Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

KorsanFan OSM Ligi 2

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Amerika MLS ya da İngiltere championship bu ikisi 24 er takımlı ligler ve kadrolar arası pek uçurum yok ha 1.lik hedefi olana haksızlık diyecekler var @Sir Crocodile gibi :oleyo2: ama diğer liglerde yaşanacak haksızlıklara göre daha kabul edilebilir bir haksızlık bu. İngiltere ya da ispanya italya falan oynasak ligin ağır abilerini yakalamak çok zor olur hele juve city real barça gibi takımların kurada ilgili bi arkadaşa geldiğini düşünürsek ağır favori haline gelir. Benim dediğim liglerden birini oynarsak kura çekmek yerine girenin istediği takımı aldığı bi uygulama yapabiliriz kadrolar yakın zaten hedefi de kendisi seçmiş olur çok güvenen kendine 1.lik hedefli takımı alır onun için bi meydan okuma olur bu. Seçenek sunmak adına diyorum :sapkali:
Al o zaman 1. lik hedefi seçen takımı 2. lig oynarken...

Yani hala traş yapıyon ya. La olum herkes bizim gibi jeton kullanarak kaşiften adam doldurmuyor. Burada oynayan oyuncuların kaç tanesi adam getirecek?
Sen ben getiririz kaşiften, peki olmayan adamlar nasıl getirecek. Senin kadro yine 3. hafta olmadan zaten EPL seviyesi olur transfer yapa yapa, fakat coini olmayan adam yine sadece oyuncu geliştirecek, hiç olmazsa büyük lig oynayalım ki o adam da 1-2 takviye yapıp oyuncuların kalitesi yüksek oalcağı için daha iyi oynayabilsen. Diğer türlü emin ol 2. lig oynamak 1. lig oynamaktan daha zor olacak o oyuncular için.

Tabi senin coinlerin bol olduğu için, kafişten 30 tane oyuncu getireceğin için tuzun kuru. O adamlar nasıl oyuncu getirecek diye hiç düşünmüyorsun. Alışmışsın 3 liraya 5 köfteye... :artiz:

Al o zaman 1. lik hedefi seçen takımı 2. lig oynarken...

Yani hala traş yapıyon ya. La olum herkes bizim gibi jeton kullanarak kaşiften adam doldurmuyor. Burada oynayan oyuncuların kaç tanesi adam getirecek?
Sen ben getiririz kaşiften, peki olmayan adamlar nasıl getirecek. Senin kadro yine 3. hafta olmadan zaten EPL seviyesi olur transfer yapa yapa, fakat coini olmayan adam yine sadece oyuncu geliştirecek, hiç olmazsa büyük lig oynayalım ki o adam da 1-2 takviye yapıp oyuncuların kalitesi yüksek oalcağı için daha iyi oynayabilsen. Diğer .türlü emin ol 2. lig oynamak 1. lig oynamaktan daha zor olacak o oyuncular için.

Tabi senin coinlerin bol olduğu için, kafişten 30 tane oyuncu getireceğin için tuzun kuru. O adamlar nasıl oyuncu getirecek diye hiç düşünmüyorsun. Alışmışsın 3 liraya 5 köfteye... :artiz:

Dediklereinde haklısın ben katılıyorum ama bu seferde güclü takımların usta menajerlere çıkma riski doğuyor ve ligi kolayca domine ediyor. Ki bu da rekabet açısından pek adil olmaz. Bunu önlemek için de ben adaletli olacağını düşündüğüm bir fikir buldum EPLv e diğer ligler için.
İtiraz edenler veya benimseyenler fikirlerini yazsın, isberaber istiare ederek ortak bir noktada buluşalım ve ligi kuralım.

Şöyle ki;

Tüm KFL menajerlerini 3 gruba ayıracağız;

⇨ Profesyoneller (6-7 kişi)
⇒ Yarı Profeyoneller (7-9 kişi)
⇛ Yeni başlayanlar / Amatörler (7-8 kişi)

Sonra EPL' yi de 3 gruba böleceğiz:

⇨ Profesyoneller son 6 -7 takım arasından kura cekecek.
⇒ Yeni başlayanlar ilk 7-9 takım arasından kura çekecek.
⇛ Yarı profesyoneller orta sıra takımları arasından kura çekecek.

Yani 3 grubunda kendine ait bir kura sistemi olacak, herkes gücünün yettiği kadar potansiyeli kadar takım alacak yani.

Gruplalraa hangi ismin katılacağını ise hem aramızda istişare ederek, hem bir önceki aşmpiyonaya bakarak belirlemek adaletli bir yaklaşım olacaktır.

Benim hem eskilerden bildiüğim, hemde şampiyona da ve bir önceki ligde gerek başarısını gerek taşıdığı potansiyeli gerekse eski başarı ve şampiyonluklarını göz önüne alarak grupları şu menajerlerden oluşturdum:
İsteyen elbette itiraz edip ait olduğunu düşündüğü grubu seçebilir. Alınmaca gücenmece olmasın lütfen, bu sadece benim naccizane gözlemm ve teklifim.

Profesyoneller /Ustalar

@Will of D.
@Sir Crocodile
@GeorgeRMartin
@Jiraiya
@Bavs
@KaiserFakinaway (oynayacaksa)
@Sakata Gintoki

Yarı Profesyoneller

@Mihawk
@Kaidou
@Lynfield
@RORONOA
@Mustafa D. Baki
@Kaizokou Gari
@Teach
@Sumimasen
@sensey

Yeni başlayanlar

@Calgara
@Gon Freecs
@im-sama
@SPISPW
@The Joy of Luffy
@PiratesX
@Portgas
@cobblepot

Amaç çekişmeyi arttırmaksa takımları kura şeklinde seçmeyelim. En iyi ve tecrübeli arkadaşlara kötü takımları, yeni başlayanlara ise iyi takımları verelim. Böylelikle daha çekişmeli ve zevkli bir oyun olur.

Dediklereinde haklısın ben katılıyorum ama bu seferde güclü takımların usta menajerlere çıkma riski doğuyor ve ligi kolayca domine ediyor. Ki bu da rekabet açısından pek adil olmaz. Bunu önlemek için de ben adaletli olacağını düşündüğüm bir fikir buldum EPLv e diğer ligler için.
İtiraz edenler veya benimseyenler fikirlerini yazsın, isberaber istiare ederek ortak bir noktada buluşalım ve ligi kuralım.

Şöyle ki;

Tüm KFL menajerlerini 3 gruba ayıracağız;

⇨ Profesyoneller (6-7 kişi)
⇒ Yarı Profeyoneller (7-9 kişi)
⇛ Yeni başlayanlar / Amatörler (7-8 kişi)

Sonra EPL' yi de 3 gruba böleceğiz:

⇨ Profesyoneller son 6 -7 takım arasından kura cekecek.
⇒ Yeni başlayanlar ilk 7-9 takım arasından kura çekecek.
⇛ Yarı profesyoneller orta sıra takımları arasından kura çekecek.

Yani 3 grubunda kendine ait bir kura sistemi olacak, herkes gücünün yettiği kadar potansiyeli kadar takım alacak yani.

Gruplalraa hangi ismin katılacağını ise hem aramızda istişare ederek, hem bir önceki aşmpiyonaya bakarak belirlemek adaletli bir yaklaşım olacaktır.

Benim hem eskilerden bildiüğim, hemde şampiyona da ve bir önceki ligde gerek başarısını gerek taşıdığı potansiyeli gerekse eski başarı ve şampiyonluklarını göz önüne alarak grupları şu menajerlerden oluşturdum:
İsteyen elbette itiraz edip ait olduğunu düşündüğü grubu seçebilir. Alınmaca gücenmece olmasın lütfen, bu sadece benim naccizane gözlemm ve teklifim.

Profesyoneller /Ustalar

@Will of D.
@Sir Crocodile
@GeorgeRMartin
@Jiraiya
@Bavs
@KaiserFakinaway (oynayacaksa)
@Sakata Gintoki

Yarı Profesyoneller

@Mihawk
@Kaidou
@Lynfield
@RORONOA
@Mustafa D. Baki
@Kaizokou Gari
@Teach
@Sumimasen
@sensey

Yeni başlayanlar

@Calgara
@Gon Freecs
@im-sama
@SPISPW
@The Joy of Luffy
@PiratesX
@Portgas
@cobblepot
Ben de varım :( yeni başlayanlardan beni de alın bana ne:of:

@Will of D. eline sağlık, uğraşmışsın ama bunun takibi zor olmaz mı? Rastgele kuralar kimsenin oyunculuğu bilinmeden çekiliyor. Bence daha güzel bir sistem.
Evet adil ve dengeli bir lig için azıcık emek sarfetmek zorundayız
Şimdiye kadar hep rastgele yaptık bir kerelik de bu sistemi deneyebiliriz, tutmazsa yine rastgele sisteme döneriz
Hem yeni olanlar transferde zorluk çekmez böylece, onlarda rekabete katılır ve üst sıralarda yer alır bellide

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık