Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

KS -Base- Aizen vs Zaraki

Kim Kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    81
Zaraki seri sonu sanırım.

Duruma göre.İlüzyon altında olup olmamasına bağlı olarak değişir.İlüzyon altındaysa yüksek olasılıkla Aizen kazanır şansı yarı yarıyadan fazla.Lakin Zaraki'nin içgüdüleriyle kazanması da imkansız değil.

İlüzyon altında değilse de kesinlikle Zaraki kazanır canavarımsı bir hale ulaşmıştı.Aizen en az 2 kaptan reiatsusuna sahipti de Zaraki ne kadarına sahipti seri sonu bilinmez.Yamamoto zamanında eğitim vermekten ürkmüş adama.
Zaraki dövüşe Shikai ile başlıyor, dilerse bankai de açabilir.

Shikai'sini tüm kaptanlara göstermişti diye hatırlıyorum zaten. O olay Zaraki gelmeden önce mi olmuştu sonra mı?

@Millennium Wizard bilgin var mı?
Zaraki'nin eski Kenpachi'yi hangi tarihte yendiği net belirtilmemiş.Ancak eski Kenpachi Aizen teğmenken kaptan olmuş.O da eskisini öldürerek yerine geçiyor zaten.Buradan kesin konuşamayız.

Ancak bariz birşey var tabii.Zaraki ilüzyon altında olmasa hueco mundo'ya gönderilmek yerine doğrudan Aizen karşısına çıkan ekip içerisinde olurdu.Shinigamiler de aptal değiller yani.Bir tek sen görmedin diye ana karaktere yol açmaya çalıştılar.

Zaraki seri içerisinde KS salınımını görmüştür yani görmemesi gibi bir ihtimal çok zor.Öyle olsa onu getirip açık yaratmaya çalışırlardı.

Aizenin bankai si nasıl bir güç kazandırır onu bilemiyoruz, belki de buna ihtiyacı olmadığını düşündüğü için hiç bankai sahibi de olmayabilir, Hogyoku Aizen kılıcına ihtiyacı kalmadığını söyleyip kırmıştı yanlış hatırlamıyorsam. (Sahip olduğu kibir öğrenmesini engellemiş olabilir.)

Eğer bankai açabiliyorsa ve hogyoku haliyle kılıcına gerek kalmadığını söylüyorsa muhtemelen hogyoku olarak bankaisini aşan bir güce kavuştuğu için öyle demiştir ve eğer durum böyleyse seri sonundaki Zaraki reis bunu alır.

Zarakinin uzay boşluğunda hayatta kaldığını ve bunu da aşabilen hayvansı bir dayanıklılığının olduğunu biliyoruz. Ayrıca bankaide sınır gücünü göremedik. Gösterilen en güçlü halindeki Gerard Valkyre i basit bir şekilde ikiye bölmüştü ki shinigamilerin ''bunu indirirsek bütün ss zarar görür'' tarzında söylemlerde bulundukları devasa bir boyuttaydı esnada. Tam emin değilim ama tahminen ichigo vs aizen dövüşünde zarar gören tepelerden çok daha büyük boyuttaki bir Gerard Valkyre i rahatça kesmişti yani.

Aizen zanpaktou gücü sayesinde Zarakiyi kandırır ve Zaraki Aizeni kestiğini düşünerek boyuna kendisini keserse illa ki bir yerden sonra Zaraki kaybedecektir ama Aizen'in Zaraki'ye tek atabileceğini zannetmiyorum, hatta bankai zarakiye sıralı olarak saydırsa da birşey olmaz gibi bir izlenim oluşturdu bende.

Kesinlikle kolay bir dövüş olmaz, karar verirken çok zorlandım :) Her ikisine de şans veriyorum ancak hem zirve Zarakinin oldukça fazla ve sınırı bilinmeyen bir güçte olmasından hem de kendisine beslediğim sempatiden dolayı Zaraki reis alır diyorum.

Aizen ankette önde görünüyor.

Aslında manga sonu Zaraki de tam bir canavar.Tousen'i nasıl yendiği düşünülürse mangaka istediği şekilde istediğine kazandıracak şekilde çizerdi bu kapışmayı.

Tekrar aklıma geldi de kesin konuşmak zor.Tabii mangada olduğu şekilde Aizen'in ilüzyona aldığını varsayarsak büyük ihtimalle herşeye rağmen kazanırdı.

Aizen ankette önde görünüyor.

Aslında manga sonu Zaraki de tam bir canavar.Tousen'i nasıl yendiği düşünülürse mangaka istediği şekilde istediğine kazandıracak şekilde çizerdi bu kapışmayı.

Tekrar aklıma geldi de kesin konuşmak zor.Tabii mangada olduğu şekilde Aizen'in ilüzyona aldığını varsayarsak büyük ihtimalle herşeye rağmen kazanırdı.
Zaraki'yi geç. Sinirlerini değiştirebilen Mayuri bile yenemese bile zorlayabilir. Hueco Mundo'ya giden ekip aslında daha güçlüydü. :/

Zaraki'yi geç. Sinirlerini değiştirebilen Mayuri bile yenemese bile zorlayabilir. Hueco Mundo'ya giden ekip aslında daha güçlüydü. :/
Öyle bir imkan olsaydı Mayuri donatırdı tayfayı Aizen'e karşı yada kendini ilüzyon altından kurtarırdı.Çok fazla zamanı vardı.Ks etkisinden kurtulmak için ya Gin gibi öncesinde dokunacaksın.Ki bunun için de dost olman lazım yoksa zor.Yada Yamamoto gibi böğrüne yemeyi göze alıp Aizen'in reiatsusunu hissederek orada olduğunu onaylayacaksın.

İkincisini Zaraki'nin son haliyle yapma ihtimali var.İmkansız diyemem.Reiatsu kontrolünü de öğrenmeye başlar gibiydi.

O ekip konusunda da haklısın.Zamanında çok küçümsediler ama son arcla o dörtlü arşa çıktı desem yeridir.Yine de o zamana göre bile çok güçlülerdi.Kyoraku,Ukitake ve Yamamoto olmasa dünyadakilerden net güçlülerdi bana kalırsa.Aizen onları hapsetmekle iyi yapmış oldu kendisi açısından.

Öyle bir imkan olsaydı Mayuri donatırdı tayfayı Aizen'e karşı yada kendini ilüzyon altından kurtarırdı.Çok fazla zamanı vardı.Ks etkisinden kurtulmak için ya Gin gibi öncesinde dokunacaksın.Ki bunun için de dost olman lazım yoksa zor.Yada Yamamoto gibi böğrüne yemeyi göze alıp Aizen'in reiatsusunu hissederek orada olduğunu onaylayacaksın.

İkincisini Zaraki'nin son haliyle yapma ihtimali var.İmkansız diyemem.Reiatsu kontrolünü de öğrenmeye başlar gibiydi.
İşte bulabileceği için gitmedi zaten. İllüzyona girmese bile bir şey yapacağını düşünmüyorum. Sadece bir çözüm bulabileceğini düşünüyorum illüzyona.

Peki sence Hueco Mundo'ya giden ekip daha iyi değil miydi? Hitsugay falan fazla gereksizdi. :/ Mallığı yüzünden içine etti hatta.

İşte bulabileceği için gitmedi zaten. İllüzyona girmese bile bir şey yapacağını düşünmüyorum. Sadece bir çözüm bulabileceğini düşünüyorum illüzyona.

Peki sence Hueco Mundo'ya giden ekip daha iyi değil miydi? Hitsugay falan fazla gereksizdi. :/ Mallığı yüzünden içine etti hatta.
Etkisinde zaten oraya giderse girmeme gibi bir lüksü yok.5 duyusuna birşey yapar bloke ederdi belki desek de mümkün olsa denerdi diyorum o işi.Asıl kökten çözüm aslında Tousen gibi kör olmak ve salınımı en başta hiç görmemek.

Başkaptan ve öğrencileri dışındakilerden iyilerdi diyorum ben de.Hatta vizardların çoğu da dahil buna.Elbette dünyadaki kuvvetler toplamda daha güçlüydü tabii.Sonuçta orada sadece 4 kaptan var.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık