Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kara Kılıçlar ve Özellikleri

Öncelikle herkese merhabalar.; başlıkta belirttiğim gibi konuya girelim.
Şimdi biliyoruz ki öne piece evreninde kılıçlar 4 gruba ayrılıyor
12 Eşsiz Kılıç
21 Muhteşem Kılıç
50 Üstün Kılıç
Ve Dereceli kılıçlar
Şimdi öncelikle kılıçlar hakkındaki teorim ve bu grupları nelerin belirlediğini gelmek istiyorum.
Öncelikle kılıçların ruhlarının olduğunu biliyoruz .geminin bile ruha sahip(meryy) olduğu evrende Kılıcın ruhu olduğunu inkar etmek olmaz.zaten kılıçlara şeytan meyveleri yedirilmesi sen bu belli oluyor.Neyse fazla uzatmadan gelelim işin özüne :
Benim teorim şu kılıçların farklı sınıflara ayrılması şu kriterlere göre belli oluyor
Biliyoruz ki ünlü ustaların kılıçları da ünlü ama bence bu kılıçların ünlü olması sadece yapan kişi sebebiyle değil.
kılıçlar yapılırken kullanılan malzemeye
Göre derecelendiriliyor. Ancak tek neden bu değil bu kılıçlara bazı ritüeller ve ayinler yapılarak bir ruh bağlanıyor. Bu ruhun gücü Kılıca asıl derecesini veriyor. Ancak güçlü bir ruhu kılıca bağlamak bazı koşullar gerektiriyor. Bu koşullardan ilki Kılıç'ın yapıldığı malzemenin
Sahiplik edeceği ruhun varlığını kaldırabilecek kadar güçlü olması.
2.si bu ruhu bağlayan kılıç ustasının iradesinin güçlü olması. Çünkü bağlanan ruh kişiyi kontrol altına alabilir veya lanetleyebilir.
3.sü malzemenin kalitesinin yanı sıra kılıç üzerinden çizgilerin ve şekillerin ayrıca kılıcının kınında bulunan şekillerin ve sembollerin ruhun
İradesine uygun yapılması.

Ancak bununla da kalmıyor bazı ruhlar iyi niyetli olmuyor ve kılıca bağlanmak için ruha kurban edilmesi gereken şeyler var. Bunun sonucunda kılıçlar lanetli kategorisine giriyor.
Biliyoruz ki lanetli kılıçların kan a bitmez bir açlığı var . Bunun sebebi içinde bulundukları ruhun kana olan açlığınının kılıca daha sonrada sahibine yansıması. Bunun yanı sıra biliyoruz ki bazı kılıçların özellikleri var. Örneğin hazan suyu sertligiyle öne çıkan bir kılıç. Cehennem tanrısı (Enma) saldırı gücü ile öne çıkıyor.ve bence mihawkın kılıcının özelliği ise büyük ve güçlü slashlar (enerji dalgası) atması. Aslında bunlar gibi özelliklere sahip göremedigimiz
Çok fazla kılıç olduğunu düşünüyorum. Ve bu kılıçların bu özelliklerinin ortaya çıkmasının sebebi içinde bulundurdukları ruhun uyanışa geçip kılıç üzerinde hakimiyet kazanmalari olabilir. Tıpkı şeytan meyveleri gibi. Ne kadar ilginç öyle degilmi?
Biliyoruz ki bazı şeytan meyveleri uyanışa geçtiği zaman dışarıya da etki etmeye başlıyor.
Bu olay gerçekten kılıçlardaki bu özelliklerin sebebini açıklıyor. Ayrıca kılıçlar içinde bulundurdukları ruhun ve kılıcı kullanan kişinin aynı karekterist özelliğe sahip olduğu zaman gerçek potansiyeli ortaya çıkıyor. Bunu örneklendirmek gerekirse savaş canlısı bir insan sabırlı erdemli ruha sahip olan kılıcı kullandığında tam verim alamıyor. Oysa bu kişi lanetli bir kılıç kullandığında zirveye ulaşacak.

Şimdi gelelim kara kılıç mevzusuna biliyoruz ki 12 kara kılıç var ve hepsini göremedik
Öncelikle yalnış düşünüyoruz sebebine gelecek olursak kimse şuana kadar 12 kara kılıçın sağlam olduğu söylemedi .şunu biliyoruzki mihawk zoroya sende birgün kılıcını benimki gibi kara kılıç yapabilirsin diyor.

Bu demekki bu sayı azalıp artabilir. Şimdi insanın aklına şu geliyor yahu kılıç kara olunca seviyemi atlıyor ee ozman nasıl 12 kara kılıç var? Değil mi ben anlatayım durumu size bence bu başlangıçta 12 tane kara kılıç vardı herşeyin en başında daha sonra bu kılıç sahipleri girdikleri savaşlarda ya kılıçlarını kaybettiler yada kılıçları kırıldı. Normalde mihawk kara kılıçlar kırılmaz tarzı birşey söylediğini hatırlıyoruz.ancak bunun tam olarak anlatıldığı gibi olmadığını düşünüyorum . Nedenini açıklayayım

1.si öne piece evreni her ne kadar güzel görünse de ölümlerin olduğu bir gerçek.
Yani savaşan iki kılıç ustasından birinin kılıcı kara kılıç ise ve sahibi ölür ise kazanan kişi kılıcın yeni sahibi oluyor.

2.si kara Kılıç'ın kırılması durumu bu durumda savaşan kişiler öyle bir haki basıyorki iradesi ve gücü yetersiz düşen hem kılıcını hemde kendi hayatını kaybediyor. Ama burda kılıç kırılıyor ve kılıcının kara olması durumu tam kırılmadan önce diğer kılıca akıyor ve yeni bir kara kılıç doğuyor. Böylelikle hem 12 kara kılıç dengesi bozulmuyor hemde kılıçların kara olunc derece atlamadigini anlıyoruz. Kılıça derecesini veren şey başta anlattıklarım.

Ve şu durum var bir Kılıç'ın diğerinden iyi olması savaşta onun galip gelecegi anlamına gelmez. Şuda varki aynı sınıf içerisinde bulunan kılıçlardan biri kara kılıç olduğunda diğer kara olmayan kılıçlardan üstün oluyor.ancak derece atlamıyor.kara kılıç kavramı ve derece kavramı birbirinden farklı konular . Derece ruh ve kaliteyle ilgili iken kara kılıç olayı kişinin artık potansiyeline kalıyor. O kılıcıyla ister alt derece bir kılıca yenilir ister üst derece kılıcı yener .kişiyle alakalı. Ve şöyle bir durum var. Hangi kılıç daha doğru diye bir şey yok. Kılıçlar kişinin kendisiyle uygunluğuna bağlı . Örneğin özelliği dayanıklılık olan bir insanın eksiği hasardır . Hızı iyi olan birinin de eksiği gene hasardır. Saldırıları iyi olan birinin ise eksiği savunmadır. Kılıç tercihleri buna göre yapılmalıdır . Yani aslında en iyi kılıç diye birşeyde yoktur niyahetinde .

Ve şöyle bir düşüncem daha var. Silahlanma hakisi kılıçlara basıldığı da Kılıç' haki ile kaplanıyor. Ve şunu düşünüyorum hakinin henüz görmediğimiz seviyesi olan üst seviyesini sadece güçlü olan kılıçlar kaldırıyor
Bu kılıçlarda en iyi 12.cunju bunlar çok güçlü bir ruha ve iradesine sahip kılıçlar.
Mihawk shanks rayleigh gibi adamların elinde bu kılıçların olmasının bir diğer sebebi de budur .

Bu söylediğine göre zoronun kara kılıçlı birini yenmesi ve onu öldürmesi lazım ki rakibin kılıcının karası zoronun kılıcına geçsin. Olabilir bir teori gibi geldi. Böylelikle bir çok güçlü kılıç ustası olmasına rağmen neden kara kılıca sahip olmadıkları açıklanmış olur. Kara kılıçlı birini yenmesi iradesinin onun iradesini geçmesi gerekli olur. Ama yinede böyle olacağına inanmıyorum. Bence kılıç sahibinin kendi iradesiyle bastığı bişey kara kılıç.

12 eşsiz kılıcı kara kılıç olarak düşündün sanırım. Kılıçların sıralanması muhtemelen üretim kalitesi ile alakalı bir şey. Her şeyden önce kara olan kılıçlardan shusui 21'likler arasında.

Kılıçlara bu kadar önem verilmesi bir tek bana mı ehem mehem geliyor acaba?
Bleach'te bile (ki kılıçlar çok daha etkili ve ön planda) kılıçlar bu kadar konuşulmuyorken bir korsan mangasında kılıçların bu kadar yer tutması garibime gidiyor. Ne kadar bir deniz savaşı gördük mesela korsanlık ile ilgili muamma.
İkincisi hacım iyi güzel olabilecek yerler var ama lütfen yazıyı bir daha oku pek çok yazı hatası mevcut. Bu hatalar teorini anlamada zorluk yaratıyor akıcı bir yazı olmasını da engellemiş gibi geldi bana.
Yukarıda dendiği gibi 12 Kara Kılıç ibaresi geçmedi sanırım mangada hiç, 12 Efsanevi Kılıç olarak geçti. Galiba seride yalnız iki Kara Kılıç vardı
Kılıçların üretim şekilleri ve ruh tutması güzel bir teori olabilir cidden. Eline sağlık

12 eşsiz kılıcı kara kılıç olarak düşündün sanırım. Kılıçların sıralanması muhtemelen üretim kalitesi ile alakalı bir şey. Her şeyden önce kara olan kılıçlardan shusui 21'likler arasında.
Aslında öyle düşünmedim ama anlatımda biraz problem yaratmışım anlaşılan

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık