Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Marineford'daki Kol Kesme Sahnesi

Kim yaptı?

• Kullanılan toplam oy
    153
İlk sayfadaki manga sayfası sahnesinde, Luffy kolunun kesileceğini anlayıp geri çekiyor ya. Daha doğrusu kolunun kesileceğinin vizyonunu görüyor. O vizyonu Luffy kendi mi gördü yoksa Mihawk mı gösterdi diye soruluyor.
Ben mangalardaki detayları hep kaçırıyorum ha. Çok dikkatsiz okuyorum. Şimdi siz söyleyince farkettim. "Aman haağ, bah golu çehmesem çok kötü düşen ha" tarzı kendi kendine konuşuyor sanmıştım ben o sahnede. Halbuki vision varmış, sallamasyon değilmiş, cidden görmüş olacağını.

Neyse, bence Mihawk gösteriyordur. Kadraj da sürekli gözünde zaten karakterin. Şahin göz diye de her saniye gözüne zoom'lamazsın yani.

Japonların çokça sevdiği öldürme içgüdüsü ile alakalı bir durum olduğunu düşünüyorum. Gözlem hakisi ile alakalı bir durum yoktur bence veya Mihawk'ın yaptığı bir şey de yoktur. Hani Mihawk öyle güçlü bir içgüdü ile kolunu keseceğini düşünüyor ki Luffy bunu hissedip saldırmaktan vazgeçiyor.

Ya Mihawk gösterdi yada Luffy hayatında ilk kez o kadar çok korktu ki (deyimi de var ) orada bildiğin geleceği görme açtı.İki durumda da Mihawk karlı çıkıyor.Koskoca Kaido bile o kadar korkutup tek atarken geleceği görmesini sağlayamadı Luffy'nin. :D Yani kk seviyesi olduğunun bir başka kanıtı.:respect:

İyi de Luffy kaynaklı olmasa neden Luffy jet bazukayı son anda vazgeçip yere vursun ki? Mihawk ile Luffy arasına telepatik bir bağlantı varsa ve Mihawk kıyak geçtiyse bilemem :D Mihawk Luffy'nin meramına istinaden salmış zaten Luffy'yi sonrasında. Zaten seviye uçurumu var aralarında. Zamanında Zoro'yu salmasının da Zoro'nun onun önünde secde edip seni geçmem için beni eğit diye yalvardığında kabul etmesinin sebebi de Zoro'nun meramıydı. Vista ile dövüşlerini ertelemelerinin sebebi de aynı, meram. Shanks da aynı bu ilkeden ötürü Luffy'yle duygusal bir bağ kurmuştu. Mihawk da Shanks'ta aynı frekansta adamlar bu noktada bu kadar yakın arkadaş olmalarına şaşmamalı :D

Son düzenleme:
Luffy karşısındaki adamın kendini keseceğini anladı. Anlık bir refleks bu, mesela sinirlenir duvara yumruk atmak istersin ama son anda ulan elden olacaz der vazgeçersin.

Çok kafa yorulacak bir şey değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık