Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

KS -Base- Aizen vs Zaraki

Kim Kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    81
Not: Aizen'de Hokyoku ve türevleri yoktur. Yani tamamen shinigami becerileriyle dövüşecek.

Aizen

Eski Gotei 13 5.bölük kaptanı ve Arrancar ordusunun yöneticisidir.

Aizen Hogyoku kullanmadan bile normal bir kaptanın ulaşabileceği seviyenin çok üzerindeydi. Kido bilgisi üst seviyededir, Kaptan Komamura'nın Bankai'sini kolayca alt edecek bir fiziksel gücü, dayanıklılığı vardır. İllüzyon yaratmasını sağlayan bir Zampaktou'ya, Kyouka Suigetsu'ya sahiptir. Aizen hem fanlar hem yazar gözünde serideki en güçlü ve zeki karakterlerden biridir. Uzun yıllar boyu planı üzerinde çalışmış, tüm SS camiasını oyununa alet etmiş ve kandırmıştır.

Kurduğu orduyla ruh sarayına yürümek istemiştir, ancak Aizen Karakura savaşında Gotei 13'ü alt etse de Kurosaki Ichigo ve Urahara Kisuke'nin çabalarıyla durdurulmuş, hapsedilmiştir. Quincy savaşında Yhwach kendisini 5 potansiyel tehditten biri olarak nitelemiştir. (Diğer tehditler, Ichigo-Zaraki-Ichibei-Urahara.)

Zaraki Kenpachi

Zaraki Gotei 13'de 11. takım kaptanı olarak bulunmaktadır. Kendisinin potansiyeli o kadar büyük ve tehlikelidir ki 1000 yıldır kendisinden daha güçlü Shinigami gelmemiş olan Yamamoto Genryuusai kendisine eğitim vermekten çekinmiştir. Zampaktousuna ismini sormadığı zamanlarda bile en güçlü kaptanlardan birisiydi ve Aizen'in ordusundan 5 Numara Nnoitora'yı alt etmişti.

SS Arc'da Ichigo'ya yenilmişti ancak seri sonuna kadar ön planda olan bir karakter olmaya devam etti. Quincy savaşında Sternitter ordusundan iki kişiyi haklamasına rağmen Yhwach'ın klonu tarafından alt edildi. Ruh kralının sarayında yaptığı eğitimde Zampaktou'suna ismini sordu ve devasa bir güç etti.

Nozarashi ile güçlerini birleştirdikten sonra Yhwach'ın ordusunun en güçlü subaylarından ve hayal ettiğini gerçekleştirme gücü olan Gremmy'nin meteorunu parçalayacak, uzay boşluğunda hayatta kalacak kadar güçlendi. Gremmy'i alt ettikten sonra Gerard ile dövüştü. Bankai'sinin adı bilinmemekte.

Kurallar:

• Aizen'de Hogyoku yok, tamamen shinigami becerileriyle dövüşecek.
  • Zaraki dövüşe shikai halinde başlayacak. Dilerse bankai de açabilir.
  • Karakterler arası mesafe 500 metre
  • Bilgi tanışıklık seviyesinde
  • Dövüş alanı yıkılmış Karakura şehri

Son düzenleme:
Aizen , Hougyoku'suz bile tehlike oluşturabilecek bir kapasitede. Arrancar'ların mekanını tek başına halletmesi v.s diye gidebilir. Ve Aizen'in zeka unsuru sınıra ulaştığı için(En yüksek) Aizen'in alma ihtimali çok yüksek. Çünkü Zaraki'yi düşüncesiz saldırılarla biliyoruz.(Yanlış anlaşilmamayayim burda tam olarak kesme amaçlı hareket ettiği için bir yorum yaptım).

Zaraki'de ki güç potansiyeli Seri'de ki en güçlü 5 kişi arasına girebileceğini düşündüğüm bir karekter. Bir de dayanıklılık konusunda hiç aman vermeyen bir karekter. Ustteki üye'nin de dediği kyokatsuigetsu hamlesi Zaraki'yi bitiremesse ve Zaraki Aizen'e hasar verebilirse büyük ihtimalle Zaraki alacaktır. Ama Aizen'in kyo... saldırısı ile Zaraki gram hasar veremesse Aizen'in alabileceğini düşünürüm. Burda Aizen'in kyo...'sunun kilit rol oynayacağını düşünüyorum.

Ama her 2'sininde seri sonu gucleri yer alacaksa berabere derim.

Ben bankai zarakinin bankai yamamotoyu yatıracağını düşünüyorum zaraki alır gibi.O zamanki Aizeni reiatsu olarak da aşardı saldırı olarakda ama işte vurabilmek mesele.

En güçlü adam ile en zeki 2. Adamın kapışması. En ağır Zaraki fanboiii da olsam, Suigetsu yüzünden her dövüşte ilk darbeyi Aizen’in vuracağı kesin. Yazdığın “bilgi” kuralı çok mühim. Suigetsu’ya temas etme zorunluluğunu kas kafalı Zaraki’nin anlaması çok zor. Eğer bunu bilseydi Tosen dövüşüne benzer bir karşı darbe stratejisi izleyebilirdi. Aizen, kontrolsüz güç Zaraki’ye kendini kestirir bu kurallara göre.

En güçlü adam ile en zeki 2. Adamın kapışması. En ağır Zaraki fanboiii da olsam, Suigetsu yüzünden her dövüşte ilk darbeyi Aizen’in vuracağı kesin. Yazdığın “bilgi” kuralı çok mühim. Suigetsu’ya temas etme zorunluluğunu kas kafalı Zaraki’nin anlaması çok zor. Eğer bunu bilseydi Tosen dövüşüne benzer bir karşı darbe stratejisi izleyebilirdi. Aizen, kontrolsüz güç Zaraki’ye kendini kestirir bu kurallara göre.
Shikai'sini tüm kaptanlara göstermişti diye hatırlıyorum zaten. O olay Zaraki gelmeden önce mi olmuştu sonra mı?

@Millennium Wizard bilgin var mı?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık