Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kolezyum Dövüşü

Roronoa Zoro

Bu mesajım gözden kaçtı büyük ihtimalle.Bu şekilde düşünüyorum.Ace yeni dünyada o meyveyle birçok haki kullanıcısı avladı.Şu yendiği maymun tipli korsan gibilerinden bahsediyorum.Hakileri vardı ama çoğunun mera meraya karşı koyamayacak kadar yetersizdi.Karşı koyanla bile baya baya dövüşmüştür teach gibi dezavantaj oluşturmadığı için.Jinbei ile nasıl dövüştüyse yeni dünyada yine bu şekilde en az bir vsye daha girişmiştir.
Teach, Ace'i tuttuğunda meyvesi aktif dışı kaldı, adam o hayvani yumruğu öz bedenine yedi yani. Haki kullanıcılarından aynı cins darbe almayacağına adım gibi eminim ben. Baksana Luffy Sezar'ı ve Smoker'i tutarken dumanı hala yerinde meyve gücü iptal olmamış, darbeyi savuşturma gibi bir ihtimallleri var ve Sezar 1 kere savurmuştu hatırlarsan. Ace o logia gücünü o dövüşte yeterince kullanamadığı için pert oldu bence, herif bide darbeleri içine çekiyor avantajın dibine vurmuş.

Teach, Ace'i tuttuğunda meyvesi aktif dışı kaldı, adam o hayvani yumruğu öz bedenine yedi yani. Haki kullanıcılarından aynı cins darbe almayacağına adım gibi eminim ben. Baksana Luffy Sezar'ı ve Smoker'i tutarken dumanı hala yerinde meyve gücü iptal olmamış, darbeyi savuşturma gibi bir ihtimallleri var ve Sezar 1 kere savurmuştu hatırlarsan. Ace o logia gücünü o dövüşte yeterince kullanamadığı için pert oldu bence, herif bide darbeleri içine çekiyor avantajın dibine vurmuş.
Bende ondan bahsediyorum.Mera meranın 1.sınıf logia olarak adlandırılmasının sebeplerinden biri hiken gibi yıkıcılığıysa diğeride yanına adam yaklaştırmıyor oluşudur.Kimse kolay kolay sıcağa karşı koyamaz.Akainu ona direk vurabilecek pek kimse olmadığı için savaşta çok rahattı.Tümen komutanlarının yanında bile.Öyle crocodile gibi marinelerin yanında rahat değildi.Sadece bunu yapabilecek vista ile marco çıktı.Onlarda darbeyi bir kere verdiler kesip geçtiler.Marco dışında uzun süre yanına yaklaşabilecek adam yok.

Ace bir hibashira yapıyor yanındaki yöresindeki herkes uzaklaşıyor zaten.Belli bir seviyenin altında olanlar bu adama ne yapacak.Sadece logialar bu meyveye dayanabilir etkisi olmazsa.

Roronoa Zoro

Bende ondan bahsediyorum.Mera meranın 1.sınıf logia olarak adlandırılmasının sebeplerinden biri hiken gibi yıkıcılığıysa diğeride yanına adam yaklaştırmıyor oluşudur.Kimse kolay kolay sıcağa karşı koyamaz.Akainu ona direk vurabilecek pek kimse olmadığı için savaşta çok rahattı.Tümen komutanlarının yanında bile.Öyle crocodile gibi marinelerin yanında rahat değildi.Sadece bunu yapabilecek vista ile marco çıktı.Onlarda darbeyi bir kere verdiler kesip geçtiler.Marco dışında uzun süre yanına yaklaşabilecek adam yok.

Ace bir hibashira yapıyor yanındaki yöresindeki herkes uzaklaşıyor zaten.Belli bir seviyenin altında olanlar bu adama ne yapacak.Sadece logialar bu meyveye dayanabilir etkisi olmazsa.
Dediğim gibi Crocodile ve Ace ikiside meyve güçlerini yeterince kullanamadığı bir dövüşte kaybettiler, haki kullanıcılarına karşı meyve güçlerini yeterince kullanırlar meyve gücü iptal etme gibi bir durum yok yani ( Saldırılardan dokunulsalar dahi elementlerini kullanıp savuştururlar ya da az hasar alabilirler ) . En azından Ace başarılı olur Croco'yu bilemem :ehe:

Fiziksel olarak aşmış dediğin adamı NW'ye atsalar neye uğradığını şaşırır.:)
Nw'de zaten :good:

Rokushikinin en üst dalına çıkmış bir adamı küçümsemek nedir? Fiziksel olarak çok üstün olduğunu kanıtladı o

Ayrıca Ace, Luffy'den çocukken 3 yaş büyüktü, ona göre kıyas yapmayın. Bi manga okudum kız küçükken çocukluk arkadaşlarını dövüyor , ama büyüyünce fiziksel gelişimi daha ' Nazik ' olarak yükseldiği için o iki oğlanın yanında güçsüz kalıyor.

Bunu örnek verdim ne kadar doğru bilmiyorum ama ne olursa olsun, 5 yaşındaki bi çocuğun 8 yaşındaki birini dövmesine imkan yok, Ace Luffy'i 50 kere yendi lafı baydı cidden bunuda belirtmek istedim.

Kolaymış. Ace mera meradan sonra fiziksel güç pek kasmadığı karasakal karşısındaki çaresizliğinden belli. Onu geçtim Luffyde g2 falan var darbeleride az yiyecek. Harcar Ace i.

Karasakal Ace'in meyvesini iptal edip vurdu ve dayanamadı diyosunuz da.Luffy'nin de Gomu Gomu no Mi'sini iptal ettikten sonra vursa Luffy'de perte çıkar.Sonuçta meyvesi sayesinde canının yanmadığını biliyoruz.

Yahu nereye dayanmadı, herif sapasağlam ayağa kalktı o inanılmaz darbeden sonra.
Ben öyle diyenler için demiştim yoksa gayet de iyi iş başardı Karasakal karşısında bence.
Meyveyi o kadar kullandıkan sonra birden kullanamayınca şaşırması normal ama Karasakal'ın adamları bile överken burada yeriyorlar ondan öyle dedim.O darbeyi Luffy alsaydı diye.

@R.Lucci

NW'de olduğu kesin mi? Mini-arclarda kendi yoluna gittiğini gördük ama ondan sonrası yoktu galiba.Lucci'yi yenen Luffy bile o haliyle NW'de çok zor dayanırdı.

Ace olayında ise önceki yorumumda da yazdım.Luffy önce birisiyle gitsin durmadan,aralıksız 5 gün boyunca savaşsın ondan sonra Ace ile kıyaslarız.Ace bu söylediklerimi yaptı ve hem de Jinbei'ye karşı...

Abi Ace meyvesiz rakip olmaz bence. Dayanıklı olabilir ama nereye kadar dayanabilir Luffy'ye? 2y öncede Luffy gayet güçlüydü o haliylede pataklar meyvesiz Ace'i. Hordy gitsin küçük balıkları yesin. Bellamy kendini güçlendirmiş ama 2y önceki Luffy onuda alabilcek kapasitede. Hack biraz sıkıntı yaratabilir ama yinede yenileceğini düşünüyorum.
Win Luffy.

Roronoa Zoro

@R.Lucci

NW'de olduğu kesin mi? Mini-arclarda kendi yoluna gittiğini gördük ama ondan sonrası yoktu galiba.Lucci'yi yenen Luffy bile o haliyle NW'de çok zor dayanırdı.

Ace olayında ise önceki yorumumda da yazdım.Luffy önce birisiyle gitsin durmadan,aralıksız 5 gün boyunca savaşsın ondan sonra Ace ile kıyaslarız.Ace bu söylediklerimi yaptı ve hem de Jinbei'ye karşı...
Lucci Dof'un imparator olduğu örgütün ' Hakiki ' üyelerinden biri şuan, şu sayfadaki herif % 90 o, kesin o hatta. Adam iki yıl önce suikastçiydi, zaten yer altı işlerini iyi bilir. Luffy iki yıl önce Nw de zor dayanır? Amiraller, Yonkoular, Marco gibi 5-6 sağlam adam çıkmadığı sürece Luffy şu arenadaki 50 tane Yeni dünya korsanını G2 li haliyle kolay bi şekilde öper. Bellamy , Barto falan fıs Luffy'e, stratejik olarak bile onlara vurabilmenin yolunu bulur gene döver.

Rob Lucci ise iki sene önceki Luffy'den daha fazla iş yapar Nw de çünkü Luffy'e olan saldırıları lastik olduğu için az hasar alıyor, bunun yanı sıra Nw de ' Rogugan' ı yiyipte dayanacak adam az. Bunun yanı sıra Cp9'un diğer ekipleri zaten Devrimcilerin arasına sızıp bilgi alabilecek seviyedeymiş ( Jyabura, Fukurou vs )

Tabi sadece şuanki gördüğümüz karakterlere göre kıyaslıyorum, şuana kadar Lucci ve iki yıl önceki Luffy'den güçlü karakterler az gördük. Dof, Chinjjao, Ceasar ( Bu logia olduğundan Lucci haki bile bunu kolayca döver ) , Smoker , Doffy, Amiral vs..

Şimdilik Lucci'den güçlü karakter bunlar, Spikerin dediği ünlü Yeni dünyanın korsanları, İd'den adam öldüren, Bluegilly , Bellamy gibi adamlar orada rahatça barınabiliyorlar ün yapabiliyorlar. Lucci bu adamları solda sıfırda bırakır.

Kısaca Lucci çok fazla küçümseniyor o arkadaş Kalbur Üstü koramiralin ' Çok güçlü ' dediği birisi, lütfen ezmeyelim 6 yolun bilgesini!

Ace ve Luffy olayındada birisiyle 5 gün savaşma olayını sıvama olarak görüyorum ben. Luffy yonkoularla 5 gün kapışıp mı yenecek ? Ya da Doflamingo gibi bir adamı? Bu mantıkla yürümez bu işler, Jinbe'de 5 gün kapışıyor ama Akaiunu'ya karşı 1 dakka anca direniyor. Bu tarz karşılaştırmalar sadece o an denk güçte iki adamın birbirine o derece denk olduğunu göstermek için, çok dayanıklı ve ya güçlü olduklarını göstermek için değil. Luffy son vuruşlarıyla 30 dk da yenildiği adamı yeniyor sonuçta.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık