan başka hiçbir şey kullandığını görmedik. Hatta deprem yumruğunu kullandığı halde Teach ve onun ekibini iki sene önce tekleyemedi WB eziktir demek bu arkadaşların yaptığı.

Anlatılmaya çalışılan bu. Luffy iki sene öncesinde var olan tüm tekniklerini sonuna kadar zorlayıp savaşıyordu. Crocodile ile bildiğin sokak dövüşü yaptılar. Düz yumruklar tekmeler havada uçuşuyordu. Ama neden daha güçlüsü varken düz vuruşlarını yapsın? WB öyle mi yapıyordu? Aaa dur bu adam güçsüz buna düz yumruk vurayım mı dedi? Yok.

Bu 20 yıllık bir seri. Luffy'nin şu ana kadar bir sürü tekniği olmuş. Adam hepsini yedirmeye çalışıyor seriye. Bu WB yada diğer karakterler gibi belli bir zamanı kapsamıyor. WB önüne gelene deprem vurmuş. Peki bu adam hayatı boyunca sadece bu tekniği mi kullanmış? Luffy gibi onun serisini izleseydik bu sefer onun da bu şekilde sırasıyla güç artışı gösteren tekniklerini görecektik.

Luffy'i hiç tanımayalım. 40 yaşında Luffy gelsin. Sadece lastik adam olduğunu bilelim. Bir anda g4'e girip önüne çıkana kong gun vursun. King Kong vursun. Bunun WB ya da diğer karakterleri işlenişinden hiçbir farkı yok.

Luffy'nin meyvesini kullanmadan yaptığı yapabileceği saldırı söyleyemeyiz çünkü adam 7 yaşından beri onu kullanıyor. Sadece belli başlı teknikleri direk yapardı. Düz yumruk atardı. Bir de gatling yapardı. Bunlarla da ölümüne savaşırdı. Pica'yı yenemeyebilirdi. Ama bu bir avantaj dezavantaj durumu. Ama Pica'yı yenebilecek birine karşı daha iyi savaşırdı. Örneğin Zoro'ya karşı.

Diğer taraftan böyle düz savaşıpta etki alanı bakımından zayıf bırakılmış adam yok. Garp düz yumrukla dağ parçalamış. Belki de rokushiki teknikleriyle. Rayleig de ışınlar felan atıyor. Ama harbi biz Rayleigh'den hiç alan saldırısı görmedik.:D

Dof meyvesiz tüm tayfasını ezer. K. hakisi ile Pica'yı bulur, içinden geçer. Vergo'nun bile Pica'ya karşı şansı var. Lufy meyvesiz güçsüz değil ama çok işlevsiz. Meyvesiz kendi hızını hiç mi artırmaz, çalışmaz. Sanji gibi 2-3 tekniği olsa fena olmazdı.
Vergo'nun bile demene gerek yok Vergo zaten Pica'yı yener. Yer tespiti yaptığında geppo ile gerçek vücuduna ulaşabilir. Yer tespiti mesele değil yani. Onu Luffy de yapar. Önemli olan o vücuda ulaşabilmektir. Dof'a meyvesiz haliyle tüm tayfasını ezdiriyorsan bırak da ben de it gibi zorlansa da alır diyeyim.

İşte Pica'ya onu yapabilmek için anormal bir fiziksel güç lazım. Eşik değeri gibi. Meyvesi olmasa ben Dof'a bile şans vermem mesela. Dof'un fiziksel gücü az mı peki? Elbette hayır köpek gibi güçlü ama düz tekmeyle Pica'yı devirmek için daha da güçlü olmak gerekiyor. Bu durum Luffy'yi zayıf göstermez.
Anormal bir fiziksel güç gerekmiyor. G 2 bile yeterli Pica için. G 2 Luffy anormal bir güçte mi? Hayır.

G2 hızını artırmak için g3'de dediğin gibi. Ama anlaşılmayan g2 ve g3'ün kimlere ve neye karşı yetersiz kaldığı. Bu g2 ve g3'ün yine Dof, Cracker ve Kata gibi meyve kullanımı üst düzey ve hakileri de yine iyi olan adamlara karşı yetersiz kaldığı kabul ediliyor.

G2 ve G3'den illa herkese tek atacak gibi bir beklenti var. Ve yine düz haliyle herkese tek atması bekleniyor. Neden mesela düz yumrukla Chinjao'yu teklemedi gibi şeyler söyleniyor. Tekleyemediği için güçsüz görülüyor. Luffy'nin normal haliyle kendini sınırlarına kadar zorlandığını görmedik. Neden böyle bir çıkarım yapılıyor? G2 - G3 ile kolayca yeneceğini birini normal haliyle daha fazla zorlanarak yener ama bu yine kendine göre bir zorlanmadır. Neden kendini zorlasın? Kendini zorlamaması aciz olduğunu mu gösteriyor? Eee o zaman WB ve diğer tüm meyve kullanıcılarının hepsi aciz. Hiçbiri düz yumruk ile başkalarını yenmeye çalışmıyor. Hatta en acizleri WB. Adamın deprem yumruğundan başka hiçbir şey kullandığını görmedik. Hatta deprem yumruğunu kullandığı halde Teach ve onun ekibini iki sene önce tekleyemedi WB eziktir demek bu arkadaşların yaptığı.

Anlatılmaya çalışılan bu. Luffy iki sene öncesinde var olan tüm tekniklerini sonuna kadar zorlayıp savaşıyordu. Crocodile ile bildiğin sokak dövüşü yaptılar. Düz yumruklar tekmeler havada uçuşuyordu. Ama neden daha güçlüsü varken düz vuruşlarını yapsın? WB öyle mi yapıyordu? Aaa dur bu adam güçsüz buna düz yumruk vurayım mı dedi? Yok.

Bu 20 yıllık bir seri. Luffy'nin şu ana kadar bir sürü tekniği olmuş. Adam hepsini yedirmeye çalışıyor seriye. Bu WB yada diğer karakterler gibi belli bir zamanı kapsamıyor. WB önüne gelene deprem vurmuş. Peki bu adam hayatı boyunca sadece bu tekniği mi kullanmış? Luffy gibi onun serisini izleseydik bu sefer onun da bu şekilde sırasıyla güç artışı gösteren tekniklerini görecektik.

Luffy'i hiç tanımayalım. 40 yaşında Luffy gelsin. Sadece lastik adam olduğunu bilelim. Bir anda g4'e girip önüne çıkana kong gun vursun. King Kong vursun. Bunun WB ya da diğer karakterleri işlenişinden hiçbir farkı yok.

Luffy'nin meyvesini kullanmadan yaptığı yapabileceği saldırı söyleyemeyiz çünkü adam 7 yaşından beri onu kullanıyor. Sadece belli başlı teknikleri direk yapardı. Düz yumruk atardı. Bir de gatling yapardı. Bunlarla da ölümüne savaşırdı. Pica'yı yenemeyebilirdi. Ama bu bir avantaj dezavantaj durumu. Ama Pica'yı yenebilecek birine karşı daha iyi savaşırdı. Örneğin Zoro'ya karşı.

Diğer taraftan böyle düz savaşıpta etki alanı bakımından zayıf bırakılmış adam yok. Garp düz yumrukla dağ parçalamış. Belki de rokushiki teknikleriyle. Rayleig de ışınlar felan atıyor. Ama harbi biz Rayleigh'den hiç alan saldırısı görmedik.:D
G 2 ve G 3'ün yetersizliği ile alakamız yok. Mesele meyvesiz Luffy. Luffy yetersiz olduğu için gear kullanmaya başlamadı mı zaten? Bunların amacı bu. Ben meyvesiz Luffy kimseyi yenemez demiyorum zaten. Sadece bir yerden sonra rakibe zarar bile veremez. Çünkü hızı yetersiz. Denk getirirse gücü yetersiz.

Çok basit bir soru soracağım; meyvesiz Luffy Zoro'ya denkse, G 4 Luffy kaç Zoro alır? Tahmini bir rakam verir misin. 5-10-25-50 gibi.

Denizin tadını bilmiyor derken havasını tatmamış anlamında söyledim.Luffy bir tekne turu bile yapmadan korsan olacağım ben diyen konu hakkında sıfır bilgisi olan birisi.

Luffy'e yapamaz çünkü luffyi daha zayıf olarak tasarlamış.Senin dediğinin olabilmesi için Luffyi en baştan Mom gibi çok güçlü yapması gerekirdi.O zaman da Luffy bildiğimiz karakterdeki Luffy olmazdı zaten.Güçten başı dönen Mihawk gibi kibirli bir adam olurdu maceranın anlamı kalmazdı.O yüzden lastik şart can simidi resmen.
Bunun lastik olmasıyla bir alakası yok.

Niye yapamıyor yahu? Zayıf olarak tasarladığını sen söylüyon. Adamı hem zayıf tasarlayacak hem de ilerleyebileceği bir şey vermeyecek? Eee nasıl hikaye olacak o zaman. Adam her şeyi uydurur bu seriye. İlla lastik olmasına gerek yok. Lastiğin bir özelliği yok.

@F.M. Dostoyevski

Gücünü gördüğümüz kadarına. Size göre şu an hiçbir şey göstermedi. Ben de daha gösteceği yeni ataklar olduğunu düşünüyorum.

Ona zaten katılıyoruz. Adam zaten kendisi diyor ki Luffy'nin yumruklar güçlendi diye geçiştirmeyeceğiz Kaido'nun dövüşünü. Bizzat Oda bunu zaten okuyucuya doğrudan bir değişiklik olarak hissettirmek için teknik çıkartıyor. Yoksa DB'de ki x2,x3,x50 şeklinde görsel olarak hiçbir değişiklik olmayıp aynı çizimdeki yumruğun gücünü daha farklı lanse ederdi. Biz de he aynı yumruk ama demek güçlenmiş derdik.

Ama bu konu ilk mesajtaki anlattığım şeyleri geçersiz kılmıyor.

Anormal bir fiziksel güç gerekmiyor. G 2 bile yeterli Pica için. G 2 Luffy anormal bir güçte mi? Hayır
Anlatamadım derdimi. Geppo ya da Luffy'nin bedenini uzatıp istediği yere ulaşabilmesini sağlayan bir özellik verirsen g2'ye bile gerek yok benim gözümde. Ama dümdüz bir adamsan mecburen çok çok güçlü olman gerekiyor. Ben Luffy için sıkıntı dedim çünkü Pica heykeli çok büyük. Yerini tespit etse bile oraya ulaşayım diyene kadar defalarca kez saldırıya maruz kalacak. Ama kolunu uzatabilseydi gerçek vücudun olduğu yere hızlı bir biçimde ulaşabilirdi. Ulaşabilseydi g1 yani sıradan hali de yeterli olurdu.

2 yıl sonraki Sanji.
Balon Garp'ı karıştırmayın lütfen :artiz:
Not:Hakilerinin değişmeyeceğini söylememe gerek yok sanırım.

Anlatamadım derdimi. Geppo ya da Luffy'nin bedenini uzatıp istediği yere ulaşabilmesini sağlayan bir özellik verirsen g2'ye bile gerek yok benim gözümde. Ama dümdüz bir adamsan mecburen çok çok güçlü olman gerekiyor. Ben Luffy için sıkıntı dedim çünkü Pica heykeli çok büyük. Yerini tespit etse bile oraya ulaşayım diyene kadar defalarca kez saldırıya maruz kalacak. Ama kolunu uzatabilseydi gerçek vücudun olduğu yere hızlı bir biçimde ulaşabilirdi.
Geppo gibi teknikler de ''güç'' adı altında zaten. Onların olmaması ve üstüne meyveyi de çıkarınca Luffy çok etkisiz kalıyor. Luffy'nin etkili olabilmesi için düzenlere ihtiyacı var. Bu düzenler ihtiyaçtan doğan şeyler zaten. Keyfi değil. Siz düzenleri değil, hiç meyvesi olmayan Luffy'yi Zoro seviyesi yaptınız. :D Ama sorsan ne güçlü bir saldırısı, ne aşırı bir hızı var. Bu adamın hızı yeterli olsa G 2 kullanmaz zaten.

Yeterli fiziksel gücü olan adam Pica'yı alır karşısına, ayaklardan başlar yumruklaya yumruklaya açığa çıkarır. Bunun için de dediğim gibi Garp olmaya gerek yok. G 2 Luffy bile yapabilir bunu. Ama meyvesiz Luffy yapamaz. Çünkü hakisi ve iradesi dışında bir silahı yok.

Geppo gibi teknikler de ''güç'' adı altında zaten. Onların olmaması ve üstüne meyveyi de çıkarınca Luffy çok etkisiz kalıyor. Luffy'nin etkili olabilmesi için düzenlere ihtiyacı var. Bu düzenler ihtiyaçtan doğan şeyler zaten. Keyfi değil. Siz düzenleri değil, hiç meyvesi olmayan Luffy'yi Zoro seviyesi yaptınız. :D Ama sorsan ne güçlü bir saldırısı, ne aşırı bir hızı var. Bu adamın hızı yeterli olsa G 2 kullanmaz zaten.

Yeterli fiziksel gücü olan adam Pica'yı alır karşısına, ayaklardan başlar yumruklaya yumruklaya açığa çıkarır. Bunun için de dediğim gibi Garp olmaya gerek yok. G 2 Luffy bile yapabilir bunu. Ama meyvesiz Luffy yapamaz. Çünkü hakisi ve iradesi dışında bir silahı yok.
Yav bak işte şöyle söyleyince durduk yere sinirlendirdin beni. Saatlerdir şurada yazdıklarıma bir anda sifon çekmeye kalktın. Ben ne zaman Zoro seviyesi dedim yav? O kadar yazılan çizilen şeyden bunu mu çıkardın? :S

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık