Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kral Hakinin Üst Seviye Kullanımı

Sizce olasılığı nedir?

• Kullanılan toplam oy
    146
Güzel konu. :good: H.hakinin işlevi bu anlatılanlar değilse başka hiçbir şey olamaz zaten. Kaldır at öyleyse bu gücü, çöp bayıltmaktan başka hiçbir işe yaramaz demektir.

Edit: Yalnız Kaido mevzusunda şunu da söylemem lazım. H.hakiyle alakasız olma ihtimali de epey yüksek. Bildiğin saf güçle vurup oturtmuş da diyebiliriz. Bigmom ise kesinlikle bir şeyler yaptı Luffy'ye, sadece ne olduğunu net olarak bilemiyoruz henüz. Sebebi h.haki olursa hoş olur açıkçası.

Son düzenleme:
Yazı için eline sağlık alpamis.Eger Bleach izlemişsen Ichico ve Zaraķi ilk karşılaştığında ichico kesemiyordu reyizi.Bu anlattığın kral haki olayı reitsu olayına çok benziyor.Reitsuyu çok salan karşısındaki üstünde bariz baskı kuruyordu.Hatta Zaraki göz bandını açınca çıkan devasa reitsuda adamlar yerden kalkamıyordu yerden.

Rayleigh Luffy'e bu kral haki kullanımını göstermiştir büyük ihtimal .Bidahaki karşılaşmada bukadar etkilenmez Luffy Kaido'dan (İnşallah tabi:) Bidahaki sefere Luffy alamaz belki Kaidoyu ama bukadar kolayda düşmez.

güzel bir değerlendirme olmuş elinize sağlık.

Ben de benzer özelliklerinin olduğunu düşünüyordum. Konuda bahsettiğiniz bleach daki reiatsu olayına çok benziyor. Fiziksel olarak tabiri caizse hayvansı güçleriniz olsa dahi sizden yüksek reiatsu salan birine zarar veremiyorsunuz, kesemiyorsunuz veya kılıcınız parmakla bile durdurulabiliyor. Buna benzer şekilde h.haki de karşınızdaki rakibin size potansiyelinden daha az vurmasına sebep olabilir. Başka birine veya birşeye 100 vururken h.hakisi olan birine aynı güçle 50-60 vuruyor olabilirsiniz. Tabii daha çok açıklandıkça netlik kazanacaktır ancak ben de aynı şekilde değerlendiriyorum. Aklıma gelen, kişinin gücüne göre kullanım alanları;
1-Ezikleri bayıltmak,
2-Karşınızdaki kişinin gücüyle orantılı olarak onu durdurmak (hayvanlara kullanımında gördüğümüz). Bunun bir üst kullanımı da bir insanı durdurmak hatta felç etmek olabilir. Kenshin serisinde buna benzer bir özellik görmüştük, adam herkesi bakışlarıyla felç ediyordu, buradan yola çıkarak zoronun monete de h.haki çeşidi uyguladığı değerlendirmesinde bulunabiliriz (öyle bir şey var demiyorum sadece tahmin).
3- Bleach benzeri, sizin değerlendirmenizle aynı doğrultuda karşınızdaki kişinin gücünü absorbe etme özelliği. Şimdilik aklıma gelen bunlar

Tek bir sefer hakiyi salmak yerine uzun süre boyunca bir insanın üzerine salınım yapıyorsunuz. Böylece karşıdaki kişinin iradesi tamamen kırılıyor.
bu da olabilir.

hatta h.hakiyi bu şekilde bilinçsiz olarak (dövüş esnasında) sürekli salmak gibi bir durum bile olabilir. Adam o kadar güçlüdür ki biriyle dövüşürken sürekli salınım olabilir (hakinin taşması gibi). Bu durumda rakip bundan sürekli etkilenecektir.

Güzel konu. :good: H.hakinin işlevi bu anlatılanlar değilse başka hiçbir şey olamaz zaten. Kaldır at öyleyse bu gücü, çöp bayıltmaktan başka hiçbir işe yaramaz demektir.

Edit: Yalnız Kaido mevzusunda şunu da söylemem lazım. H.hakiyle alakasız olma ihtimali de epey yüksek. Bildiğin saf güçle vurup oturtmuş da diyebiliriz. Bigmom ise kesinlikle bir şeyler yaptı Luffy'ye, sadece ne olduğunu net olarak bilemiyoruz henüz. Sebebi h.haki olursa hoş olur açıkçası.
Evet ihtimaller var her zaman. Zaten teori konusu. Bu arada yorumun için sağol Mustafa.

@Blackraven

@Kara Kral

Yorumlarınız için sağolun. Evet dediğiniz örneklere benziyor, zaten onları da okumuş biriyim. Okuduğum bir çok serinin bu teorinin şekillenmesinde payı var elbette.

Bu arada benim nazarım yaptığı iş bu ama tam olarak hangi dinamikle gerçekleşiyor tam bir yorum getiremiyorum. Sizin verdiğiniz örneklerdeki bir yolla gelişme ihtimali de var. Bu teori bu tarzda dinamikleri açıklayan her görüşe açık.:D

Miora arkadaşımızın dediği tarzda olma olasılığı bana da yüksek gibi geliyor.

Eline sağlık. Bölüm yorumuna da yazmışyın sanırım. Özellikle Big Mom olayından dolayı benim aklıma yattı bu fikir. Muhtemelen böyle çıkacak.

Eline sağlık. Bölüm yorumuna da yazmışyın sanırım. Özellikle Big Mom olayından dolayı benim aklıma yattı bu fikir. Muhtemelen böyle çıkacak.
Sağolasın.. Aynen bölüm yorumunda daha dar kapsamda yorum olarak yazmıştım.

Kral Haki'den bir beklentim yok. En fazla diğer Haki türlerini daha güçlü hale getiriyordur.
O da bir ihtimal, yorum için sağol.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık