Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kuina'nın Ölümü

Bunu forumda görmek ilginç. Benim adımın kaynağı da burası.

Ben babasının öldürdüğünü düşündüm hep. Ben gözlüklü tiplerin gözlüğünün parlamasını sevmem. Gözlük dediğin Marco'nunki gibi olur, parlamaz. Parlıyorsa o kişi kötüdür. Zoro şu an hislerin kokusunu alabiliyor, yeniden onunla buluştuğunda ona da bir çizik atacaktır. Kuina öldürüldüyse de zaten altından klasik bir kadın-erkek karşıtlığı çıkacaktır bence.

Zaten forumdaki kullanıcı adım da bunun dalgası üzerine. Downstairs >> Down D. Stairs. Bu merdivenler de "D." çünkü Kuina'yı öldürebildiler.

Ama şeyden bir şey çıkmaz bence: yüzünün örtülü olmasından. O büyük ihtimalle bir budist geleneği.

Eline sağlık güzel yazmışsın. Ölümü saçma geliyor bana. Daha düzgün bir son yazabilirdi Oda.

Hacı olası bir şey.. inanırım.. E.Oda bey neler yapmadı ki bunu yapmasın.. adam kimleri geri getirdi kimleri geri götürdü... keşke ölmese de şu kınlara yardım eden kişi kuina olsun ...

Yeni bilgiler edindim yazayım buraya.
Oda'nın 16. SBS'deki söylediklerine Kuina Ve Tashiginin isimleri kuştan geliyormuş. Küçükken okuduğu bir hikayeden esinlendiğini söylemiş.

Oda: I saw a duck fly in an anime I watched when I was little.

Çeviri: Çocukluk zamanımda izlediğim bir animede uçan bir ördek görmüştüm.

Hikayeye baktim biraz, kısaca özetleyeyim. Yaramaz ve düşüncesiz bir çocuk var. Sürekli hayvanlara kötü davranıyor. Daha sonra da bu çocuk bir periye çatıyor. Sonra da onun tarafından lanetleniyor. Lanetlendiği zaman hayvanlarla konuşup onların hislerini anlayıp iyi birine dönüşüyor. Bu sırada tanıştığı uçabilen ördek ise ona yardım ediyor hep. Ördek onu ailesinin yanına geri götürdüğü zaman, ailesi ördeği akşam yemeği yapmak istiyor.
Yani öldürmek. Ama çocuk lanetten kurtulup normal haline dönünce ailesinin bunu yapmasına izin vermiyor.

Belki birkaç detay vardır hikayede etkili olabilecek yazayım dedim.

Ördeği Kuinaya Benzetirsek
Yaramaz çocuğu da Babasına

Ördek hikayede hep eve gitmek istediğini de belirtiyor.

Hikaye de çocuğun ördeğe "artık eve gidebilirsin" demesiyle bitiyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık