Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Kimetsu no Yaiba (Demon Slayer)

Odalık pek bir durum yok. Zaten her yıl en çok satan adam kendisi. Oda bütün ciltlerde çok fazla satış yapamaz, yeni çıkan ciltlerdeki satışlarla satıyor ancak. Bölüm sayısının biraz azalmasından dolayı ciltler de azalıyor. Hayır artsa ne olur? 1. ile 2. arasındali farka bak, Oda ne yapsın?

KnY'nin geçeceği rekor da One Piece'in 2011'de Marineford arcın animede yayınlanmasıyla yaptığı bir rekor sonuçta. Ama KnY rekoru öyle bir geçecek ki bir daha böyle bir rekor zor gelir. Çünkü bir serinin bir anda popülerleşmesi olayı öyle her zaman olan bir şey değil. Bir de film çıkacak, manga da bittiği anda final dolayısıyla bir ekstra satış olsa. 50 milyona gidiyor cidden.
Doğru haklısın Oda'nın başka serileri dikkate alıp kafasındakini değiştirmesi doğru da olmaz zaten. Belki biraz vites atabilir ama attı gibi dezaten. Başkalarının ders alması lazım haklısın. Oda'nın değil : ))

Adama çok koyar be. Sen kaç senedir zirvede dur. Bir anda klasik bir shounen mangası gelsin geçsin seni anime etkisiyle. Hoş değil valla.

Doğru haklısın Oda'nın başka serileri dikkate alıp kafasındakini değiştirmesi doğru da olmaz zaten. Belki biraz vites atabilir ama attı gibi dezaten. Başkalarının ders alması lazım haklısın. Oda'nın değil : ))
Cilt başına satışta OP sollayıp geçiyor bütün serileri. Güncel serilerde cildi 1 milyon satışa bile ulaşan seri 2-3 tane zor varken OP 2-3 milyon arası çok rahat satıyor daha ilk haftasında.

Cilt başına satışta OP sollayıp geçiyor bütün serileri. Güncel serilerde cildi 1 milyon satışa bile ulaşan seri 2-3 tane zor varken OP 2-3 milyon arası çok rahat satıyor daha ilk haftasında.
Çok emin değilim ama son ciltlerde de geçti diye biliyorum KnY. Ya da çok yakındır.

Misal Kny 18 ve OP 95. cilt

http://www.korsanfan.com/konu/genel-shueisha-haftalık-shonen-young-jump-grand-ultra-jump-giga-sq-sohbet-konusu.1265/page-172

Yani iş anime etkisini çoktan geçti. Animeden sonra da millet kaptırmış çatır çatır almaya devam etmiş. Bu kadarını beklemiyordum. Cilt satışlarında da uçtu. Rekorun geliyor olma sebebi de bu. Her cildi inanılmaz satıyor. Yeniler de.

Çok emin değilim ama son ciltlerde de geçti diye biliyorum KnY. Ya da çok yakındır.

Misal Kny 18 ve OP 95. cilt

http://www.korsanfan.com/konu/genel-shueisha-haftalık-shonen-young-jump-grand-ultra-jump-giga-sq-sohbet-konusu.1265/page-172

Yani iş anime etkisini çoktan geçti. Animeden sonra da millet kaptırmış çatır çatır almaya devam etmiş. Bu kadarını beklemiyordum. Cilt satışlarında da uçtu. Rekorun geliyor olma sebebi de bu. Her cildi inanılmaz satıyor. Yeniler de.
Tabloya bakarsan KnY'nin hâlâ 2 milyona ulaşmış cildi yok, ilk ciltler bile 1.8 milyon sınırında. One Piece'in son cildi çıktığı hafta içerisinde 1 milyon sattı. Kümülatif olarak bu kadar fazla gözükmesinin sebebi animeden sonra milletin bütün ciltleri bir anda almasından kaynaklı, 19 cilt ve cilt başına 1.8m satış toplamda 34 milyon yapıyor zaten.

Tabloya bakarsan KnY'nin hâlâ 2 milyona ulaşmış cildi yok, ilk ciltler bile 1.8 milyon sınırında. One Piece'in son cildi çıktığı hafta içerisinde 1 milyon sattı. Kümülatif olarak bu kadar fazla gözükmesinin sebebi animeden sonra milletin bütün ciltleri bir anda almasından kaynaklı, 19 cilt ve cilt başına 1.8m satış toplamda 34 milyon yapıyor zaten.
http://www.korsanfan.com/konu/genel-shueisha-haftalık-shonen-young-jump-grand-ultra-jump-giga-sq-sohbet-konusu.1265/page-173

Burada gördüğün gibi KnY'nin bir çok cildi 2'yi geçmiş. KnY okumadığım için bilmiyorum ancak OP 95 ciltte iken KnY 19. ciltte ise cilt satışları hemen hemen aynıdır. KnY geçmiş bile olabilir. OP daha çabuk 1.7 lere ulaşmış ama sonraki haftalar 20 bin falan satıyor daha sonra ise listelerde kayıp. KnY ise ciltler 2m'ye ulaşana kadar satmaya devam ediyor. OP 2'milyona ulaşıyor mu bilmiyorum. Ulaşıyorsa bile dediğim gibi son ciltlerde de yakındır satışlar.

Toplam Kaç cilt olacak bilmiyorum ama 38 milyon kesin gibi. 2m kitlesi var okudukça diğer ciltleri alıyor hepsi :D

Edit: 23 Şubat itibariyle 40 milyonu geçmiş bile : ))

Son düzenleme:

MuzluYulafEzmesi

http://www.korsanfan.com/konu/genel-shueisha-haftalık-shonen-young-jump-grand-ultra-jump-giga-sq-sohbet-konusu.1265/page-173

Burada gördüğün gibi KnY'nin bir çok cildi 2'yi geçmiş. KnY okumadığım için bilmiyorum ancak OP 95 ciltte iken KnY 19. ciltte ise cilt satışları hemen hemen aynıdır. KnY geçmiş bile olabilir. OP daha çabuk 1.7 lere ulaşmış ama sonraki haftalar 20 bin falan satıyor daha sonra ise listelerde kayıp. KnY ise ciltler 2m'ye ulaşana kadar satmaya devam ediyor. OP 2'milyona ulaşıyor mu bilmiyorum. Ulaşıyorsa bile dediğim gibi son ciltlerde de yakındır satışlar.

Toplam Kaç cilt olacak bilmiyorum ama 38 milyon kesin gibi. 2m kitlesi var okudukça diğer ciltleri alıyor hepsi :D

Edit: 23 Şubat itibariyle 40 milyonu geçmiş bile : ))
Birkaç bölüm sonra bitiyor KnY çok büyük bir ihtimalle :D

Seri Hakkında düşüncem aksiyon üzerine kurulu hikayesi eh işte olan ve çok orijinal bir seri olmasa da kendini izleten ve okutan bir seri. Kötü mü değil. Çok mu iyi değil. İzlenir mi izlenir.

Satış konusunda ise her ne kadar bu sebeplerden neye binanen Japon’lar bu seriye çullandı anlam verememekle beraber yıllar sonra One Piecei zorlayan değil geçen bir serinin olması Op açısından beni bir nebze üzse de kaliteli serilerin azaldığı şu dönemde ilerisi için bir önayak olur umarım.

Bu bence Boku No hero serisindeki All Mıght-Endevar muhabbetine benziyor diyebiliriz. Rekabet iyidir. Nasıl zamanında One Piece Dragon Ballı gerisinde bıraktı ve manga dünyası o dönem başka bir döneme girdi Op-Naruto-Bleach dönemi. Önümüzdeki dönemde buna benzer bir değişim yaşanabilir bu satış rekorlarla...

Ve geçer.
https://twitter.com/WSJ_manga/status/1252832028438888451

Kimetsu no Yaiba
Go Toubun no Hanayome
Detective Conan
ONE PIECE
Attack on Titan
Kaguya-sama wa Kokurasetai
Kingdom
Haikyu!!
The Promised Neverland
My Hero Academia

KnY resmen One Piece'in 2011'de yıllık en çok satan manga rekorunu geçti. One Piece'in yıllık satış rekoru 37.996.373 iken KnY şu an(satış yılının bitmesine 31 hafta varken) bu hafta satışları ile 38.191.494 satışa ulaştı. Kalan 6.5 ayda fark ne kadar açılacak bakalım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık