Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Luffy Neden One Piece İzleyicileri/Okuyucuları Tarafından Haksızlığa Uğruyor?

Luffy çizer taraflı bir güce mi sahip?

• Kullanılan toplam oy
    156
  • Anket kapatılmış .
gura değil goro, ama lastik olmasa bile bir şeyler uydurulurdu düşmanların gücü değiştirilirdi vs

Seri öyle zaten luffy kime gitse dayak yiyor
Uyanamadım heralde tam :D

Ezikten kastım bolca dayak yiyip kalkıp bir şekilde kazanması değil. Herif hükümetin en tırstığı adamın soyundan geliyor. Dedesi Garp, manevi abileri WB'nin 2. tümen komutanı ve Dragon'un sağ kolu.... Birde üstüne serinin en önemli gücü, herkesi kendi etrafında toplama özelliğini vermişsin. Tayfasında ki herkes çok özel. Korsanlar Kralı sağ kolundan haki eğitimi aldırıyorsun. Wano'ya gidip ihtiyardan haki eğitimi alıyorsun. Alıyorsun baba alıyorsun. Ee şimdi Luffy olmasında garibim Kid mi KK olsun ? ADamın önünde hiç bir engel yok ki. Torpil Zoro'nun ki, Sanji'nin ki. Bu adını koyamadığımız başka bir şey.

Çocuk ana karakter olarak tasarlandığı için zaten torpilli olmaması gibi bir durum olamaz. Bu hikayenin kaderi bu çocuğun başarılı olması üzerine yani. Hatta sadece kendisi değil tayfası ve amacına hizmet edecek diğer yandaşlar da torpilli.

Mesele bu torpil çok abartıldığı için okurken yazarın varlığını hissetmemiz. O kadar düşük ihtimaller o kadar aptalca olaylar yaşanıyor ki bazen hikayenin inandırıcılığı kalmıyor.

Uyanamadım heralde tam :D

Ezikten kastım bolca dayak yiyip kalkıp bir şekilde kazanması değil. Herif hükümetin en tırstığı adamın soyundan geliyor. Dedesi Garp, manevi abileri WB'nin 2. tümen komutanı ve Dragon'un sağ kolu.... Birde üstüne serinin en önemli gücü, herkesi kendi etrafında toplama özelliğini vermişsin. Tayfasında ki herkes çok özel. Korsanlar Kralı sağ kolundan haki eğitimi aldırıyorsun. Wano'ya gidip ihtiyardan haki eğitimi alıyorsun. Alıyorsun baba alıyorsun. Ee şimdi Luffy olmasında garibim Kid mi KK olsun ? ADamın önünde hiç bir engel yok ki. Torpil Zoro'nun ki, Sanji'nin ki. Bu adını koyamadığımız başka bir şey.
Hah, işte buna hero journey deniliyor tüm başaramamış kişilerin hikayesi atlanılıp başarmış olan kişinin hikayesini öğrenmek. Gerçi sözlük anlamları farklı ama shakespear'e göre tanımı bu bide aile bir etken değil babası güçlü diye kimse güçlü doğmaz.
örn: Rogeri baba sayarsak tayfasındaki iki çocuktan biri younko diğeri çöp
edit: D olması hikayenin daha bilmediğimiz bir parçası yani sırı açığa çıkaracak kişi bir d olmalı veya başka bir etmen vardır.

Kimsenin luffy ile derdi yok haksızlık da yok. İşleniş ile derdimiz. O konuma sokulmadan ilerleme taraftarıyız. Luffy kaido ile mücadele edecek güçte miydi ? Hayır. Bitti. Yok udon da eğitim aldı yok her dayak yediğinde güçlü geldi bunlarla sorunumuz var. Luffy sıradan ana karakter diğer serilerden farkı yok. Elbette var kahraman olmak gibi derdi yok mesela. Lakin 10 özellik var ise 8 tanesi eş. Her vs de illa ki saçmalıklar silsilesi takip ediyor. Bunun da ''ego'' ile açıklanması artık temcit pilavını geçti. Sana sorun yaratanı ortadan kaldırırsın ''emin'' olursun. Ya güçlensin öyle karşısına çıksın ya da çıkmasın ki o sinematografik çizimin üzerine gölge düşürmesin. Adam senaryoyu işliyor işliyor alttan üstten karakterleri dağıtıp topluyor gerek OP içi gerek dünyamız için toplumsal mesajlarını da veriyor lakin hop ''luffy nin tepesine su düşüyor''. Olmuyor işte bu. Benim gibi çoğu okuyucunun derdi bu. Luffy değil. Ana karakter olduğu için en göze batan o sadece...

Kimsenin luffy ile derdi yok haksızlık da yok. İşleniş ile derdimiz. O konuma sokulmadan ilerleme taraftarıyız. Luffy kaido ile mücadele edecek güçte miydi ? Hayır. Bitti. Yok udon da eğitim aldı yok her dayak yediğinde güçlü geldi bunlarla sorunumuz var. Luffy sıradan ana karakter diğer serilerden farkı yok. Elbette var kahraman olmak gibi derdi yok mesela. Lakin 10 özellik var ise 8 tanesi eş. Her vs de illa ki saçmalıklar silsilesi takip ediyor. Bunun da ''ego'' ile açıklanması artık temcit pilavını geçti. Sana sorun yaratanı ortadan kaldırırsın ''emin'' olursun. Ya güçlensin öyle karşısına çıksın ya da çıkmasın ki o sinematografik çizimin üzerine gölge düşürmesin. Adam senaryoyu işliyor işliyor alttan üstten karakterleri dağıtıp topluyor gerek OP içi gerek dünyamız için toplumsal mesajlarını da veriyor lakin hop ''luffy nin tepesine su düşüyor''. Olmuyor işte bu. Benim gibi çoğu okuyucunun derdi bu. Luffy değil. Ana karakter olduğu için en göze batan o sadece...
Okumayın hacı o zaman bu kadar derdiniz varsa. 20 sene önce olan su düşmesini örnek veriyorsun Acaba ne okuyorsunuz başka merak ettim.

Herkesin kendi popisi sonuçta, farklı fikirleri anlarım da bu başlık nedir, bu konu nedir :/ Az sayıdaki eleştiriden rahatsız olup konu açmışsınız üstelik :/

Sanki her yerde sabah akşam op ve Lufi eleştiriliyor :/ Aksine diğer eserlere yapılan yoğun ve çoğunluğun katıldığı düşmanlık op'a ve Lufi'ye yapılmıyor. Buna rağmen az sayıdaki eleştiriye karşı olan bu tahamülsüz yaklaşım nasıl bir tutuculuk ürünüdür :/ Naruto için hele Bleach için sonlara doğru, bakın abartmıyorum %95 oranında olumsuz eleştiri vardı. İyi yazanı döverlerdi. Şimdi op için yabancı olsun Türk olsun konulara bakın, olumsuz yazılar azınlıkta.

Bu kadar dar görüşlü olmayın, takmayın, bırakınız konuşsunlar.

Şu seride aldığı güçleri hak ederek alan karakterlerin başında Luffy geliyor. O yönden acayip zevk alıyorum mangayı okurken.

Bir de kimin neyi eleştirdiğine bakıyorum. OP'un genel işleyişi ile alakalı eleştirenleri ayırmak lazım. Saygı duyarım. Ama kendi sevdiği karakteri görmezden gelip sadece ''çekememezlikten'' gelip Luffy eleştirenleri görünce içimden gülmek geliyor.

Herkesin kendi popisi sonuçta, farklı fikirleri anlarım da bu başlık nedir, bu konu nedir :/ Az sayıdaki eleştiriden rahatsız olup konu açmışsınız üstelik :/

Sanki her yerde sabah akşam op ve Lufi eleştiriliyor :/ Aksine diğer eserlere yapılan yoğun ve çoğunluğun katıldığı düşmanlık op'a ve Lufi'ye yapılmıyor. Buna rağmen az sayıdaki eleştiriye karşı olan bu tahamülsüz yaklaşım nasıl bir tutuculuk ürünüdür :/ Naruto için hele Bleach için sonlara doğru, bakın abartmıyorum %95 oranında olumsuz eleştiri vardı. İyi yazanı döverlerdi. Şimdi op için yabancı olsun Türk olsun konulara bakın, olumsuz yazılar azınlıkta.

Bu kadar dar görüşlü olmayın, takmayın, bırakınız konuşsunlar.
Bu konuda sana hak vermem, birinin hakkı yeniliyorsa yeniliyordur. ölmüş birinin hakkı daha fazla yeniliyor demek bugün halen gündem de olabilen 'bizim zamanımızda ........' muhabbetlerinden hiç bir farkı yok. Ayrıca başkası konuşabiliyorsa sende konuşabilirsin sözü başşkasına bırakarak bir yere varılmaz olduğun yerden daha geriye gider içinde ukde bırakırsın.(genel olarak)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık