Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kara Kılıçlar ve Özellikleri

Kılıçlara bu kadar önem verilmesi bir tek bana mı ehem mehem geliyor acaba?
Bleach'te bile (ki kılıçlar çok daha etkili ve ön planda) kılıçlar bu kadar konuşulmuyorken bir korsan mangasında kılıçların bu kadar yer tutması garibime gidiyor. Ne kadar bir deniz savaşı gördük mesela korsanlık ile ilgili muamma.
İkincisi hacım iyi güzel olabilecek yerler var ama lütfen yazıyı bir daha oku pek çok yazı hatası mevcut. Bu hatalar teorini anlamada zorluk yaratıyor akıcı bir yazı olmasını da engellemiş gibi geldi bana.
Yukarıda dendiği gibi 12 Kara Kılıç ibaresi geçmedi sanırım mangada hiç, 12 Efsanevi Kılıç olarak geçti. Galiba seride yalnız iki Kara Kılıç vardı
Kılıçların üretim şekilleri ve ruh tutması güzel bir teori olabilir cidden. Eline sağlık
Bleachte kılıçların kökenini 0.takımdaki zenci yerine ruh kralına bağlamalıydı.

Diğer türlü kararmasının bir amacı yok ki.
Kara kılıçlar daha kaliteli oluyor. Daha sert daha keskin vs. Kılıcın normal kalitesi artıyor. İçinde haki barındırmıyor. Haki sadece canlı varlıklarda var. Canlı varlıklar da bir şeye haki ekleyip fırlatabiliyor ama orada saklayamıyor. Haki saklanabilseydi, Zoro ryumanın hakisi shusuideyken ozla top gibi oynar kumayı tekler geçerdi. Zaten Ryumayı da yenemezdi. Kaldı ki ryuma o kılıçla brooku çizdi. Ayrıca Zoro, Moneti de shusui ile yendi. Shusuide zaten haki olsaydı bu haki ryumanın hakisi olurdu zoro tarafından kapatılamzdı ve monet ölürdü. Kaldı ki shusuide ryumanın hakisi olsa zoro o kılıcı vermezdi. Hepsini geçtim o kılıçta ryumanın hakisi olsa Zoro amiral öttürür.

Aslında öyle düşünmedim ama anlatımda biraz problem yaratmışım anlaşılan
Olabilir. Bir de şu var. Kara kılıç yapılabilir dendi bir amacı ya da anlamı var denmedi. Bunu bir sonuç olarak görmek daha mantıklı. Çok fazla haki bastığında kılıcın üzerinde kalıcı etkisi oluyor. Bunun ikisi sebebi var bence. Birincisi kılıç metal. Üzerine işlenen herhangi bir şeyin etkisinde kalarak onun yeni biçimi halini alabilir. İkincisi kılıç toplasan bir metre boyunda beş santim genişliğinde bir şey. Zoro luffy ile aynı miktarda haki kullansa bile kullandığı haki çok küçük bir alanda yoğunlaştığı için metal yüzeyde zamanla net iz bırakıyor diyebilirim. Vücudunu kullananlarda herhangi bir iz olmaması da deriden kaynaklı sadece. Parmak izi gibi yani. Kağıda basılan parmak izi kalır ama insan vücuduna basıldı mı çok geçmeden kaybolur.

Belki de haki saklama kapasitesi artıyordur kılıcın. Dışarı taşırmıyordur. Yani kılıcın içindeki hakinin yoğunluğu artıyordur. Buda daha etkili ataklar demektir, fizikteki basınç gibi. Ne diyosun?
Öyle değil de zamanla kılıç kendi içinde haki tutmayı öğreniyordur belki de.Senin kılıç ile kullandığın hakiyi bir nebze saklayıp depoluyordur.Veya direk haki bile salabilir.

Kara kılıçlar daha kaliteli oluyor. Daha sert daha keskin vs. Kılıcın normal kalitesi artıyor. İçinde haki barındırmıyor. Haki sadece canlı varlıklarda var. Canlı varlıklar da bir şeye haki ekleyip fırlatabiliyor ama orada saklayamıyor. Haki saklanabilseydi, Zoro ryumanın hakisi shusuideyken ozla top gibi oynar kumayı tekler geçerdi. Zaten Ryumayı da yenemezdi. Kaldı ki ryuma o kılıçla brooku çizdi. Ayrıca Zoro, Moneti de shusui ile yendi. Shusuide zaten haki olsaydı bu haki ryumanın hakisi olurdu zoro tarafından kapatılamzdı ve monet ölürdü. Kaldı ki shusuide ryumanın hakisi olsa zoro o kılıcı vermezdi. Hepsini geçtim o kılıçta ryumanın hakisi olsa Zoro amiral öttürür.
Hakili kılıç dediysek içinde sonsuz haki var demedim.Ek olarak haki ruh muh işleri hikaye.Enma Zoroyu sömürüyordi.Seri kendi içinde bile mantık bırakmadı.Çok dikkat etmiyorum o işlere artık.

Ryumanın bile amiral öttulürecegi kesin değil iken Zoronun haddi değil.

Öyle değil de zamanla kılıç kendi içinde haki tutmayı öğreniyordur belki de.Senin kılıç ile kullandığın hakiyi bir nebze saklayıp depoluyordur.Veya direk haki bile salabilir.

Hakili kılıç dediysek içinde sonsuz haki var demedim.Ek olarak haki ruh muh işleri hikaye.Enma Zoroyu sömürüyordi.Seri kendi içinde bile mantık bırakmadı.Çok dikkat etmiyorum o işlere artık.

Ryumanın amiral öttüreceği kesin. Bakınız Oden. Oden hayvan gibi güçlü olmasına rağmen kılıcını karartacak kadar gelişememiş. Ryuma ise kendini kılıcı karartacak kadar geliştirmiş. Ryuma > Oden olduğu kesin. Üstelik Oden kılıcı veletlikten beridir kullanmasına rağmen yapamamış.

Ryumanın amiral öttüreceği kesin. Bakınız Oden. Oden hayvan gibi güçlü olmasına rağmen kılıcını karartacak kadar gelişememiş. Ryuma ise kendini kılıcı karartacak kadar geliştirmiş. Ryuma > Oden olduğu kesin. Üstelik Oden kılıcı veletlikten beridir kullanmasına rağmen yapamamış.
Oden bakinizi ne alaka.Odeni herhangi bir amiral köpek çeke çeke döver.Öyle bir low karakterin kılıç karartamamasi çok doğal

Bişey diyecegim normal bir nesne nasıl oluyorsa hakide usta bir kişinin farkında olmadan hakisini çekiyor. Gemilerinin bile ruhu nün olduğu gördük kılıçların neden olmasın :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık