Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Kuzan'ın Dondurma Saldırısından Kurtulabilecek Kişiler

Kimler kurtulur?

• Kullanılan toplam oy
    104
Dediklerine katılmakla birlikte değinmek istediğim nokta kullanıcının gücüne vurgu yapmak istememdi. Mesela enelin meyvesini yemiş bir amiral luffy'de nasıl bir etki bırakırdı ? Gücünün kısılması gerekiyordu ama lastiğin gücü neden bu kadar öne çıkarken yıldırım bu kadar sönük kalıyordu asıl değinilmesi gerekilen konu bu bence. Buz gücü bir amiral de olunca sıkıntı oluyor ama garibanın birinde olsa sıkıntı olmazdı aynı enel olayında oldugu gibi. Meyve kullanıcı ile doğru orantılı bir şekilde güçlenip daha fazla etkili oluyorsa, o zaman kullancısı zayıf ise istediğin kadar inanılmaz meyve ye hiç bir anlamı yok.

Kuzanın meyvesini kötülemek için demiyorum ama bu adamı amiral yapan meyvesi değildir diye düşünüyorum ve yalnızca meyvesini kullanarak, yukarıdaki karakterleri öyle kolay donduramaz bence. Artı olarak başka bir şeylerde eklemesi gerek, buzuna haki eklemek gibi.
Logia türü meyvelerin sınırı var. Enel'in meyvesini Roger bile yese, maksimum 200 milyon volt elektrik üretebilir. Ayrıca Enel'in meyvesi Luffy hariç herkese tek attı. Öldürmüyor, kül etmiyor olsa da vurdu mu yere yatırıyor adamı.

Logia türü meyvelerin sınırı var. Enel'in meyvesini Roger bile yese, maksimum 200 milyon volt elektrik üretebilir. Ayrıca Enel'in meyvesi Luffy hariç herkese tek attı. Öldürmüyor, kül etmiyor olsa da vurdu mu yere yatırıyor adamı.
sınırı olsa bile 200 milyon volt olduğunu nereden biliyoruz ? kesin bir bilgi mi bu ? enelin meyvesini tam kapasitede kullandığını nereden biliyoruz, uyanış açsa kim bilir neler olurdu.

sınırı olsa bile 200 milyon volt olduğunu nereden biliyoruz ? kesin bir bilgi mi bu ? enelin meyvesini tam kapasitede kullandığını nereden biliyoruz, uyanış açsa kim bilir neler olurdu.
Logia türü meyveleri fiziksel güç ile geliştiremiyorsun. Serinin dinamiklerine aykırı bir durumu savunuyorsun şu anda.

Efektif h. haki kullanacaksın, meyven el verişli olacak yoksa kurtulmak çok zor. Kata, Croco tek yer mesela ama Moriah gölgesiyle yer değiştirir.
Efektif h.haki>>> Yüklendi
Meyve Durumu >>>Yüklendi, yüklenmeye devam ediyor. Meyvesiyle ısı oluşturabilen herkesin Kuzan'ın dondurmasından kurtulma şansı var. Luffy'de bu durum mevcut. O yüzden Luffy her iki güçle kurtulabilir.

Ayrıca Kata asla tek yemez. Adamın ''pişmiş mochi'' tarzı saldırıları var. Bunlarla rahat kurtulur. Croco konusunda ben de kararsızım.

h.hakinin maddesel hasar verdiğini bir tek şenkste gördük.Bir gizem olsa da o şekilde de çıkmış olabilir ama bence net olarak teller ile çıktı.Kökü bu adamda sonuçta.Saldı 4 bir yandan telleri buza.
Luffy ve Kata'da fiziksel hasar verdi h.haki çarpıştırdıklarında. Ha belki ikisinin çarpışmasının şiddetinden öyle oldu.

Doflamingo telleri değilde h.haki ile kurtulmuşsa o zaman Luffy hayda hayda kurtulur.:D
Bence h.haki ama çoğu kişiye göre meyve sayesinde, ona h. haki diyorsan Lufy de çıksın. Ama Dof'a h. haki diyor musun?
Efektif h.haki>>> Yüklendi
Meyve Durumu >>>Yüklendi, yüklenmeye devam ediyor. Meyvesiyle ısı oluşturabilen herkesin Kuzan'ın dondurmasından kurtulma şansı var. Luffy'de bu durum mevcut. O yüzden Luffy her iki güçle kurtulabilir.

Ayrıca Kata asla tek yemez. Adamın ''pişmiş mochi'' tarzı saldırıları var. Bunlarla rahat kurtulur. Croco konusunda ben de kararsızım.
Isı oluşturanları saymaya gerek duymadım. Sadece Moriah gibi vasat biri meyve avantajı ile bir şeyler yapabilir. Croco av olur ama.:D Kata pişmiş mochi için bir şeyler yapması lazım, gözünü kırpmadan yapacağını sanmıyorum. Brook'da ruhunu dışarı çıkarır, sonra ne yaparsa artık. Ceaser patlama yaparak kurtulabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık