Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Kimetsu no Yaiba (Demon Slayer)

Şu an gördüğüm en popüler seri bu. Anime sayfası olmayan sayfalarda dahi çokça bunu konuşuyorlar.
Satışları ABD veya Avrupa'da aşırı popüler olması o kadar etkilemiyor. 21 senelik OP 470 milyon satışının sadece 80 milyonunu Japonya dışında yapmış, %20 bile değil.

Popüler olmasının da neredeyse en büyük sebebinin 19. bölümde olan 2-3 dakikalık sekans olması bana hâlâ saçma geliyor.

Satışları ABD veya Avrupa'da aşırı popüler olması o kadar etkilemiyor. 21 senelik OP 470 milyon satışının sadece 80 milyonunu Japonya dışında yapmış, %20 bile değil.

Popüler olmasının da neredeyse en büyük sebebinin 19. bölümde olan 2-3 dakikalık sekans olması bana hâlâ saçma geliyor.
Hangi sekans?

https://twitter.com/WSJ_manga/status/1245277493961129984
With this week, Kimetsu no Yaiba reaches 34.128.478 copies in Oricon 2020, meaning it surpasses ONE PIECE's sales in 2010 and officially becomes the 2nd most sold series within a fiscal year. It's now 3.867.895 copies away of beating ONE PIECE's lifetime record in 2011.

One Piece'in 2010 satışı geçildi ve KnY şu an 1 yılda en çok satış yapan 2. manga oldu. Satışlar aynı şekilde devam ederse 2 hafta sonra 1 yılda en çok satan manga olacak ve daha yarıyıl bile olmamış olacak. Yarım yılda rekoru paramparça etti, 50 milyona yürüyebilir KnY.
https://twitter.com/WSJ_manga/status/1250270373590917126
Bu haftalık satış verileri

Yıllık satışlar şimdiye kadar(yarım yıl satışları)

One Piece'in rekoru 37,996,373. Yani 800m kaldı rekora. Gelecek hafta bu iş bitiyor:fool:.

Bu durum beni üzüyor. Bari Oda ders alsa.
Odalık pek bir durum yok. Zaten her yıl en çok satan adam kendisi. Oda bütün ciltlerde çok fazla satış yapamaz, yeni çıkan ciltlerdeki satışlarla satıyor ancak. Bölüm sayısının biraz azalmasından dolayı ciltler de azalıyor. Hayır artsa ne olur? 1. ile 2. arasındali farka bak, Oda ne yapsın?

KnY'nin geçeceği rekor da One Piece'in 2011'de Marineford arcın animede yayınlanmasıyla yaptığı bir rekor sonuçta. Ama KnY rekoru öyle bir geçecek ki bir daha böyle bir rekor zor gelir. Çünkü bir serinin bir anda popülerleşmesi olayı öyle her zaman olan bir şey değil. Bir de film çıkacak, manga da bittiği anda final dolayısıyla bir ekstra satış olsa. 50 milyona gidiyor cidden.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık