Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kano'da Bir Yıl

Tutarlı çıkarımlar var, olur mu olur. Kano'nun özel tekniği falan da var, belki öğrenirler onu da.

Ben Kaido dövüşü için en başından beri aynı şeyi söylüyorum. Dayak yiyecekler ve dağılacaklar. İttifaktan bahsediyorum. Bizimkiler de Kano'ya savrulabilir bu dağılmadan. 1 yıl kendini toparlayıp daha güçlü de dönebilir Kaido'ya.

Hoş olur. Ben zaten seviyorum bu dövüş sanatları olayını. Seriye yedirmesi çok güzel olur. Farklılık katar. Luffy'nin hashoken tekniğini öğrenmesi de müthiş olur bence. Ayrıca fiziksel olarak Luffy bu dövüş stiline çok yatkın. Çeviklik esneklik hız hepsi var. Aslında Garp'ın Luffy Rokushiki öğretmesi gerekliydi. Bunu belki de Garp değil onun hayatını mahvettiği Chinjao'nun birliği yapar. Böyle bir ironi de yapar mı bilmem. Ama Hashoken teknikleri bence çok iyi duruyor.

Ki Zoro bile ilerde bu adamlara dikkat etmeliyim diyordu.

Ben ortada emek varsa ve art niyet yoksa her türlü teorileri beğenirim. :D Tırt demen olmamış kendi teorine. :D Daha önce okuduklarımın dışında olmuş dövüş sanatı vs tutacağını sanmam ama eline sağlık yinede. :sapkali:

Tutarlı çıkarımlar var, olur mu olur. Kano'nun özel tekniği falan da var, belki öğrenirler onu da.

Ben Kaido dövüşü için en başından beri aynı şeyi söylüyorum. Dayak yiyecekler ve dağılacaklar. İttifaktan bahsediyorum. Bizimkiler de Kano'ya savrulabilir bu dağılmadan. 1 yıl kendini toparlayıp daha güçlü de dönebilir Kaido'ya.
Kuma daha ne kadar kurtarabilir bizim tayfayı. Şimdi hele aklı da yok reyizin. Rayleigh git zirveye tırman dedi 1 yıl daha çalış demedi. Luffy bir şekilde (şansla, balla, pekmezle, göklerden gelen bir kararla, damarlarındaki asil D. kanıyla, iman powerla...) indirecek işte önüne geleni.

Kuma daha ne kadar kurtarabilir bizim tayfayı. Şimdi hele aklı da yok reyizin. Rayleigh git zirveye tırman dedi 1 yıl daha çalış demedi. Luffy bir şekilde (şansla, balla, pekmezle, göklerden gelen bir kararla, damarlarındaki asil D. kanıyla, iman powerla...) indirecek işte önüne geleni.
Bilemiyorum, benimki sadece bir temenni. Bu kez Kuma değil Kaido üç günlük yola uçurur sopasıyla. :oleyo:

Ama öyle olmayacak yüksek ihtimalle. Dövecekler Kaido'yu. Zaten hazırlık yapıyorlar. Topluca dövecekler. Bu Kano'daki eğitim hazırlığın ufak bir parçası da olabilir ve bir yıl değil de birkaç hafta sürer.

Okudum ama kafamda oturtamadım. Olacak şey değil gibi geliyor.

Uğraşıp yazmışsın eline sağlık.

Şu eğitim olayı gerçekleşse bizimkilerin yapacağı her şey bir rayına oturmuş olur. Bu eğitim iki yıllık eğitimden de faydalı olur çünkü. İki yıllık eğitimde araba kullanmayı öğrendiler dersek bu eğitimde arabayla dirift yapmayı öğrenecekler diyebiliriz. Haki kullanımında ustalık seviyesine adım atmış olurlar.

Ayrıca Wano'nun sadece savaşçı bir ulus değil aynı zamanda teknolojik anlamda da gelişmiş bir ulus olduğunu düşündüğüm için Franky bile kendine çok şey katar. Zaten eğitimin tek bir ülkede gerçekleşecek olmasına rağmen herkese hitap ediyor oluşu güzel olan şey.

Ben Zoro detayında konuşayım. Wano bir çok dövüş stiline ve bir çok alana hitap eden bir ülke. Bu yüzden Naruto'daki gibi farklı element adaları bekliyorum. Adalar olur mu bilmem Fakat element kullanıcılarının olduğuna dair seride 3-4 örnek var zaten.

Zoro, saldırılarında tek bir elementi kullanıyor şu an. Ancak ben ateş elementine de yatkın olduğunu düşünüyorum. Yani ateş ve rüzgar elementini saldırılarında kullanacak ve diğer elementleri de görüp bilgi sahibi olacak. Zaten canavar üçlüde ateş kullanmayan Sadece Zoro kaldı. O da kullanacak ilerleyen zamanlarda. Zoro'dan ateş kullanımı görmek çok heyecan verici olacak. Hele ateş ve rüzgar elementini birleştireceği saldırılar da çok efsane olacaktır :a:

Ayrıca... Ateş elementi Zoro'nun zaten geniş olan -teknik repertuarını- daha da geliştirecektir.

Gelelim ruh ve beden uyumuna. Teoriye de destek çıkacak biçimde Wano ülkesi uyum ve ahenk ülkesi demek zaten. Bu uyum ve ahenk teoride bahsedilen dövüş stillerine de bir gönderme aynı zamanda. Bu anlamda bu eğitimi (ruh-beden uyumu) en yoğun şekilde yapması gereken kişi Zoro. Çünkü tayfada ruhani gücü en somut ve en aktif şekilde kullanan İki kişiden biri Zoro. Bu çalışmayla ashurayı tamamen ya da çok büyük bir ölçüde kontrol edebilecek bir Zoro karşımıza çıkabilir. Kontrolsüz güç Hakuba'nın kontrol edildiğinde ne kadar faydalı ve güçlü bir koz olduğunu düşünürsek Hakuba'dan da güçlü olan Ashura'nın (ve bunun farklı formları) Nasıl bir güç ortaya çıkaracağı sadece hayal edilebilir.

Aynı zamanda ruhani güç, fiziksel gücün potansiyelini sonuna kadar kullanmayı ve bu fiziksel gücün sınırlarını genişletmeyi sağlayacaktır. Bu anlamda da Zoro zaten üst düzey olan fiziksel güç ve dayanıklılığını daha ileri boyuta taşıyıp Beyazsakal olma yolunda sağlam adımlar atacaktır :good:

Ruhani gücün varlığından haberdar olmak bile insana ayrı bir güç katar. Bu anlamda ruhunu güçlendirmenin haki gelişimine de doğrudan katkısı olacağını düşünmekteyim.

Zoro, gözlem hakisi anlamında temel kullanıma (saldırılardan sıyrılmak, varlıkları hissetmek), Ray gibi radar tipi kullanıma ve muhtemelen Usopp gibi aura hissetme tarzı kullanıma sahip. Bunlarla ilgili örnekler ya da izlenimler mangada var. Zoro'nun çok yönlü gözlem hakisini bir adım ileri taşıması da kendisine ciddi bir seviye atlatacaktır.

Silahlanma hakisi Zoro için çok önemli. Bu haki türünü de ciddi manada geliştireceğini düşünüyorum. Zaten uzmanlık alanı olduğundan bunun üstüne gidecek olursa kısa zamanda ileri düzey bir silahlanma kullanıcısı olabilir. Haki kalkanının seviyesini de yükselterek sadece saldırı anlamında değil savunma anlamında da gelişim sağlayacaktır.

Temel dövüş teknikleri üzerine de bazı çalışmalar yapıp tamamen kompleks bir savaşçı haline gelebilir Zoro.

Kısacası, mangakanın bugüne kadar göstermiş olduğu tüm güç unsurları üzerinde gelişim sağlamış, canavar gibi bir Zoro görürüz eğer bir eğitim olursa :sapkali:

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık