Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kuina'nın Ölümü

Öncelikle biraz Koushiroudan bahsedeyim. Koushirou Shimotsuki klanının soyundan gelmektedir. Shimotsuki klanı da Wano'dan East Blue'ya gelmiştir. Koushirou Kuinayı kucağına aldığında sadece 23 yaşında. Kuina doğmadan önce belki Wano'ya atalarının ocağına gitmiş olabilir. Kuina doğduktan sonra zaten böyle bir ihtimal yok. Kendisi bize animede sadece erkeklerin en güçlü olabileceğini düşünen bir zihniyette gösterildi. "Kadınlar asla dünyanın en iyisi olamaz". Bunu duyunca aklımıza, kızı olduğu için her zaman pişmanlık duyduğu fikri geliyor. Hatta Dojosunda başka kız görememe sebebimiz belki de budur gibi düşünüyoruz falan.

Birkaç bilgi verdiğime göre, bu teorinin yönelimi aşağıdaki gibi olacak.

"Koushirou Kuina'ya sahte bir ölüm hazırladı"

Kuina'nın neden öldüğüne inanmadığımı söyleyeyim. Ölüm sebebi merdivenlerden düşmek olduğunu belirterek başlayayım. İlk olarak genel bir araştırma yaptım ve hiç 2 katlı dojo bulamadım. 2. kat olmayan bir yerde merdiven de olmaz diye düşünüyorum. Dojoda yatmıyorlar diyelim. Koushirou ve Kuina, 2 kişilik bir aile neden 2 katlı evleri olsun ki.

Köy de öyle zengin bir köye benzemiyor. Evler hep eski tip japon evi. bir de Kuinanın annesini Shimotsuki köyünde görüyoruz ama...Onun için de 2 seçenek var Ölü ya da diri belki sadece Köyde değil. Konudan sapmadan devam edeyim ama yine değineceğim buraya.

Tekrar devam edelim Zoro Kuina ile 2001 maç yaparken Kuinadan büyük yetişkinlerle karşılaşma yapıyor ve Kuina hariç hepsini yeniyor. Alttaki fotoğrafa bakarsanız anlayacaksınız.
Kuina zoroyu sıradan bir şekilde yenmiştir.
Evet zoro zayıf değil. Yaşıtlarını geçtim yetişkinlerle başa çıkabilecek güçte. Bu halindeyken 2001 kere yeniliyor. Şimdi Kuinanın seviyesini ve gücünü az çok kavramışızdır. O gece tüm güçleriyle dövüşüp. Dünyanın en iyisi olma sözü verip sonra da merdivenlerden düşüp ölmesi komik olurdu. Kuina camdan yapılmadı sonuçta. Bu sebeple burada ilk teori giriyor araya, Koushirou Kuina'ya sahte bir ölüm hazırladı.

Koushirou'nun neden bunu yaptığına gelelim.
Sıradan günler ile büyüyüp gelişemezsiniz. Kuina ve Zoro birlikte oldukları sürece asla tam potansiyellerini kullanıp gelişemeyeceklerdi. Zaten Kuinanın yokluğundaki Zoro'nun gelişim hızını görebilirsiniz. Neden aynı şekilde Kuina için de geçerli olmasın bu durum. Koushirou ikisini ayırarak doğru kararı vermiştir belki. Şimdi biraz tahmin yürütürsem, birbirlerine söz verdikleri gece. Kuina cesaretlenip babasının karşısına geçmiş olabilir ve dünyanın en iyisi olmak istediğini söylemiştir. Kuina belki de annesiyle aynı hayali paylaşıyordu ve o sırada Koushirou'nun hayatının flashbacklerini görebiliriz. Burada da Koushirou Kuinaya annesinden bahsediyor olabilir. Şu kesin ki bir şey yaşanmış ve bu yüzden Koushirou kadınların en iyi olamayacağına inanıyordu o zamana kadar. Belki de Kuinanın kararlılığı Koushirou'nun içindeki ateşi tekrar yaktı. Belki de sabaha kadar Kuina'ya Wano'dan, samuraylardan, ve hanelerinden bahsetti ve ona güçlenmek istiyorsa ikinizden birinin ayrılması gerektiğini söylediyse. Kuinanın gözleri dolmuştur bence :') isterseniz gülebilirsiniz ama aşağı şu görseli bırakmak istiyorum.
Neden Kuianın yüzü örtülü... Neden Koushirou "İnsanlar gerçekten kırılgan varlıklardır" diyor. Bu kelime okurken bile o kadar ağır ki, ne demek istiyor Oda burada. Yoksa Kuina havlunun altında dişlerini sıkarak ağlıyor mu?

Kuinanın ölümü ayarlandıktan sonra belki de annesi yaşıyorsa ve Wanodaysa Koushirou kızını eğitimi için annesine emanet etti. Ayrıca Kuinanın annesini hâlâ wanoda görebilme şansımız var. Zoro onunla karşılaşırsa ilginç olurdu.

Yeni bilgiler edindim yazayım buraya.
Oda'nın 16. SBS'deki söylediklerine Kuina Ve Tashiginin isimleri kuştan geliyormuş. Küçükken okuduğu bir hikayeden esinlendiğini söylemiş.

Oda: I saw a duck fly in an anime I watched when I was little.

Çeviri: Çocukluk zamanımda izlediğim bir animede uçan bir ördek görmüştüm.

Hikayeye baktim biraz, kısaca özetleyeyim. Yaramaz ve düşüncesiz bir çocuk var. Sürekli hayvanlara kötü davranıyor. Daha sonra da bu çocuk bir periye çatıyor. Sonra da onun tarafından lanetleniyor. Lanetlendiği zaman hayvanlarla konuşup onların hislerini anlayıp iyi birine dönüşüyor. Bu sırada tanıştığı uçabilen ördek ise ona yardım ediyor hep. Ördek onu ailesinin yanına geri götürdüğü zaman, ailesi ördeği akşam yemeği yapmak istiyor.
Yani öldürmek. Ama çocuk lanetten kurtulup normal haline dönünce ailesinin bunu yapmasına izin vermiyor.

Belki birkaç detay vardır hikayede etkili olabilecek yazayım dedim.

Ördeği Kuinaya Benzetirsek
Yaramaz çocuğu da Babasına

Ördek hikayede hep eve gitmek istediğini de belirtiyor.

Hikaye de çocuğun ördeğe "artık eve gidebilirsin" demesiyle bitiyor.

Son düzenleme:
Eline sağlık.
Ölümü aşırı saçmaydı. Bu yüzden yaşamasını isterdim ama bu sefer de zoroyla rekabet etmesi gerekecekti. Üstelik kendisine ait olan kılıç da şu an zoro da. Oda nasıl toparlayacak bilmiyorum ama bence geri gelmeyecek.

Kuina’nın yaşadığını sanmıyorum zaten merdivenlerden düşüp de ölmüyor, intihar ediyor. Oda küçük bir çocuğun intihar ettiğini yazamayacağı için merdivenlerden düşüp öldü şeklinde aktarıyor okuyucuya, bunu bilerek fb i tekrar okumanızı tavsiye ederim.
Dünyanın en güçlüsü olmaya karar verip intihar ettiyse gerçekten tebrik etmek lazım, kendi ölümünü kurmuştur belki

Orada Zoro’nun etkisiyle söz veriyor ama içinde ulunduğu psikolojiden kurtulamamış ki ertesi günü intihar ediyor zaten Zoro ve Koshiro’nun tepkileri belli ediyor her şeyi.
Üstünde aynı kıyafeti var, kan izi yok, sadece gözleri kapalı o da gelenekten olabilir belki. İlaç falan mı almış olabilir diyorsun?

Kuina’nın yaşadığını sanmıyorum zaten merdivenlerden düşüp de ölmüyor, intihar ediyor. Oda küçük bir çocuğun intihar ettiğini yazamayacağı için merdivenlerden düşüp öldü şeklinde aktarıyor okuyucuya, bunu bilerek fb i tekrar okumanızı tavsiye ederim.
Bana da bir üye söylemişti. Japonlar intihara merdivenden düşüp öldü şeklinde mi ne açıklarlarmış. Ne kadar doğru bilmiyorum.

Kuina'nın ölü olmasını tercih ederim. Zoro için Ichimonji sembolik bir anlam taşıyor böylece. Zirveye bir yerde beraber çıkıyorlar. Bunu Zoro'nun çocukken sırtına taş yükleyip bayır yukarı çıkma eğitimindeki gibi de görebiliriz. Hatta nasıl ki Enma'da Oden'ın aurası hissediliyorsa Zoro da bir noktada Ichimonji'de Kuina'yı hissedecektir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık