Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kral Hakinin Üst Seviye Kullanımı

Sizce olasılığı nedir?

• Kullanılan toplam oy
    146
Eline sağlık, güzel yazı olmuş. Yazının bir tek eksiği var bence, o da şu: Shanks'ın Beyazsakal'ın gemisinin tahtalarını nasıl çatlattığını açıklamıyor.

Benim tahminimce kral hakinin bir kaç özelliği çıkacaktır. Belki herkes bu özelliklerin tümüne birden sahip olmayabilir. Mesela Chinjao ile Roger'ın kral hakisi arasında fark vardır. Aklıma mumkun olabilecek üç özellik geliyor.

1) Senin dediğin özellik. Bir ihtimal Luffy yumrukları işlemedi diye stres yaptı, o yüzden bu hale geldi diye açıklanabilir ama pek sanmıyorum yani.

2) Shanks'ın gemiye yaptığı gibi bir şeyleri parçalayabilme.

3) Yumruğa vs. ekleyebilme. Belki H. Haki sahiplerinin yumrukları çarpışınca bu yüzden yıldırım tarzı şeyler çıkıyordur. Herkes istemeden az da olsa ekliyordur yani. Beyazsakal ve Shanks daha fazla miktar eklediği için bulutlar falan ayrılmıştı mesela.

Bonus) Haki emcükleme :oleyo:

Önceklikle eline sağlık. Bunla ilgili teori yazacaktım 1 yıldır falan ama üşendiğimden yazmadım :D Teorin bence güzel ve mantıklı geldi. Zaten öyle bir bilinmezdeyiz ki hiçbir teoriye olamaz diyemeyiz :D

Benim düşüncem düşük ihtimal de olsa ruh salınımı gibi bir şey. Daha da Türkçesi ruh patlaması/darbesi. Hani nasıl birine yumruk atarak fiziksel hasar veriyorsun burda da direkt ruhunu kullanıp o kişinin ruhuna vuruyorsun. Böyle düşünmemin üç nedeni var biri Ray'in dediği sözlerde herkeste var olan bir şey ve bu haki türü rakibini yıldırmanı sağlar demesi. Herkeste var olan şey ruh. İkinci olarak şeytan meyvelerinin de ruhunun olması. Son olarak da MF'daki hakiye verilen tepki. Amiraller bile tırsmışken bunun altından sadece zayıf insanları bayıltan bir şey çıkacağını sanmıyorum. Örneğin Akainu ile vs atıyorsun ve birden kralın hakisini salıp Akainu içindeki şeytan mevyesinin ruhuna ruh gücünle vurup o ruhu pert ediyorsun ve o ruh iptal. Tabi bunu yapabilmen için bu haki türünü yani ruh gücünü çok geliştirmiş olman lazım ki o ruhun gücünü aşabilip bunu yapabilesin. Zaten Ray de bunun için yanlış hatırlamıyorsam bu haki türünü güçlü kişilerle savaşarak geliştirebilirsin demişti. Yanlış hatırlıyorsam biri söylesin. Ve yukarıdaki Don Chinjao'nun gösterildiği yerde hakin herkesi aşabilmeli demesi bunu düşünmem için yeterli sebepler sanırım. Sonrasında ne olacağı malum. En kısası ben böyle saçma bir şey düşünüyorum ve buna benzer bir şeyler bekliyorum. Çıkar mı düşük ihtimal ama çıkmazsa da en azından denedim :D

Eline sağlık, güzel yazı olmuş. Yazının bir tek eksiği var bence, o da şu: Shanks'ın Beyazsakal'ın gemisinin tahtalarını nasıl çatlattığını açıklamıyor.

Benim tahminimce kral hakinin bir kaç özelliği çıkacaktır. Belki herkes bu özelliklerin tümüne birden sahip olmayabilir. Mesela Chinjao ile Roger'ın kral hakisi arasında fark vardır. Aklıma mumkun olabilecek üç özellik geliyor.

1) Senin dediğin özellik. Bir ihtimal Luffy yumrukları işlemedi diye stres yaptı, o yüzden bu hale geldi diye açıklanabilir ama pek sanmıyorum yani.

2) Shanks'ın gemiye yaptığı gibi bir şeyleri parçalayabilme.

3) Yumruğa vs. ekleyebilme. Belki H. Haki sahiplerinin yumrukları çarpışınca bu yüzden yıldırım tarzı şeyler çıkıyordur. Herkes istemeden az da olsa ekliyordur yani. Beyazsakal ve Shanks daha fazla miktar eklediği için bulutlar falan ayrılmıştı mesela.

Bonus) Haki emcükleme :oleyo:
Benim teorim daha çok canlılar üzerindeki etkisi üzerine. Shanks'in sahnesinde geminin tahtalarına etki ediyor. Onu da başkalarının teorindeki öz muhabbeti ile iliştiriyorum. Genel anlamda canlıların da özüne,ruhuna,iradesine etki ettiği için sonuçları bayılma, ya da yılma, baskınlanma gibi şeyler oluyor. Cansız nesneler de yine öze müdahele var. Bu şekilde doğrudan tahtalar baskı altında kalıp çatlıyor. Bunun belki de çok daha ileri aşaması o özü kullanabilme olur. Bu da hava olaylarına kapı açar. Ama bunun olacağını sanmıyorum..

Özünde kral hakinin olayı baskı kurma, sınırlama gibi duruyor.

Şok dalgası gibi düşün.
Bir soru daha. Chinjao'nun Luffy'ye h.haki ile ilgili söylediği söz var. "Bu Denizlerde sayısız h.haki kullanıcısı var. Sen ve h.hakin onların da üzerine çıkmalı." Şimdi bu h.haki sadece diğer haki türlerine destek sağlıyorsa, h.hakisiz de bu iş yapılabilir demektir. Peki o zaman bu ihtiyar neden h.hakin herkesi geçmeli diye söyledi?

@Julius Nova Chrono

Sağolasın hocam. Ben teoriyi bir örneğe dökecek olursam karşıdakinin ruhuna, iradesine, duyularına öyle bir baskı kuruyorsun ki sanki üstünde 1 ton yük varmış gibi yoruluyor. Bu doğrudan duyulara, iradeye etki ediyor. Luffy bir anda yorulmaya başladı. Haki irade, ruh gücüne bağlı olduğu için o da kelepçe yiyor.

Yani normalden çok daha güçsüz bir duruma düşüyorsun...

Bir soru daha. Chinjao'nun Luffy'ye h.haki ile ilgili söylediği söz var. "Bu Denizlerde sayısız h.haki kullanıcısı var. Sen ve h.hakin onların da üzerine çıkmalı." Şimdi bu h.haki sadece diğer haki türlerine destek sağlıyorsa, h.hakisiz de bu iş yapılabilir demektir. Peki o zaman bu ihtiyar neden h.hakin herkesi geçmeli diye söyledi?
Kral Haki irade ile alakalı bir güç, hatta bana göre ikisi aynı şey.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık